Pražský podzim zpestří dechovka Youngblood Brass Band z New Orleans

Praha – Desetičlenná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans, Youngblood Brass Band, prolíná na světových pódiích všechny žánry. Na letošní podzim ohlásili koncert i v Praze.

Přidejte svůj názor

skupina Youngblood Brass Band

Jedinečná kapela Youngblood Brass Band z New Orleans vznikla v Madisonu a nyní jsou její členové rozeseti po celých USA. Od svého vzniku v roce 2000 tato punkově a hiphopově dechová kapela fascinujícím způsobem prolíná všechny žánry na světových na koncertech po celém světě. Na letošní podzim oznámili koncert i v Praze.

Jejich desky točí špičkoví DJové jako Questlove z The Roots, spolupracují s hiphopovými veličinami jako Talib Kweli, jejich skladby hrají studentské dechové kapely. A samotní Youngblood Brass Band se nebojí sami vystoupit na punkovém festivalu. Byli také headlinery mnoha festivalů po celých Spojených státech i v zahraničí a vyprodávali koncerty ve více než dvaceti zemích.

V roce 2000 vydali debutové album YBBB Unleam, na němž spolupracovali Talib Kweli, Mike Ladd, Dj Skooly nebo zpěvák Franka Zappy Ike Willis. Následně podepsali smlouvu s Ozone Music NYC, revolučním avantgardním hiphopovým labelem, který představil světu talenty, jako jsou Saul Williams, Company Flow (El-P), Antipop Consortium nebo Mr. Lif. Jejich další skvělé album na Ozone z roku 2003 center:level:roar (s dnes dechovkovou klasikou ‘Brooklyn’) jim už zajistilo plné sály.

Youngblood vydali další dvě alba na vlastním labelu Layered Music imprint: Live. Places. (2005) a Is That a Riot? (2007), a ta upevnila jejich popularitu špičkové dechové kapely. YBBB také navštěvují střední a vysoké školy a organizují workshopy a vzdělávací programy o historii New Orleans, jazzové improvizaci, hiphopové kultuře a tvořivosti. 

Nyní kapela vydává po pěti letech nové album Pax Volumi na britském labelu Tru Thoughts. Na desce se jim podařilo zachytit energii a živelnost koncertů. Jeden takový předvedou i svým českým fanouškům.

Youngblood Brass Band vystoupí 23. října v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 280 Kč + poplatky jsou k zakoupení na pokladně a webu Lucerna Music Baru, na www.goout.cz a v sítích Tickepro a Ticketportal. Na místě v den koncertu budou za 380 Kč.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ariana Grande míří do Prahy. V O2 areně vystoupí příští rok

17.12.2018 11:58 Americká zpěvačka Ariana Grande ohlásila velké světového turné, na které v příštím roce vyjede u…

Lucernu roztančil Československý beat-festival, dorazily známé tváře…

16.12.2018 21:48 Obnovený Československý beat-festival dnes v pražské Lucerně přivítal na pódiu i v hledišti…

Zemřela slavná jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová

14.12.2018 20:55 Ve věku 81 let zemřela ve čtvrtek jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová, držitelka tří cen Grammy.…

Zpěvačka Shakira v maléru? Španělsku dluží miliony na daních, tvrdí…

14.12.2018 17:10 Kolumbijská zpěvačka Shakira čelí ve Španělsku několika obviněním z daňových úniků, jichž se podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama