Festival Trutnoff čeká proměna, letos ho nahradí Zahradní slavnost u Hrádečku

Praha - Léto pomalu klepe na dveře a s ním i řada hudebních festivalů, jejichž obliba mezi Čechy stoupá. Například legendární Trutnoff Open Air Festival, který se tradičně konal v areálu Bojiště v Trutnově, letos nahradí Open Air Workshop a Zahradní slavnost. Akce se má konat od 17. do 20. srpna na soukromé louce nedaleko Hrádečku, kde měl chalupu exprezident Václav Havel.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto

"Mainstreamu jsme si užili dost. Ke třiceti a neoficiálně třiatřiceti letům festivalu se vracíme ke kořenům. Festival se uskuteční podobně jako v roce 1987 na soukromé louce mezi lesy poblíž epicentra svého vzniku - symbolicky nad Hrádečkem našeho náčelníka," uvedli pořadatelé.

Pořadatel festivalu Martin Věchet vede dlouholeté spory s trutnovskou radnicí a na možnost ukončení pořádání festivalu v areálu Bojiště upozorňoval již v minulosti. Podle pořadatelů napomohla jejich rozhodnutí nejistota, co bude s pozemky v okolí trutnovského areálu Bojiště.

Organizátoři oznámili, že vstupenky, které je již možné objednávat na stránkách festivalu, stojí 980 korun, v ceně je zahrnuto i stanování.

Návštěvníci Zahradní slavnosti se mohou těšit na alternativněji zaměřený program převážně z vystoupení tuzemských kapel, například skupin Tata Bojs, Sto zvířat, Plastic People a dalších. Připravené budou také debaty, projekce a semináře.

Dnešní vydání Mladé fronty Dnes (MfD) pro Královéhradecký kraj uvedlo, že se záměrem pořadatelů nesouhlasí obec Mladé Buky, v jejímž katastru louky leží. Obec se obrátila na krajský úřad a odbor životního prostředí trutnovské radnice. "Místní komunikace má normu jen do 3,5 tuny, takže bude velký problém s dopravou. Navíc jde o evropsky významnou lokalitu a přírodní park. Nemyslím si, že je schopná takovou zátěž unést a vypořádat se s ní," uvedla starostka Lucie Potůčková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela slavná jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová

14.12.2018 20:55 Ve věku 81 let zemřela ve čtvrtek jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová, držitelka tří cen Grammy.…

Zpěvačka Shakira v maléru? Španělsku dluží miliony na daních, tvrdí…

14.12.2018 17:10 Kolumbijská zpěvačka Shakira čelí ve Španělsku několika obviněním z daňových úniků, jichž se podle…

Do Česka se vrátí skupina The Offspring, jeden z koncertů bude na hradě

14.12.2018 13:43 Do Česka se příští rok vrátí americká punkrocková skupina The Offspring. Zahraje 20. srpna v…

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama