Punk-rockové duo Japandroids přijede v létě do Prahy s novou deskou

Praha – Našlápnuté punkrockové duo z kanadského Vancouveru vystoupí během léta v pražském Futurum Music Baru. Představí zde skladby z jejich letošního alba Near to the Wild Heart of Life.

Přidejte svůj názor

skupina Japandroids
doporučujeme

Duo Japandroids tvoří Brian King a David Prowse. Přestože by se mohlo zdát, že pochází z Japonska, ve skutečnosti jsou to dva punk-rockoví Kanaďani z Vancouveru. V létě vystoupí v Praze a představí zde skladby ze svého posledního alba Near to the Wild Heart of Life, které vyšlo letos.

Japandroids vydali debutové EP All Lies v roce 2006. Snažili se na něm postihnout syrovost energie a atmosféry jejich koncertů. Následovaly další EP album a několik singlů, které se řídili stejnou strategií.

V roce 2012 vyšlo kanadské dvojici druhé album Celebration Rock, které je proslavilo i mimo rodnou zem. Vypravili se na turné Celebration Rock Tour, které trvalo téměř dva roky a čítalo na dvě stovky koncertů ve čtyřiceti zemích. Skupina si po náročném turné dala pauzu a tři roky nevystupovala.

Během roku 2014 se Brian přestěhoval z Vancouveru do Toronta a později do Mexico City. Na podzim se s Davidem sešli v New Orleans, pronajali si zde dům a nasávali zvuky města. Další rok pak čas od času zkoušeli a skládali.

Výsledkem byla třetí deska Near to the Wild Heart of Life, která vznikala v letech 2014 a 2015 ve Vancouveru, Torontu, New Orleans a Mexico City. Album obsahuje osm skladeb. Titul je inspirovaná románem Portrét umělce jako mladého muže od Jamese Joyce. V textech nových písní je znát vliv Toma Waitse a Townes Van Zandta, které si Brian během posledních let nejvíce oblíbil. Hudebně desku ovlivnila nejvíce skupina The National.

Koncert Japandroids se koná 21. srpna 2017 od 20 hodin v pražském Futurum Music Baru. Vstupenky za 440 Kč + poplatky jsou k dispozici od 26. května na www.futurum.musicbar.cz, www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal a na místě v den koncertu za 550 Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Phil Collins omámil Prahu svými hity. A kapela Genesis zde byla "také"

26.06.2019 00:31 V pražské O2 areně dnes vyvolal nadšení publika britský popový hudebník Phil Collins.…

Legendární Dead Can Dance v Praze nabídla průřez svou 40letou historií

24.06.2019 22:58 Australská skupina Dead Can Dance dnes večer ve vyprodaném Kongresovém centru v Praze zahrála písně…

Woodstock po 50 letech nakonec bude? Pořadatelé našli nové místo pro…

24.06.2019 18:34 Plány na připomínku 50. výročí legendárního hudebního festivalu Woodstock, považované kvůli…

Morcheeba roztančila pražské Výstaviště, na Metronome zazněly novinky i…

21.06.2019 21:13 Britská skupina Morcheeba potěšila novinkami i staršími hity tisíce návštěvníků festivalu Metronome…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama