Listopadový program strahovské Sedmičky obohatí Battleme

Praha – Po vydání posledního alba Future Runs Magnetic v roce 2014 se Matt Drenik vydal úplně opačným směrem. Po kytarové desce nyní vydává album plné klavírních balad, které představí v rámci programu Sound Check Point Prague 2017 ve strahovské Sedmičce.

Přidejte svůj názor

skupina Battleme
doporučujeme

Matt Drenik si po vydání posledního alba Future Runs Magnetic v roce 2014 a následném koncertování na jeho podporu dal pauzu. Tu vyplnil skládáním nového materiálu ve své suterénním studiu v Portlandu ve státě Oregon. Po kytarovém Future Runs Magnetic se nyní vydal úplně opačným směrem a vytvořil album plné klavírních balad.

Nové balady Drenik nejdřív nahrával na svůj iPhone a poté je dotvořil do písní. S koprodukcí desky mu pomáhal bratr Jason Drenik z Hairy Patt Band. Na výsledném zvuku je znát vliv Roxy Music, Davida Bowieho nebo Jima Carrolla.

S dvacítkou nových skladeb se poté přesunul do Revolver Studios v Portlandu, kde za pomoci bubeníka Paula Pulvirentiho (Elliot Smith, No. 2) a dalších hudebníků a členů Battleme – Chada Savageho, JJ Elitora, Colina Hegny a Williama Slatera začal Drenik sestavovat konečnou podobu svých nahrávek.

Tak vznikla deska Battleme Habitual Love Songs se čtrnácti songy prodchnutými garážovou atmosférou sedmdesátých let a s nakažlivou směsí roztřepeného, psychedelického a hlučného popu.

Nové písně Drenik s Battleme představí v rámci programu Sound Check Point Prague 2017 2. listopadu ve strahovském Klubu 007Praze. Vstupenky za 200 Kč + poplatky jsou k dispozici na www.goout.cz a budou také na místě v den koncertu za 250 Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Zpěvák Lenny Kravitz dorazí v rámci turné do Prahy, roztančí O2 arenu

16.10.2019 13:44 Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 30. června 2020 v pražské O2 areně.…

Pohřeb Karla Gotta se blíží: Ivana Gottová zveřejnila parte

09.10.2019 11:20 Pohřeb Karla Gotta (†80) se blíží. Rodina zveřejnila zpěvákovo parte. "Nezemřel jsem", vzkazuje v…

RECENZE: Zdeněk Merta u klavíru v MdB sklidi potlesk ve stoje

07.10.2019 19:20 RECENZE - Kdo zná blíže Zdenka Mertu, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama