Listopadový program strahovské Sedmičky obohatí Battleme

Praha – Po vydání posledního alba Future Runs Magnetic v roce 2014 se Matt Drenik vydal úplně opačným směrem. Po kytarové desce nyní vydává album plné klavírních balad, které představí v rámci programu Sound Check Point Prague 2017 ve strahovské Sedmičce.

Přidejte svůj názor

skupina Battleme

Matt Drenik si po vydání posledního alba Future Runs Magnetic v roce 2014 a následném koncertování na jeho podporu dal pauzu. Tu vyplnil skládáním nového materiálu ve své suterénním studiu v Portlandu ve státě Oregon. Po kytarovém Future Runs Magnetic se nyní vydal úplně opačným směrem a vytvořil album plné klavírních balad.

Nové balady Drenik nejdřív nahrával na svůj iPhone a poté je dotvořil do písní. S koprodukcí desky mu pomáhal bratr Jason Drenik z Hairy Patt Band. Na výsledném zvuku je znát vliv Roxy Music, Davida Bowieho nebo Jima Carrolla.

S dvacítkou nových skladeb se poté přesunul do Revolver Studios v Portlandu, kde za pomoci bubeníka Paula Pulvirentiho (Elliot Smith, No. 2) a dalších hudebníků a členů Battleme – Chada Savageho, JJ Elitora, Colina Hegny a Williama Slatera začal Drenik sestavovat konečnou podobu svých nahrávek.

Tak vznikla deska Battleme Habitual Love Songs se čtrnácti songy prodchnutými garážovou atmosférou sedmdesátých let a s nakažlivou směsí roztřepeného, psychedelického a hlučného popu.

Nové písně Drenik s Battleme představí v rámci programu Sound Check Point Prague 2017 2. listopadu ve strahovském Klubu 007Praze. Vstupenky za 200 Kč + poplatky jsou k dispozici na www.goout.cz a budou také na místě v den koncertu za 250 Kč.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama