Zlínský souboj o největší hudební talent se blíží do finále

Zlín – Souboj o největší český hudební talent se blíží do svého finále. Letošní ročník Czechtalentu již totiž zná své finalisty, kteří vystoupí v květnu na galavečeru za účasti porotců a dalších hostů. Na slavnostním večeru vystoupí i Tomáš Klus nebo Markéta Pešková.

Přidejte svůj názor

Tomáš Klus je v porotě letošního Czechtalentu

Sobotním hudebním kláním vstoupil 22. ročník soutěže o největší český hudební talent, Czechtalent 2017, do závěrečné části. Letošní ročník soutěže již zná své finalisty, kteří vystoupí na slavnostním galavečeru v květnu za účasti poroty a hudebních hostů.

V porotě letos zasedl jeden z vítězů minulých ročníků soutěže, Tomáš Klus, dále pak Petr Malásek, Dana Morávková, Miloš Skalka, Jitka Benešová a další odborníci a hudební profesionálové. Na slavnostním galavečeru kromě finalistů vystoupí právě Tomáš Klus s Markétou Peškovou nebo Luďkem Minkou.

Semifinálovým kolem prošlo 28 soutěžících, z nichž do finále postoupilo dvanáct finalistů a jeden náhradník. Průměrný věk finalistů je zhruba 21 let, nejvíce z nich pochází z Prahy. Seznam finalistů najdete na www.czechtalent.cz.

„Ano je to náročné, zvláště když nechcete někomu ublížit, někdy jsou ty rozdíly minimální a pak je to velmi těžké. Třeba v loňském roce jsme nakonec pustili do finále 14 soutěžících, protože ani po dvou hodinách jednání jsme se nedokázali rozhodnout, koho neposlat do finále. Dát palec dolů je vždy těžší, ale nutné. Někdo vyhrát musí a měl by to být ten nejlepší,“ popisuje zakladatel a pořadatel soutěže, Luděk Malár.

„Finále je dvoukolové, v prvním kole odzpívají všichni finalisté svou první skladbu, tady už spolupracujeme s finalisty na výběru a pořadí skladeb, spíše jim doporučujeme, než bychom nařizovali. Jde nám samozřejmě vždy o kvalitu. Porota dává body po každé odzpívané písničce, 1 až 10 bodů, přičemž 10 bodů je maximum. Po sečtení postupuje polovina soutěžících do druhého kola, tzv. super finále, a zpívají druhé kolo, které rozhodne o celkovém vítězi,“ dodává Malár.

Finálový večer Czechtalentu 2017 se koná 20. květnaKongresovém centru ve Zlíně. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketpro.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britského rappera 21 Savage propustili z americké vazby na kauci

12.02.2019 21:44 Rapper známý jako 21 Savage může být propuštěn z imigrační vazby na kauci. Zadržen byl začátkem…

Rock for People sežehnou plameny In Flames

11.02.2019 15:51 Pionýři metalcoru a melodického death metalu In Flames jsou nejnovější posilou line upu Rock for…

Ceny Grammy 2019: Píseň roku je šokující This Is America od Childish…

11.02.2019 10:45 Aktualizováno Nejvíce cen Grammy - po čtyřech - dostali v posledním ročníku těchto prestižních ocenění rapper…

Jednu z cen Grammy dostal posmrtně zpěvák Chris Cornell

11.02.2019 06:17 Cenu Grammy za nejlepší rockový výkon získal dnes posmrtně zpěvák Chris Cornell, vokalista skupin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama