Festival Trutnoff čeká proměna, letos ho nahradí Zahradní slavnost u Hrádečku

Praha - Léto pomalu klepe na dveře a s ním i řada hudebních festivalů, jejichž obliba mezi Čechy stoupá. Například legendární Trutnoff Open Air Festival, který se tradičně konal v areálu Bojiště v Trutnově, letos nahradí Open Air Workshop a Zahradní slavnost. Akce se má konat od 17. do 20. srpna na soukromé louce nedaleko Hrádečku, kde měl chalupu exprezident Václav Havel.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

"Mainstreamu jsme si užili dost. Ke třiceti a neoficiálně třiatřiceti letům festivalu se vracíme ke kořenům. Festival se uskuteční podobně jako v roce 1987 na soukromé louce mezi lesy poblíž epicentra svého vzniku - symbolicky nad Hrádečkem našeho náčelníka," uvedli pořadatelé.

Pořadatel festivalu Martin Věchet vede dlouholeté spory s trutnovskou radnicí a na možnost ukončení pořádání festivalu v areálu Bojiště upozorňoval již v minulosti. Podle pořadatelů napomohla jejich rozhodnutí nejistota, co bude s pozemky v okolí trutnovského areálu Bojiště.

Organizátoři oznámili, že vstupenky, které je již možné objednávat na stránkách festivalu, stojí 980 korun, v ceně je zahrnuto i stanování.

Návštěvníci Zahradní slavnosti se mohou těšit na alternativněji zaměřený program převážně z vystoupení tuzemských kapel, například skupin Tata Bojs, Sto zvířat, Plastic People a dalších. Připravené budou také debaty, projekce a semináře.

Dnešní vydání Mladé fronty Dnes (MfD) pro Královéhradecký kraj uvedlo, že se záměrem pořadatelů nesouhlasí obec Mladé Buky, v jejímž katastru louky leží. Obec se obrátila na krajský úřad a odbor životního prostředí trutnovské radnice. "Místní komunikace má normu jen do 3,5 tuny, takže bude velký problém s dopravou. Navíc jde o evropsky významnou lokalitu a přírodní park. Nemyslím si, že je schopná takovou zátěž unést a vypořádat se s ní," uvedla starostka Lucie Potůčková.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama