Andělská sopranistka a nejlepší chorálová skupina přivezou do Prahy královské Vánoce

Praha – Sopranistka s andělským hlasem Sarah Brightman spojí síly s patrně nejlepší chorálovou skupinou Gregorian. Jejich společné evropské koncertní turné Královské vánoční gala se zastaví i v Praze.

Přidejte svůj názor

Sarah Brightman na jednom ze svých koncertů, které jsou nejen zcela ojedinělým a výjimečným hudebním zážitkem, ale i nevídanou podívanou.

Nejúspěšnější lyrická sopranistka Sarah Brightman vyráží na společné turné s pravděpodobně nejlepší chorálovou skupinou světa Gregorian. Královské vánoční gala dal dohromady německý skladatel, producent a aranžér Frank Peterson, který s Gregorian spolupracuje už několik let a pro Sarah Brightman vyprodukoval osm úspěšných alb. Jednou ze zastávek vánočního turné bude i pražská Tipsport Arena.

img-responsive

Sarah Brightman na jednom ze svých koncertů, které jsou nejen zcela ojedinělým a výjimečným hudebním zážitkem, ale i nevídanou podívanou. | foto: Jan Adam

Černovlasá sopranistka s andělským hlasem pochází z Anglie, kořeny jejích předků však sahají do východní Indie a Polska. Její repertoár pokrývá operu, muzikál i elegantní pop, díky čemuž je považovaná za nejúspěšnější nadžánrovou zpěvačku.

„Můj tříoktávový hlas – to je dar“, řekla v jednom nedávném interview Brightman. „Když zpívám, dokáži lyrický soprán, který mi byl dán do vínku, obohatit o popové polohy. A tak se mi daří úspěšně překlenout most mezi vážnou a populární hudbou, aniž by to působilo rušivě nebo nepřirozeně. Vždycky jsem se snažila o to, aby můj hlas zněl jinak než hlasy přetrénovaných klasických operních pěvkyň. Aby z něj byla cítit jeho přirozená barva, a hlavně láska a cit. Zkrátka, aby to nebyly jenom perfektně odzpívané, ale chladné tóny“.

img-responsive

Sarah Brightman | foto: Jan Adam

Přestože je nejbohatší zpěvačkou nadžánrové hudby a klasiky na světě, její život nebyl úplně jednoduchý. Brightman mimo jiné prožila těžkou autohavárii a rozpadla se jí dvě manželství – jedním z manželů byl i slavný muzikálový skladatelem Andrew Lloyd Weber, který pro ni napsal role v muzikálem Fantom opery a Podoby lásky, ale i slavné Requiem.

I po stovkách koncertů a muzikálových představení Sarah Brihtman přiznává, že trpívá trémou: „Když mám trému nebo jsem nervózní, tak mne vždycky uklidní, když si vybavím nějakou vesnickou krajinu, klidné místo u moře, prostě nějakou přírodní scenérii“.  

img-responsive

Společně se Sarah Brightman vystoupí 16. prosince 2017 v pražské Tipsport Aréně na Královském vánočním gala i jednoznačně nejlepší chorálová skupina světa Gregorian. | foto: Jan Adam

Zpěvačka také každý den běhá, miluje filmy, knihy a sbírá cédéčka (má již už kolem osmi tisíc). Jejím koníčkem je také zahrada u londýnského domu, o kterou s láskou pečuje.

V pražské Tipsport Aréně společně s Brightman a německou vokální skupinou Gregorian vystoupí exkluzivní hosté, šestičlenná kapela a symfonický orchestr. V jejich podání zazní nejkrásnější vánoční písně, které Brightman vybrala ze svého devět let starého alba A Winter Symphony. Osmičlenné vokální uskupení Gregorian zase představí to nejlepší ze svých alb Christman Chants a Winter Chants. Organizátoři slibují jedinečnou scénu a úchvatné světelní i vizuální efekty.

Koncert se koná 16. prosince 2017Tipsport Aréně v Praze. Vstupenky můžete zakoupit zde.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela slavná jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová

14.12.2018 20:55 Ve věku 81 let zemřela ve čtvrtek jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová, držitelka tří cen Grammy.…

Zpěvačka Shakira v maléru? Španělsku dluží miliony na daních, tvrdí…

14.12.2018 17:10 Kolumbijská zpěvačka Shakira čelí ve Španělsku několika obviněním z daňových úniků, jichž se podle…

Do Česka se vrátí skupina The Offspring, jeden z koncertů bude na hradě

14.12.2018 13:43 Do Česka se příští rok vrátí americká punkrocková skupina The Offspring. Zahraje 20. srpna v…

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama