Letošní ročník soutěže Czechtalent má vítězku

Zlín – 22. ročník soutěže talentů Czechtalent 2017 vyhrála studentka pražského gymnázia Eliška Rezková. Porotu nadchla svým podáním písně Lampa Marty Kubišové.

Přidejte svůj názor

Tomáš Klus
doporučujeme

Vítězkou letošního ročníku hudební talentové soutěže Czechtalent 2017 se stala osmnáctiletá studentka gymnázia z Prahy Eliška Rezková. Mladá studentka nadchla porotce svou interpretací písně Lampa Marty Kubišové. Eliška se chce zpěvu věnovat i nadále, nyní se připravuje na zkoušky na konzervatoř.

„Letošní finále bylo doslova nabyté talenty. Bylo nesmírně obtížné se rozhodnout a dát hlas konkrétnímu zpěvákovi, zpěvačce. Byl to mimořádný koncentrát obrovských talentů, kteří pokud se budou snažit, a samozřejmě budou mít i trochu štěstí, čeká je skvělá budoucnost. Eliška získala jako jednu z cen i možnost natočení singlu s profesionálním týmem a technikou, což věřím, jí pomůže úspěšně vykročit a nastartovat hudební kariéru,“ říká zakladatel a prezident soutěže Luděk Malár.

Letošní ročník mile překvapil i Tomáše Kluse, který zasedl v porotě společně s Petrem Maláskem, Milošem Skalkou a Standou Hložkem. Na druhém místě po Elišce se umístil dvacetiletý profesionální řidič Tomáš Karlín z Hodonína a třetí místo obsadila dvaadvacetiletá absolventka populárního zpěvu na Pražské konzervatoři Magdaléna Moudrá, která nyní studuje pop music na londýnské Middlesex University.

Finálový galavečer proběhl v pondělí 22. května ve zlínském Kongresovém centru. Dvanáct finalistů zde předvedlo dvě skladby, v prvním výběrovém kole zpívali všichni a do druhého „superfinálového“ postoupila už jen vítězná trojka. Porota pak rozhodla o jejich pořadí.

Soutěž pro mladé talentované muzikanty se konala poprvé v roce 1996, tenkrát ještě pod názvem Zlíntalent. Soutěž si postupně získala vysokou prestiž a pro českou hudební scénu odhalila mnoho talentů, včetně Tomáše Kluse, Petra Bendeho, Dashy, Mirky Miškechové nebo Markéty Foukalové.

Další ročník soutěže bude vyhlášen a pro přihlášky soutěžících otevřen od 1. února 2018.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama