Tata Bojs vydají záznam ze společného koncertu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu

Praha – Tata Bojs loni v listopadu vystoupili na společném koncertě se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu ve vyprodaném Foru Karlín. Z večera se stala nezapomenutelná událost a Tata Bojs se z něj rozhodli vydat záznam.

Přidejte svůj názor

Tata Bojs (foto: Martin Straka)

Tata Bojs v listopadu 2016 uspořádali společný koncert se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou Tomáše Braunera v rámci projektu Nové horizonty. Koncert ve vyprodaném Foru Karlín se stal událostí, která ve všech zúčastněných rezonuje dodnes. Tata Bojs se proto rozhodli vydat záznam, na který se fanoušci mohou těšit již v květnu, a to na CD, LP i digitálně pod názvem Tata Bojs & SOČR Live.

„I když jsme měli z celého projektu zpočátku trochu obavy, nakonec to skončilo všeobecným nadšením. Ukázala se totiž jedna věc – naše písničky jsou ve své podstatě docela symfonické. Klíčovou roli sehrálo pochopení a nacítění Marka Doubravy, který se postaral o aranže. Snažili jsme se o to, aby to byla zábava pro nás, pro posluchače a snad i pro symfoniky samotné. Chtěli jsme, aby nahrávka zněla vrstevnatě a aby výrazné elektro zvuky známé z desek nahradily vtipně živé nástroje orchestru. Ke každé písni jsme přistupovali solitérně a s určitým konceptem výsledku. Pro mě osobně bylo i zajímavé soustředit se ve většině skladeb jen na zpěv. Ta druhá půlka mozku, která se vždycky zaobírá bubnováním, měla tentokrát celkem pohodičku...," ohlíží se za celým projektem Milan Cais.

Dirigent SOČRu Tomáš Brauner dodává: „Tata Bojs mají svůj originální styl a mě zajímalo propojení jejich hudby se symfonickým orchestrem. Najednou ta muzika dostala úplně jiný rozměr. Celé jsem si to opravdu užil a věřím, že i kluci. Navíc jsem díky tomuto projektu získal nové přátelé a objevil pro mě kapelu, kterou jsem dosud moc neznal, ale nyní jsem rozhodně jejím fanouškem!”

Mezi patnáctkou písní (na LP jich vyjde pouze deset) najdeme osvědčené hity jako Toreadorská otázka, Pěšáci nebo Attention Aux Hommes!, ale i skladby z posledního alba kapely A/B včetně Mardošova koncertního „pěveckého“ debutu Kamarádky. Známé písně však uslyšíme v novém „obalu“ se zvukem Dušana Neuwertha i zajímavými přesahy, a dokonce aranžérskými vtípky, o které se postaral bývalý člen Tata Bojs Marek Doubrava.

img-responsive

Tata Bojs (foto: Martin Straka) | foto: SUPRAPHON

„První výběr písní udělal Milan, poté jsme to společně redukovali a já pak sám přidal Kamarádky, když jsem měl jasnou vizi skladby pro 'Mardošu a symfonický orchestr', kde orchestr okamžitě komentuje Mardošova slova," vrací se k začátkům celého projektu Doubrava a dodává: „Přestože šlo o propojení dvou naprosto odlišných světů - hlasitostí, výrazem, stylem zkoušení, stylem vystupování atd..., byla spolupráce se SOČRem i dirigentem Tomášem Braunerem dobrá. O tom, že se povedlo oba světy propojit, svědčí fantastická atmosféra ve Fóru Karlín při koncertě. Jsem rád, že symfonický orchestr s rockovou kapelou může znít i vtipně, když většinou zní spíše pateticky."

Iniciátory projektu byli Petr Král z Radiožurnálu, které stojí za dřívějším úspěšným projektem Karel Kryl 70 a Jakub Čížek, ředitel Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Album Tata Bojs & SOČR vydává Supraphon v koprodukci s Radioservisem a ve spolupráci s Českým rozhlasem. Album vyjde 26. května.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ed Sheeran prodal v Praze přes 100 000 vstupenek. Na druhý koncert ještě…

21.01.2019 10:17 Nejprodávanější hudební umělec planety Ed Sheeran potvrzuje i v Praze, že jeho živé koncerty patří…

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama