Múza Davida Lynche se po natáčení nové série Twin Peaks objeví v Praze

Praha – Dlouholetá hudební partnerka slavného režiséra Davida Lynche, Chrysta Bell, vydává své druhé album We Dissolve, které představí i v Praze. Hudebnice a herečka vytváří nezapomenutelná show díky dynamickým divadelním prostředkům a multimediálním prvkům.

Přidejte svůj názor

Chrysta Bell

Hudebnice a herečka Chrysta Bell je dlouholetou spolupracovnicí režiséra Davida Lynche, která vytváří nezapomenutelná představení plná divadelních prostředků a multimediálních prvků. Jedno takové předvede i v pražském Lucerna Music Baru k příležitosti vydání nového alba We Dissolve, na němž kombinuje pop s prvky soulu, rocku a jazzu.

Chrysta Bell se již v osmnácti letech uplatnila jako zpěvačka populární austinské kapely texaských muzikantů 8 ½ Souvenirs, s nimiž účinkovala čtyři roky. Během této doby podepsala smlouvu s RCA Victor a vystupovala s umělci jako Willie Nelson a Brian Setzer.

Osudové pro ni bylo setkání s legendárním režisérem a umělcem Davidem Lynchem, s nímž ve svých jednadvaceti letech začala spolupracovat v hudební oblasti. Lynch pro Chrystu Bell složil a produkovat album This Train v roce 2011. Jedenáct písni na tomto albu evokuje Lynchova filmová díla – najdeme na něm temné hudební plochy s dramatickou atmosférou, kterou doplňuje hlas Chrysty Bell a oduševnělé melodie.

Zpěvačka společně s Lynchem nedávno vydala EP Somewhere in the Nowhere, kterým navazuje na zmíněné debutové album. Nahrávku opět složil a produkoval režisér a mísí náladové kytary a typicky lynchovskou retrem nasáklou atmosféru.

„Když jsem ji poprvé viděl na jevišti, přišlo mi, že je z jiné planety. Nejkrásnější nepozemšťanka. Je nejen úžasná performerka, ale má také ohromnou intuitivní schopnost zachytit náladu a najít melodii, která je spektakulární," říká Lynch o Chrystě Bell.

Zpěvačka se letos objeví i ve fanoušky netrpělivě očekávané nové sérii Twin Peaks na kanálu Showtime. Její hlas můžeme slyšet i na dvojalbu labelu Communion Records The Music of David Lynch, který je živou nahrávkou benefiční akce pro nadaci David Lynch Foundation, jež proběhla v roce 2015 v Los Angeles.

Chrysta Bell také právě absolvovala nahrávaní v anglickém Bristolu s držitelem ceny Mercury Prize, producentem Johnem Parishem. Na novém albu se jako hosté objeví Adrian Utley z Portishead, klávesista Geoff Downes z kapely Asia a Yes a drone metalový kytarista Stephen O´Malley ze Sunn O))).

Chrysta Bell vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 21. listopadu 2017 ve 20 hodin. Vstupenky za 390 Kč + poplatky budou v předprodejích od 12. května od 9.00 na webu a pokladně Lucerna Music Baru (na pokladně bez poplatku), na webu www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den prodeje za 490 Kč.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama