Baskytaristu z U2 ničil alkohol. Teď poděkoval kapele za pomoc a zahrál několik hitů

New York - Baskytarista irské rockové skupiny U2 Adam Clayton (57) poděkoval kolegům z kapely za podporu v době, kdy bojoval se závislostí na alkoholu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

"Máme spolu dohodu," řekl Clayton při přebírání ceny MusiCares od charitativní odnože americké Národní akademie hudebního umění a věd (NARAS).

"V naší kapele se nikdo nestane obětí neštěstí. Buď přijdeme domů všichni, nebo nikdo z nás. Nikoho neponecháme svému osudu. Děkuji, že ctíte tento slib a umožnili jste mi být ve vaší kapele," řekl Clayton, aby pak spolu s kolegy z U2 zahrál několik hitů, jako je Stuck in a Moment You Can't Get Out Of, Vertigo nebo I Will Follow.

zdroj: YouTube

"Měl jsem štěstí, protože jsem měl tři přátele, kteří viděli, co se děje a kteří mě měli dost rádi na to, aby mi podali pomocnou ruku. Bono, The Edge a Larry (Mullen) mě opravdu podporovali před i poté, co jsem nastoupil léčbu a já jsem bezvýhradně vděčný za jejich přátelství, pochopení a podporu," prohlásil hudebník.

Clayton bojoval s démonem alkoholu ještě před pár lety. "V určitou chvíli jsem toho musel nechat a využít svůj plný potenciál," řekl. Bylo to ale podle něj obtížné, protože se domníval, že není možné být součástí hudební skupiny a nepít. Nakonec to prý byl kytarista Eric Clapton, kdo mu řekl, že potřebuje pomoc. "Nelakoval to narůžovo. Řekl mi, že musím změnit svůj život a že toho nebudu litovat," vzpomínal Clayton.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott urážel Sověty, jejich tanky mu vadily, prozradily archivy StB

18.10.2019 15:22 Na roli Karla Gotta v dobách komunistického režimu se dá nahlížet z mnoha úhlů, teď už dokonce i…

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

17.10.2019 23:05 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Poslední videoklip Karla Gotta trhá rekordy, už má přes 22 milionů…

17.10.2019 17:53 Poslední klip Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly k písni Srdce nehasnou už má na YouTube přes…

Zpěvák Lenny Kravitz dorazí v rámci turné do Prahy, roztančí O2 arenu

16.10.2019 13:44 Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 30. června 2020 v pražské O2 areně.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama