Sázava přivítá nový hudební festival Slunovrat

Sázava – Po více než deseti letech se do města Sázava mohou vypravit fanoušci hudebních festivalů. V červnu se totiž v areálu vodáckého kempu Sázavský ostrov bude konal zbrusu nová přehlídka hudebníků s názvem Slunovrat. Pozvání přijali písničkáři a populární interpreti, jejichž písně si lidé zpívají nejen u táboráků.

Přidejte svůj názor

Aneta Langerová
doporučujeme

Po více než deseti letech se do města Sázava vrátí festivaloví návštěvníci. V areálu vodáckého kempu Sázavský ostrov se uskuteční zbrusu nový hudební festival Slunovrat. Pořadatelé vsadili na osvědčenou dramaturgii a k účasti pozvali české písničkáře a populární interprety, kteří budou bavit festivalové publikum během dvou dnů trvání nové přehlídky.

O úvod přehlídky se postará František Nedvěd, který má k řece Sázavě osobní a více než vřelý vztah. Po něm bude následovat koncert populárního zpěváka a písničkáře Xindla X, jenž se svou kapelou představí všechny své nejznámější hity, které pravidelně slýcháme v rádiích. První festivalový den zakončí kapela zkušených muzikantů Všichni Svatí.

img-responsive

Richard Müller | foto: festival Slunovrat

Druhý den vyplní koncert rodinné skupiny Bratří Ebenů v čele s Markem Ebenem, nadaný mladý hudební objev Thom Artway nebo další mladý umělec David Stypka, který sbírá jednu nominaci na hudební ocenění za druhou. Sázavské publikum jistě potěší vystoupení folkových Neřež, s nimiž zazpívá slovenská zpěvačka Katarína Koščová. Vrcholem večera bude koncert slovenského hudebního matadora Richarda Müllera, který kromě nejznámějších hitů představí i zbrusu nové písně z desky 55.

Vřelý vztah k Sázavě má i zpěvačka Aneta Langerová, která zde začínala zpívat se svou první kapelou. V červnu se sem tedy vrátí a zazpívá i návštěvníkům Slunovratu. Program zakončí Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

Kromě výše zmíněných hvězd na festivale vystoupí i další muzikanti, kteří na malé Muzikus hudební scéně ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů zahrají své akustické sety. Těšit se můžete na skupinu Natural, dále na Die Kabelku nebo vítěze talentové soutěže, kteří se v březnu utkali o své vystoupení na festivalu. Slunovrat divákům představí své hudební objevy – folkovou skupinu Tamdoletma, retro kapelu Šouflšou, The Lazy Bones nebo písničkářku Terezu Jakobovou.

Návštěvníci se na festival mohou dopravit karavanem nebo raftem i lodí po proudu řeky Sázavy. Úschovna lodí bude zajištěna. Podle organizátorů je ubytovací kapacita areálu již zaplněna, pro další návštěvníky však bude přichystáno stanové městečko a VIP stanové městečko. Pro rodiny s dětmi bude připraven dětský koutek s hlídáním, dětská hrací zóna, loutkové divadélko Schubert, skákací hrad a mnoho dalších.

img-responsive

Bratři Ebenové | foto: festival Slunovrat

„Rádi bychom návštěvníkům festivalu nabídli mnoho komfortních míst k sezení. Na festival Slunovrat můžete dorazit s celou rodinou. Každý rodinný příslušník si zde přijde na své." vysvětluje Nikol Poselová, ředitelka festivalu Slunovrat.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream, v cestovních kancelářích Čedok a Firo -Tour, na recepci Sázavského ostrova či v lokálních předprodejích. Jednodenní vstupenky budou v předprodeji již 17. dubna 2017.

Festival Slunovrat se koná 23. a 24. června 2017Sázavě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Scott Walker. Slavný hudebník zpíval o roku 68 v Československu,…

25.03.2019 10:40 Ve věku 76 let zemřel slavný americký zpěvák, multiinstrumentalista, hudební producent a skladatel…

Kocáb, Müller a Soukup chystají společné turné. Zazní i ověřené …

25.03.2019 10:37 Výrazné osobnosti československé hudební scény Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup…

Česko se loučilo se zpěvačkou Věrou Bílou. Romové do rakve házeli cigarety…

23.03.2019 15:07 Aktualizováno V Rokycanech se dnes v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou…

Carlos Santana je fascinován africkou hudbou, představil píseň z nového…

20.03.2019 07:42 Mexický kytarista Carlos Santana představil v pondělí první píseň ze svého nového alba Africa…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama