Brněnský klub Fléda přivítá léto dalším koncertem pod širým nebem

Brno – Hudební klub Fléda letos opět přivítá léto velkým koncertem pod širým nebem na atmosférickém nádvoří hradu Špilberk. Letošní open-air produkce bude patřit populární skupině Jelen, která v netradičním prostředí potěší své fanoušky písněmi z poslední desky Vlčí srdce a představí také novou píseň Návrat domů. S kapelou vystoupí tradiční hosté Kateřina Marie Tichá a David Stypka & Bandjeez.

Přidejte svůj názor

Jelen (foto: Petr Kozlík)

Brněnský klub Fléda naváže na loňský úspěch s open-air koncertem MIG 21 a na hlavní nádvoří hradu Špilberk pozve populární kapelu Jelen. „Naše velké produkce na Špilberku se vymykají obvyklé dramaturgii klubu. Na rozdíl od úžeji zaměřených dramaturgických řad mapujících současnou světovou elektroniku, hip-hopovou nebo alternativní hudební scénu, je vítání léta věnované všem Brňanům bez rozdílu věku,“ vysvětluje dramaturg klubu Fléda Ondřej Bača v tiskové zprávě.

Skupina Jelen má za sebou úspěšné turné k novému albu Vlčí srdce a nominace na hudební ceny Anděl v kategoriích Album roku a Skupina roku. „Živé hraní je pro nás největší radostí. Je pro nás čest být součástí hudebních festivalů a užít si neopakovatelnou atmosféru venkovních koncertů, na které se po zimě vždy těšíme. Odměnou jsou pak pro nás naše samostatné koncerty. Doufáme, že by z koncertů Pod širým nebem mohla vzniknout milá tradice, kdy společně s našimi přáteli oslavíme začátek léta,“ dodává Jindra Polák, frontman kapely Jelen.

img-responsive

Jelen (foto: Petr Kozlík) | foto: Fléda

Jelen potěší své fanoušky písněmi z posledního alba, ale i staršími hity. V premiéře na Špilberku zazní nová píseň Návrat domů, která vznikla během posledního turné skupiny a je věnována všem otcům. „Většinu dní v roce trávíme na cestách a koncertech. Hraní milujeme, ale domů se vracíme. V kapele jsme tři tátové a všichni se shodneme, že čas s rodinou nejde ničím nahradit. Píseň Návrat domů vznikla v dodávce a je pro všechny táty a jejich potomky,“ vzkazuje Jindra Polák.

Píseň Návrat domů funguje jako protiváha skladby Klidná jako voda, kterou Polák napsal pro svou dceru, ale věnoval ji všem ženám pro jejich krásu a křehkost, ale i vnitřní sílu a výdrž.

Albem Vlčí srdce kapela navázala na platinový debut Světlo ve tmě z roku 2014. K energičnosti předchozího alba přibyla témata hledání životní harmonie, konců a nových začátků. Na tvorbě desky se podíleli všichni členové kapely. Hudbou skupina vychází z folkových kořenů doplněných o prvky příbuzných žánrů, díky nimž vznikla mezigenerační kombinace popu, country, bluesové a bluegrassové hudby. Kapela v posledních třech letech dobývá česká pódia se svojí typickou koncertní energií, která ji velmi rychle etablovala z nováčků na stálice tuzemské hudební scény.

Skupinu Jelen na nádvoří Špilberku podpoří písničkářka Kateřina Marie Tichá a jako zvláštní hosté vystoupí David Stypka & Bandjeez, kteří letos v dubnu vydali druhé album „neboj“. Toto album je výhradně autorským dílem Davida Stypky, který byl letos nominován na hudební cenu Anděl v kategorii Objev roku. V nahrávce se věnuje tématu strachu, který má moc nebezpečně ohýbat realitu, může být využíván jako manipulační prostředek a hybná síla zla. Stypka je výjimečný svou originální poetikou a autentičností.

Koncert Jelen pod širým nebem se koná 8. června 2017 od 19 hodin na Hradě Špilberk v Brně.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama