Stálice české hudební scény vystoupí v Brně

Brno – Kapelu Jolly Joker and The Plastic Beatles of the Universe založil v roce 1991 zpěvák a kytarista Petr Kumandžas, který byl do té doby členem kultovních Plastic People of the Universe. Skupina se stala stálicí na klubové i festivalové scéně a v květnu přijede do brněnského klubu Mersey.

Přidejte svůj názor

Jolly Joker and The Plastic Beatles of the Universe

Skupinu Jolly Joker and The Plastic Beatles of the Universe založil v roce 1991 zpěvák a kytarista Petr Kumandžas, který byl do té doby členem kultovních Plastic People of the Universe. Původní název skupiny zněl Půlnoc a soubor v té době absolvovat ilegálně tři světová turné v USA a západní Evropě. Zde pak natočili album City of Hystery.

Na konci osmdesátých let skupinu tvořili kromě Kumandžase kytarista Jiří Egrt a bubeník Ivan Pelíšek. Kapela změnila název na Egypt a natočila stejnojmenné psychedelické demo. Záhy už nastal čas pro současný název, tedy Jolly Joker and The Plastic Beatles of the Universe.

Skupina slavila nebývalý úspěch doma, ale i v Evropě. Debutové album vydali v roce 1992 pod názvem Heavy, Funky, Boxing n´Roll. Byla to revoluční deska ve svém stylu, která ovlivnila generaci mladé hudební scény, jenž nově vznikala po pádu komunistického režimu. Od tohoto roku se skupina pravidelně objevovala v klubech i na festivalech.

V roce 1995 jim vyšla další deska, tentokrát s názvem Pro-Tlak. Nové album mělo více hardcoreovou podobu než ta první. V letech 1998 až 2003 kapela řešila různé personální změny, přesto však koncertovala. V roce 2005 pak vydali novou desku Welcome to da East Block, kterou se vrátili do undergroundu. Nyní pracují na nové albu s názvem CA-BAY-KA.

V současné době kapelu tvoří Petr Kumandžas, kytarista Patrik Prikner a bubeník Míla Milford Fajt. V této sestavě skupina vystoupí i na koncertě v brněnském klubu Mersey 26. května 2017 v 19.30 hodin. Vstupenky na koncert jsou dostupné v předprodejích v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketart a prostřednictvím služeb Goout a Smsticket.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama