Dánští Mew přijedou do Prahy s novinkou Visuals

Praha – Dánská skupina Mew vydala letos v dubnu novinkové album Visuals a nyní zveřejnili také svůj koncertní plán. Jednou ze zastávek bude i Praha.

Přidejte svůj názor

skupina Mew

Dánští Mew letos v dubnu vydali své v pořadí již sedmé album Visuals, které vzniklo poměrně brzy po vydání předchozího alba + z roku 2015. „Koncerty po vydání toho alba byly naším tvůrčím vrcholem, skládali jsme nové písně během turné a ten oheň se rozhořel. Změna obvyklého cyklu nám připadala správná a chtěli jsme novou desku natočit spontánně, aby se na ní odrazila ta energie, kterou jsme cítili. Nechtěli jsme prostě čekat tři nebo čtyři roky,” vysvětlil frontman skupiny Jonas Bjerre.

Deska Visuals vznikla v Kodani, kde ji skupina nahrála a sama produkovala. Příprava trvala necelý rok. Album otvírá euforická skladba Nothingness and No Regrets, najdeme na ní i osmdesátkový popový song The Wake of Your Life, rychlejší Candy Pieces All Smeared Out nebo konejšivou In a Better Place.

Na jedenácti nových písních se odráží neutěšený stav současného světa, každá píseň má vlastní příběh a je osobitou kapitolou dohromady tvořící desku jedné z nejambicióznějších a nejnápaditějších kapel současnosti. „Sedmý studiový výlet Mew je vítězstvím nejen sám o sobě, je také důkazem toho, jak silní a zvláštní Mew zůstávají," – hodnotí novinku Pop Matters.

Mew novou desku představí i svým pražským fanouškům, a to 27. listopadu 2017Lucerna Music Baru. Vstupenky za 440 Kč plus poplatky jsou k dispozici v předprodejích na pokladně a webu Lucerna Music Baru, na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal; na místě v den koncertu za 540 Kč.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Utrhneme si ostudu? Česko posílá na Eurovizi zpěváky, které nikdo nezná.…

15.01.2019 22:21 Aktualizováno Komentář - Česká republika se i letos zúčastní nejsledovanější nesportovní události na světě,…

Objev, v jaký mnozí ani nedoufali. Kryl na unikátních záběrech norské…

14.01.2019 10:08 Z československých archivů chtěli cenzoři jeho stopu zcela vymazat, národ na něj přesto nezapomněl.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama