Tomáš Klus bude porotcem soutěže, která nastartovala jeho kariéru

Zlín – Tomáš Klus se vrátí ke kořenům a stane se porotcem soutěže, která nastartovala jeho kariéru. Letošní 22. ročník tradiční talentové soutěže Czechtalent 2017 již zná jména postupujících dvaceti osmi finalistů, které bude Klus společně s dalšími hodnotit. Zpěvák také vystoupí na finálovém večeru ve Zlíně.

Přidejte svůj názor

Tomáš Klus

Letos se koná již 22. ročník tradiční české talentové soutěže Czechtalent 2017, která nastartovala kariéru mnoha nynějších osobností včetně známého písničkáře Tomáše Kluse. Ten se vrátí ke kořenům a stane se porotcem soutěže, v níž v roce 2007 zvítězil. Kromě rozhodování o přihlášených talentech Klus také vystoupí na finálám večeru, který se bude konat v květnu ve zlínském Kongresovém centru.

Na finálovém večeru vystoupí také Markéta Pešková a Luděk Minka, kteří zazpívají na společném pódiu s letošními finalisti. Ti však nejprve budou muset projít náročným sítem poroty, v níž kromě Kluse zasednou největší profesionálové současné hudební scény včetně Petra Maláska, Martina Hrdinky nebo Miloše Skalky.

Koncertní semifinále se bude konat 22. dubna v Zelenáčově šopě ve Zlíně. Koncert dvaceti osmi soutěžících je přístupný veřejnosti, a to dokonce zdarma. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 264 soutěžících, z nichž 156 byly dívky a 108 kluci v průměru dvacet jedna let. Dvacet osm postupujících do finále tvoří šestnáct dívek, jedenáct chlapců a jedno duo.

„Hned po uzávěrce jsme se sešli s Martinem Hrdinkou a Františkem Hrnčiříkem a pustili si záznamy a procházeli si všechny přihlášky. Vždycky si děláme poznámky: kdo určitě, kdo možná a kdo ne. Klademe důraz zejména na intonaci, též na barvu hlasu, ale intonace je vždy na prvním místě. Kdo si nedokáže uhlídat při nahrávce intonaci, nemá v soutěži co dělat. Pak si vezmeme seznam a projdeme si jména, na kterých jsme se shodli. Ti, kteří mají souhlas nás všech, postupují rovnou. Podle počtu pak doplňujeme další. Snažíme se, abychom se vešli maximálně do čtyřiceti soutěžících. Nemáme stanovený limit, protože bychom neradi někomu ukřivdili. Chceme všem talentovaným dát šanci se veřejně prezentovat na semifinále,“ popisuje vybírání semifinalistů zlínský producent, hudebník a prezident Czechtalentu, Luděk Malár.

img-responsive

Tomáš Klus | foto: Turner PR

Soutěž pro mladé talentované hudebníky se konala poprvé v roce 1996, tenkrát ještě pod názvem Zlíntalent. Od roku 2006 nesla název Czechtalent Zlín a současný název Czechtalent existuje od roku 2012. Za dvacet let své existence objevila mnoho talentů české hudební scény včetně právě Tomáše Kluse nebo Petra Bendeho, Dashy, Mirky Miškechové a mnoha dalších.

Koncertní semifinále 22. ročníku Czechtalentu 2017 se koná 22. dubna ve 13 hodin v Zelenáčově šopě ve Zlíně. Koncertní finále se uskuteční 20. května ve 20 hodin v Kongresovém centru Zlín. Vstupenky na finále jsou dostupné v předprodeji v sítích ticketpro.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama