Pražský podzim zpestří dechovka Youngblood Brass Band z New Orleans

Praha – Desetičlenná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans, Youngblood Brass Band, prolíná na světových pódiích všechny žánry. Na letošní podzim ohlásili koncert i v Praze.

Přidejte svůj názor

skupina Youngblood Brass Band
doporučujeme

Jedinečná kapela Youngblood Brass Band z New Orleans vznikla v Madisonu a nyní jsou její členové rozeseti po celých USA. Od svého vzniku v roce 2000 tato punkově a hiphopově dechová kapela fascinujícím způsobem prolíná všechny žánry na světových na koncertech po celém světě. Na letošní podzim oznámili koncert i v Praze.

Jejich desky točí špičkoví DJové jako Questlove z The Roots, spolupracují s hiphopovými veličinami jako Talib Kweli, jejich skladby hrají studentské dechové kapely. A samotní Youngblood Brass Band se nebojí sami vystoupit na punkovém festivalu. Byli také headlinery mnoha festivalů po celých Spojených státech i v zahraničí a vyprodávali koncerty ve více než dvaceti zemích.

V roce 2000 vydali debutové album YBBB Unleam, na němž spolupracovali Talib Kweli, Mike Ladd, Dj Skooly nebo zpěvák Franka Zappy Ike Willis. Následně podepsali smlouvu s Ozone Music NYC, revolučním avantgardním hiphopovým labelem, který představil světu talenty, jako jsou Saul Williams, Company Flow (El-P), Antipop Consortium nebo Mr. Lif. Jejich další skvělé album na Ozone z roku 2003 center:level:roar (s dnes dechovkovou klasikou ‘Brooklyn’) jim už zajistilo plné sály.

Youngblood vydali další dvě alba na vlastním labelu Layered Music imprint: Live. Places. (2005) a Is That a Riot? (2007), a ta upevnila jejich popularitu špičkové dechové kapely. YBBB také navštěvují střední a vysoké školy a organizují workshopy a vzdělávací programy o historii New Orleans, jazzové improvizaci, hiphopové kultuře a tvořivosti. 

Nyní kapela vydává po pěti letech nové album Pax Volumi na britském labelu Tru Thoughts. Na desce se jim podařilo zachytit energii a živelnost koncertů. Jeden takový předvedou i svým českým fanouškům.

Youngblood Brass Band vystoupí 23. října v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 280 Kč + poplatky jsou k zakoupení na pokladně a webu Lucerna Music Baru, na www.goout.cz a v sítích Tickepro a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou za 380 Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Bankovky s Gottem lidé vykoupili za čtyři hodiny, na místě zasahovala…

14.07.2019 13:37 Aktualizováno Zhruba za čtyři hodiny dnes lidé vykoupili 5000 pamětních eurobankovek s portrétem zpěváka Karla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama