Zlatý slavík a jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel natočili společnou píseň

Praha - Asi před třemi lety si Karel Gott a oblíbená slovenská kapela No Name slíbili, že společně natočí píseň. Dlouho však čekali na materiál, který by byl takového spojení hoden. Dočkali se a nyní představují duet Kto dokáže.

Přidejte svůj názor

Skupina No Name a Karel Gott natočili společnou píseň (foto: Ondřej Pýcha)

Už jsou tomu tři roky, kdy si náš věčný Zlatý slavík Karel Gott a v Čechách nejoblíbenější slovenská kapela, No Name, slíbili, že společně natočí duet. Dlouho však nebyl k dispozici vhodný materiál, který by byl hoden ke spojení těchto umělců. Nyní se konečně fanoušci dočkali - interpreti představují píseň Kto dokáže.

Píseň napsal frontman No Name, Igor Timko, původně k příležitosti devadesátého výročí rozhlasového vysílání na Slovensku. Skladbu vnímá jako poctu všem tvořivým lidem.

„Asi tak před třemi lety jsme si řekli, že když vznikne píseň hodná spojení Gott a No Name, že to dáme dohromady. S klávesákem Zolim jsme se shodli na tom, že píseň Kto dokáže zafunguje dokonale. Tak jsme si zavolali, maestro nás pozval k sobě domů a pustili jsme mu píseň.Po jejím poslechu řekl, že v ní chce zpívat. Krásnější reakci jsme si ani nemohli přát,“ dodává k novince Timko.

Píseň Kto dokáže vznikla hned ve třech verzích - v klasické, šansonové i instrumentální. Jednotlivé party přitom vznikaly na různých místech České i Slovenské republiky.

„Zpěvy s maestrem jsme natočili v pražském studiu Ondřeje Soukupa. Sólový part Michala Žáčka vznikl ve studiu skupiny Buty v Ostravě, symfoňák jsme natočili v RTVS Bratislava. Finální mix jsme pak ukončili v Košicích. Písnička procestovala celé bývalé Česko-Slovensko. Na dnešní dobu jde o jedinečný počin, a to nejen kvůli tomu, že Karel Gott a No Name na sebe téměř tři roky ‘čekali‘, ale celý proces spolupráce funguje na džentlmenské dohodě. S maestrem fungujeme bez smlouvy a bez kontraktu. Je příjemné zjistit, že ještě stále existují lidé, pro které je slovo víc než smlouva,“ dodává Igor Timko.

No Name díky písni mohli spolupracovat s jedním ze svých idolů, a splnili si tak sen. Spolupráci si však pochvaluje i Karel Gott.

„Řekl jsem si, že toto nesmím propásnout a nechat si ujít spolupráci s No Name. Kdy jindy se mi podobná příležitost ještě naskytne,“ dodává česká legenda, která v minulém týdnu oslavila svoje osmasedmdesáté narozeniny.

Píseň doprovází i originální klip, který mapuje její vznik. Divákům se tak naskytne jedinečný pohled do zákulisí a mohou tedy alespoň zprostředkovaně vnímat atmosféru při natáčení v různých místech obou států.

Fanoušci navíc mohou píseň již brzy slyšet i naživo. Podle předběžné dohody totiž Karel Gott společně s No Name píseň představí v pražské O2 Aréně 16. prosince během velkého mejdanu Rádia Impuls.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama