Zlatý slavík a jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel natočili společnou píseň

Praha - Asi před třemi lety si Karel Gott a oblíbená slovenská kapela No Name slíbili, že společně natočí píseň. Dlouho však čekali na materiál, který by byl takového spojení hoden. Dočkali se a nyní představují duet Kto dokáže.

Přidejte svůj názor

Skupina No Name a Karel Gott natočili společnou píseň (foto: Ondřej Pýcha)
doporučujeme

Už jsou tomu tři roky, kdy si náš věčný Zlatý slavík Karel Gott a v Čechách nejoblíbenější slovenská kapela, No Name, slíbili, že společně natočí duet. Dlouho však nebyl k dispozici vhodný materiál, který by byl hoden ke spojení těchto umělců. Nyní se konečně fanoušci dočkali - interpreti představují píseň Kto dokáže.

Píseň napsal frontman No Name, Igor Timko, původně k příležitosti devadesátého výročí rozhlasového vysílání na Slovensku. Skladbu vnímá jako poctu všem tvořivým lidem.

„Asi tak před třemi lety jsme si řekli, že když vznikne píseň hodná spojení Gott a No Name, že to dáme dohromady. S klávesákem Zolim jsme se shodli na tom, že píseň Kto dokáže zafunguje dokonale. Tak jsme si zavolali, maestro nás pozval k sobě domů a pustili jsme mu píseň.Po jejím poslechu řekl, že v ní chce zpívat. Krásnější reakci jsme si ani nemohli přát,“ dodává k novince Timko.

Píseň Kto dokáže vznikla hned ve třech verzích - v klasické, šansonové i instrumentální. Jednotlivé party přitom vznikaly na různých místech České i Slovenské republiky.

„Zpěvy s maestrem jsme natočili v pražském studiu Ondřeje Soukupa. Sólový part Michala Žáčka vznikl ve studiu skupiny Buty v Ostravě, symfoňák jsme natočili v RTVS Bratislava. Finální mix jsme pak ukončili v Košicích. Písnička procestovala celé bývalé Česko-Slovensko. Na dnešní dobu jde o jedinečný počin, a to nejen kvůli tomu, že Karel Gott a No Name na sebe téměř tři roky ‘čekali‘, ale celý proces spolupráce funguje na džentlmenské dohodě. S maestrem fungujeme bez smlouvy a bez kontraktu. Je příjemné zjistit, že ještě stále existují lidé, pro které je slovo víc než smlouva,“ dodává Igor Timko.

No Name díky písni mohli spolupracovat s jedním ze svých idolů, a splnili si tak sen. Spolupráci si však pochvaluje i Karel Gott.

„Řekl jsem si, že toto nesmím propásnout a nechat si ujít spolupráci s No Name. Kdy jindy se mi podobná příležitost ještě naskytne,“ dodává česká legenda, která v minulém týdnu oslavila svoje osmasedmdesáté narozeniny.

Píseň doprovází i originální klip, který mapuje její vznik. Divákům se tak naskytne jedinečný pohled do zákulisí a mohou tedy alespoň zprostředkovaně vnímat atmosféru při natáčení v různých místech obou států.

Fanoušci navíc mohou píseň již brzy slyšet i naživo. Podle předběžné dohody totiž Karel Gott společně s No Name píseň představí v pražské O2 Aréně 16. prosince během velkého mejdanu Rádia Impuls.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott urážel Sověty, jejich tanky mu vadily, prozradily archivy StB

18.10.2019 15:22 Na roli Karla Gotta v dobách komunistického režimu se dá nahlížet z mnoha úhlů, teď už dokonce i…

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

17.10.2019 23:05 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Poslední videoklip Karla Gotta trhá rekordy, už má přes 22 milionů…

17.10.2019 17:53 Poslední klip Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly k písni Srdce nehasnou už má na YouTube přes…

Zpěvák Lenny Kravitz dorazí v rámci turné do Prahy, roztančí O2 arenu

16.10.2019 13:44 Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 30. června 2020 v pražské O2 areně.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama