Tomáš Klus bude porotcem soutěže, která nastartovala jeho kariéru

Zlín – Tomáš Klus se vrátí ke kořenům a stane se porotcem soutěže, která nastartovala jeho kariéru. Letošní 22. ročník tradiční talentové soutěže Czechtalent 2017 již zná jména postupujících dvaceti osmi finalistů, které bude Klus společně s dalšími hodnotit. Zpěvák také vystoupí na finálovém večeru ve Zlíně.

Přidejte svůj názor

Tomáš Klus
doporučujeme

Letos se koná již 22. ročník tradiční české talentové soutěže Czechtalent 2017, která nastartovala kariéru mnoha nynějších osobností včetně známého písničkáře Tomáše Kluse. Ten se vrátí ke kořenům a stane se porotcem soutěže, v níž v roce 2007 zvítězil. Kromě rozhodování o přihlášených talentech Klus také vystoupí na finálám večeru, který se bude konat v květnu ve zlínském Kongresovém centru.

Na finálovém večeru vystoupí také Markéta Pešková a Luděk Minka, kteří zazpívají na společném pódiu s letošními finalisti. Ti však nejprve budou muset projít náročným sítem poroty, v níž kromě Kluse zasednou největší profesionálové současné hudební scény včetně Petra Maláska, Martina Hrdinky nebo Miloše Skalky.

Koncertní semifinále se bude konat 22. dubna v Zelenáčově šopě ve Zlíně. Koncert dvaceti osmi soutěžících je přístupný veřejnosti, a to dokonce zdarma. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 264 soutěžících, z nichž 156 byly dívky a 108 kluci v průměru dvacet jedna let. Dvacet osm postupujících do finále tvoří šestnáct dívek, jedenáct chlapců a jedno duo.

„Hned po uzávěrce jsme se sešli s Martinem Hrdinkou a Františkem Hrnčiříkem a pustili si záznamy a procházeli si všechny přihlášky. Vždycky si děláme poznámky: kdo určitě, kdo možná a kdo ne. Klademe důraz zejména na intonaci, též na barvu hlasu, ale intonace je vždy na prvním místě. Kdo si nedokáže uhlídat při nahrávce intonaci, nemá v soutěži co dělat. Pak si vezmeme seznam a projdeme si jména, na kterých jsme se shodli. Ti, kteří mají souhlas nás všech, postupují rovnou. Podle počtu pak doplňujeme další. Snažíme se, abychom se vešli maximálně do čtyřiceti soutěžících. Nemáme stanovený limit, protože bychom neradi někomu ukřivdili. Chceme všem talentovaným dát šanci se veřejně prezentovat na semifinále,“ popisuje vybírání semifinalistů zlínský producent, hudebník a prezident Czechtalentu, Luděk Malár.

img-responsive

Tomáš Klus | foto: Turner PR

Soutěž pro mladé talentované hudebníky se konala poprvé v roce 1996, tenkrát ještě pod názvem Zlíntalent. Od roku 2006 nesla název Czechtalent Zlín a současný název Czechtalent existuje od roku 2012. Za dvacet let své existence objevila mnoho talentů české hudební scény včetně právě Tomáše Kluse nebo Petra Bendeho, Dashy, Mirky Miškechové a mnoha dalších.

Koncertní semifinále 22. ročníku Czechtalentu 2017 se koná 22. dubna ve 13 hodin v Zelenáčově šopě ve Zlíně. Koncertní finále se uskuteční 20. května ve 20 hodin v Kongresovém centru Zlín. Vstupenky na finále jsou dostupné v předprodeji v sítích ticketpro.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Bankovky s Gottem lidé vykoupili za čtyři hodiny, na místě zasahovala…

14.07.2019 13:37 Aktualizováno Zhruba za čtyři hodiny dnes lidé vykoupili 5000 pamětních eurobankovek s portrétem zpěváka Karla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama