Ruml, Segrado a Nová zazpívají Horáčka v brněnském Sonocentru

Brno – Oceňovaný textař a básník Michal Horáček se po roce opět vrátí do Brna a v Sonocentru bude uvádět vlastní recitál. Oblíbené písně z dílny Hapka-Horáček zazpívají Ondřej Ruml, Lenka Nová a František Segrado za doprovodu kvartetu Mateje Benka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Michal Horáček a František Segrado

Oceňovaný textař, básník, publicista a spisovatel Michal Horáček se po roce opět vrátí do Brna s vlastním recitálem. Výběr písní, které napsal společně se skladatelem Petrem Hapkou, zazpívají Lenka Nová, Ondřej Ruml a František Segrado za doprovodu kvartetu Mateje Benka. Slovem bude provázet sám Horáček.

Koncert navazuje na předešlé recitály, především pak na poslední recitál Na cestě. Ten vycházel z alba Segrado z roku 2014, tentokrát však dojde i na ostatní Horáčkovu tvorbu, zejména na písně z dílny Hapka-Horáček.

Michal Horáček je autorem mnoha významných počinů. Jedním z nich je například lyrikál Kudykam, jehož libreto obsahuje přes dva tisíce veršů. Lyrikál měl premiéru v roce 2009 v pražské Státní opeře a v Janáčkově divadle Brno. V roce 2013 Horáček vydal album Český kalendář obsahující třicet dva zhudebněných villonských balad. Album dosáhlo platinových prodejů a získalo cenu Anděl jako Nejprodávanější album roku 2013 v České republice.

V roce 2014 se Michal Horáček představil s vůbec prvním recitálem Mezi námi v Janáčkově divadle. Projektu se sám zúčastnil jako vystupující a představil tři bloky své tvorby – spolupráci s Petrem Hapkou, lyrikál Kudykam a autorský projekt Český kalendář.

Recitál Michala Horáčka Mezi námi se koná 27. dubna 2017 v brněnském Sonocentru. Vstupenky můžete zakoupit v sítí Ticketpro od 350 Kč. Koncert pořádá agentura Brnokoncert.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Utrhneme si ostudu? Česko posílá na Eurovizi zpěváky, které nikdo nezná.…

15.01.2019 22:21 Aktualizováno Komentář - Česká republika se i letos zúčastní nejsledovanější nesportovní události na světě,…

Objev, v jaký mnozí ani nedoufali. Kryl na unikátních záběrech norské…

14.01.2019 10:08 Z československých archivů chtěli cenzoři jeho stopu zcela vymazat, národ na něj přesto nezapomněl.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama