Návrat králů elektroniky: Stále stejně ujetí Gorillaz zveřejnili čtveřici nových singlů

Essex – Před šestnácti lety dobyla partička čtyř animovaných muzikantů svět kombinací chytlavé muziky a rozverně bláznivých videoklipů. Teď se 2D, Murdoc, Noodle a Russel vrací a od jejich videoklipů opět neodtrhnete oči.

Přidejte svůj názor

skupina Gorillaz

Když se Damon Albarn  v roce 1998 rozhodl stvořit „virtuální kapelu“ Gorillaz, asi netušil, že se z jeho vedlejšího projektu stane chiméra, která v popularitě přeroste i jeho kmenovou skupinu Blur. Ze spolupráce s komiksovým tvůrcem Jamiem Hewlettem vykřesal zpěvák fiktivní kapelu, jejíž fantaskní a vskutku šílený příběh je téměř stejně důležitý, jako jejich hudba. Každý ze čtyř členů dostal do vínku svébytnou biografii včetně takových událostí jako posednutí démonem, pokus o vraždu kolegy či dočasné nahrazení biomechanickým dvojníkem. Historie Gorillaz je stejně zábavná jako komplikovaná, pokud ale dostatečně ovládáte angličtinu, doporučuji si z ní dohledat alespoň něco málo.

Nové singly vydané k připravovanému albu Humanz jsou žánrově stejně nezařaditelné jako většina jejich předchozí tvorby. Kombinace hip hopu, rapu a elektronické hudby ale tentokrát kompletně zvítězila nad rockovou složkou, na níž si fanoušci zvykli v době největší slávy kapely. Pokud je ale uslyší fanoušek, Gorillaz v nich pozná hned po pár tónech.

Skupina na svůj oficiální YouTube kanál vyvěsila hned pět nových videí. Z řady vyčnívá nejvíce skladba Saturn Barz (Spirit House), jejíž klip můžete zhlédnout hned ve dvou verzích. Halucinační návštěvu strašidelného domu můžete prožít buď v klasickém, nebo interaktivním videoklipu. Trojrozměrná verze (označená jako 360) vám umožní posouvat si obrazem jako byste stáli uprostřed klipu a otáčeli hlavou a kochat se tak stylovou animací.

Další tři písničky: We Got the Power, Ascension a Andromeda jsou už sice doprovázeny „jen“ nedějovými záběry na město/vesmír, ale po muzikální stránce se jim nedá nic vytknout. Po kliknutí na následující odkaz se dostanete k seznamu všech zmíněných videí.

Zároveň s klipy Gorillaz oznámili datum vydání alba Humanz. Na ně se můžeme těšit již 28. dubna.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ed Sheeran prodal v Praze přes 100 000 vstupenek. Na druhý koncert ještě…

21.01.2019 10:17 Nejprodávanější hudební umělec planety Ed Sheeran potvrzuje i v Praze, že jeho živé koncerty patří…

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama