Předskokan Against Me! vystoupí v Praze sólo

Praha – „Jsem prostej člověk. Nejsem ani nejlepší muzikant, ani nejlepší autor na týhle planetě,“ říká o sobě Tim Vantol který letos v pražském Lucerna music baru předskakoval americkým Against Me! a získal si nadšené ovace publika. Nyní se v Praze představí sólově.

Zpěvák Tim Vantol
doporučujeme

„Jsem prostej člověk“, říká Tim Vantol v tiskové zprávě. „Protože nejsem ani nejlepší muzikant, ani nejlepší autor na týhle planetě. Existujou miliony lidí, který uměj hrát líp na kytaru a který ovládaj svůj hlas líp než já. Ale je to v podstatě jako s abstraktníma malbama. Vždycky se najde někdo, kdo říká: Tohle bych taky dokázal. “

Rodák z Amsterdamu před nedávnem vydal novou desku Burning Desires, k níž ho prý inspirovalo stěhování nebo téměř fatální krize na alpských vrcholcích. Valton totiž podnikl osvobozující túru v německých Alpách a zjistil, že samota je navíc překvapivě inspirující.

„Neznám klid – ale jsem šťastnej.“ To je hlavní myšlenka alba Burning Desires. Čístý otevřený obzor, špína na podrážkách, která na nich ulpí z vaší cesty – o tom je Vantolova deska, navíc plná drsného písničkářství a flanelového rock’n’rollu. Album i první singl Till The End produkoval Adam Grahn z Royal Republic v Malmö a v titulní skladbě Valtonovi sekunduje Ingo Knollmann z německých punk’n’rollových Donots.

Tim Valton letos předskakoval v pražském Lucerna music baru americkým Against Me! a jeho vystoupení nadchlo publikum, které jej odměnilo nadšenými ovacemi. Nyní se v Praze představí sólově, a to 18. říjnaCafé V lese. Vstupenky jsou k dispozici za 200 Kč + poplatky na www.goout.cz, na místě v den koncertu budou za 250 Kč.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama