Jediný letošní koncert Kafka Bandu u nás natočí Česká televize

Brno – V brněnském Sono Centru se příští týden odehraje jediný letošní koncert Kafka Bandu v České republice. Unikátní projekt zpěváka a výtvarníka Jaromíra 99 a spisovatele Jaroslava Rudiše se inspiroval Kafkovým románem Zámek a nyní sklízí úspěchy především v Německu. Brněnský koncert natočí Česká televize.

Přidejte svůj názor

SONO centrum

Unikátní projekt skupiny Kafka Band je hudebně literární adaptací nedokončeného románu Franze Kafky Zámek. Jediné letošní uvedení atmosférického koncertu v České republice se uskuteční v brněnském Sono Centru a natočí jej Česká televize.

Projekt vznikl z iniciativy výtvarníka a zpěváka Jaromíra 99 a spisovatele Jaroslava Rudiše, kteří zkombinovali české skladby inspirované atmosférou Kafkova působivého románu, recitace původních německých textů a Jaromírovy ilustrace. Součástí brněnského koncertu bude i výstava grafických prací Jaromíra 99.

„Kafka je brán často jako hodně temný autor, ale my se snažíme tohle klišé trochu nalomit. V Zámku je i hodně absurdního humoru, to se promítlo i do hudby,“ říká o projektu Rudiš.

Přestože se jedná o český projekt, album Das Schloss a jeho živá uvedení sklízejí úspěch především v Německu, Holandsku, Rakousku či Polsku. Na album navázala i divadelní adaptace v Theatre Bremen, v němž Kafka Band živě hraje společně s tamním činoherním souborem. Čeští diváci mohli inscenaci vidět v loňském roce v rámci festivalu Divadelní svět Brno. Koncert v Sono Centru však představí pouze skladby z alba Das Schloss.

Písničky vznikly v návaznosti na knihu a komiksovou adaptaci Jaromíra 99 a amerického autora Davida Zane Mairowitze. V atmosférických skladbách kontrastuje zemitá, mrazivá a surová nálada s křehkými až něžnými momenty. Vše doplňují podmanivé animace ilustrací Jaromíra 99.

“Zámek je velmi působivý román. Do zasněžené vesnice na konci světa přichází zeměměřič K. Chce se dostat na místní Zámek, ale to se mu nepodaří. Celou dobu sněží a jemu postupně docházejí síly. Ale nevzdává to,” říká Rudiš.

Jaromír 99, který je také členem kapely Priessnitz, spolupracoval s Jaroslavem Rudišem na kultovní komiskové trilogii Alois Nebel, jejíž filmová adaptace byla oceněna Evropskou filmocou cenou. V Kafka Bandu kromě této dvojice hraje ještě kytarista Dušan Neuweth (Tata Bojs), klávesista Jiří Hradil (Tata Bojs, Lesní Zvěř), bubeník Zdeněk Jurčík (Priessnitz), bubeník Tomáš Neuwerth (Tata Bojs, No Distance Paradise) a baskytarista a.m.almela.

Koncert Kafka Bandu se koná 18. dubna 2017Sono Centru Brno. Vstupenky jsou k dispozici v síti goout.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ed Sheeran prodal v Praze přes 100 000 vstupenek. Na druhý koncert ještě…

21.01.2019 10:17 Nejprodávanější hudební umělec planety Ed Sheeran potvrzuje i v Praze, že jeho živé koncerty patří…

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama