Xindl X má nový klip. Podívejte se na komiksového mývala

Praha – Koho a kde „mýval“ Xindl X? Dozvíte se v jeho novém komiksovém klipu, jehož hrdinou není nikdo jiný než chlupatý mýval. Píseň pochází z alba Kvadratura záchranného kruhu, za které byl zpěvák nominovaný na Cenu Anděl.

Přidejte svůj názor

Xindl X

Xindl X dokončil turné Nový songy s kapelou & starý fláky s kytarou, na němž sklidil úspěch na celkem jedenácti koncertech. Téměř všechny koncerty byly vyprodané, včetně dvou na Slovensku. Že se Xindlovi X v poslední době daří, dokazuje i letošní nominace na Cenu Anděl v kategorii zpěvák za album Kvadratura záchranného kruhu.

Právě na tomto albu najdete i píseň Mýval, k níž Ondřej Ládek, jak zní Xindlovo pravé jméno, nyní vydal klip. Ten je, stejně jako několik minulých zpěvákových klipů, animovaný, tentokrát však v komiksovém stylu. Jeho autorem je opět výtvarník Ondřej Pfeiffer.

„K Mývalovi mám hodně srdeční vztah. Tenhle text jsem na koncertě hrál už před osmi lety na melodii americké lidové písně se stejným tématem. Během let se pak nashromáždilo hodně slok o hodně městech a pak mne jednoho dne napadla i úplně nová melodie. Je to písnička, co mě na koncertech udržuje ve střehu, protože se pokaždé snažím město, kde zrovna hrajeme do ní zakomponovat. A občas se stává, že si to zapomenu připravit dopředu a rým začínám vymýšlet, až během toho, co už Mývala hrajeme. Takže bylo jasné, že z písně musí být singl, aby nám v repertoáru vydržela co nejdéle a já byl tím pádem neustále ve střehu,“ vysvětluje Xindl X, proč právě tuto píseň zvolil dalším singlem.

Fanoušci Xindla X se za ním mohou vydat na několik open air akcí během letošního roku. Termíny koncertů najdete na www.xindlx.cz.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze poprvé koncertoval Shakin‘ Stevens, roztančil milovníky rokenrolu

23.02.2019 21:45 Milovníky rokenrolu, ale také klasického rocku a blues dnes potěšil na svém prvním vystoupení v…

Hudebník R. Kelly obviněný ze zneužívání dívek byl vzat do vazby

23.02.2019 07:07 Americký hudebník a zpěvák R. Kelly obviněný ze sexuálního zneužívání dívek byl vzat do vazby poté,…

Brit Awards 2019: Hudební ceny ovládl Calvin Harris a kapela The 1975.…

21.02.2019 05:13 Britské hudební ceny Brit Awards ovládla ve středu večer kapela The 1975 a DJ Calvin Harris, kteří…

Britského rappera 21 Savage propustili z americké vazby na kauci

12.02.2019 21:44 Rapper známý jako 21 Savage může být propuštěn z imigrační vazby na kauci. Zadržen byl začátkem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama