Zpěvák Elton John skončil v nemocnici, ruší všechny koncerty

Londýn - Britský zpěvák Elton John se nakazil vzácnou bakteriální infekcí, která si vyžádala jeho hospitalizaci na jednotce intenzivní péče v Británii. Zrušil proto na duben a květen všechny své koncerty.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Anglický zpěvák Elton John

Jeho zdravotní stav se "prudce zhoršil" během letu z Chile domů, kde ho okamžitě po přistání hospitalizovali. Upozornila na to zpravodajská stanice BBC.

Zpěvákova tisková mluvčí uvedla, že umělce propustili z nemocnice v sobotu po dvoudenní hospitalizaci. Šlo o "potenciálně smrtelné" onemocnění, lékaři ale tvrdí, že by se zpěvák mohl zotavit.

O jaké onemocnění šlo už mluvčí nesdělila. První koncert by se ale podle ní moci odehrát už začátkem června v anglickém městě Twickenham. 

Elton John se řadí mezi nejúspěšnější sólové umělce v historii populární hudby. Svou hudební dráhu odstartoval takřka před čtyřiceti lety, jeho nejslavnější hity jako Rocket Man nebo Tiny Dancer vznikly na počátku 70. let. Pravděpodobně jeho nejznámější skladba je Can You Feel The Love Tonight ze soundtracku filmu Lví král, která byla oceněna Oscarem. Celkově se všech jeho nahrávek prodalo po světě více než 200 milionů kopií.

Sedmdesátiletý umělec není známý jen pro svou hudbu, ale také pro další aktivity - podporu charitativních projektů, založení nadace na pomoc nemocným AIDS či pro boj za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví. Dokonce je i nositelem Řádu britského impéria. Do Prahy se vrací po třech letech, při poslední návštěvě se mu podařilo vyprodat O2 Arenu. Poprvé se v ČR ukázal v roce 1984 v tehdejším Paláci kultury (dnes Kongresové centrum Praha).

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ed Sheeran prodal v Praze přes 100 000 vstupenek. Na druhý koncert ještě…

21.01.2019 10:17 Nejprodávanější hudební umělec planety Ed Sheeran potvrzuje i v Praze, že jeho živé koncerty patří…

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama