Před Skinny Puppy zahrají v Lucerna Music Baru Ωhm

Praha – Kanadské elektro-industriální duo Ωhm tvoří producent Chris Paterson a elektronický hudebník Craig Joseph Huxtable. Letos vydávají nový singl a video Uppercut, nové album by mělo vyjít před koncem roku. V Praze zahrají jako předkapela Skinny Puppy při jejich koncertě v Lucerna Music Baru.

Přidejte svůj názor

Ωhm

Kanadské elektro-industriální duo tvoří dva umělci, kteří již po desetiletí patří k elektronické hudební scéně Vancouveru, zároveň si jdou každý svou originální cestou. Producent Chris Peterson (Decree FLA, Delerium) a elektronický hudebník Craig Joseph Huxtable (Landscape Body Machine, Noise Unit) se setkali v roce 2005, kdy spolupracovali na labelu Noise na albu Voyager.

O rok později byl Craig požádán, aby ve Frontline Assembly nahradil Rhyse Fulbera na jejich severoamerickém turné. Tehdy se dvojice umělců začala zabývat podrobněji společným projektem. Společná láska k temné elektronické hudbě a estetice definitivně vykrystalizovala v roce 2011, kdy vznikl projekt ohm.

Trvalo další dva roky, než Chris a Craig vydali desku Ohm v říjnu 2013, kterou nadšená kritika nazývala klasikou a nadčasovým albem. O rok později debutovali se svou koncertní show na Terminus Festivalu v Calgary s výbornými ohlasy publika.

Letos Ohm vydávají nový singl a video Uppercat a před koncem roku by mělo vyjít i nové album. První vystoupení v Evropě proběhne letos na Wave Gotik Treffen, což je jeden z největších hudebních festivalů temné hudby.

V Praze Ωhm vystoupí jako support Skinny Puppy 6. červnaLucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dostání za 690,- Kč + poplatky na pokladně a webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama