Jazzové rytmy rozezní Dominikánskou republiku

Santo Domingo - Na přelomu října a listopadu se bude v Dominikánské republice konat již jednadvacátý ročník Jazzového festivalu. Santo Domingo zaplní jazzové rytmy na šest večerů, vstup pro veřejnost je na všechny koncerty zdarma.

Přidejte svůj názor

Dominikánská republika
doporučujeme

Již jednadvacátý ročník festivalu Santo Domingo Jazz Festival rozezní metropoli Dominikánské republiky. Během šesti večerů na přelomu října a listopadu se budou konat jazzové koncerty se vstupem pro veřejnost zdarma.

Počátky jazzu v Dominikánské republice sahají do čtyřicátých let dvacátého století, kdy do země během druhé světové války emigrovali jazzoví hudebníci z Evropy. V padesátých letech se poté jazz úspěšně rozšířil a nyní je slyšet na rozhlasových stanicích po celé republice.

První generaci dominikánských jazzových umělců tvoří zejména hudebníci Tutín Beras Goico, Homero León Díaz, Rafael Solano a Guillo Carías. Do světa se pak dominikánský jazz rozšířil s následující generací hudebníků, zejména díky Michaelu Camilovi.

Santo Domingo Jazz Festival se v Dominikánské republice koná každý rok. Od roku 1996 na něj přijíždějí světoznámé hudební ikony a držitelé cen Grammy. Minulé ročníky poctili návštěvou například Esperanza Spalding, Joe Lovano, Danilo Perez, David Sánchez, Ray Barretto, Néstor Torres, Chucho Valdés, Arturo Sandoval, John Patitucci, nebo Chuck Mangione.

"Letošní ročník festivalu pořádáme na počest současných interpretů jazzu. Každý večer bude věnovaný jiné zemi, abychom představili různé pohledy na jazzovou hudbu," říká Marco Pignataro, umělecký poradce Jazzového festivalu a ředitel Globálního jazzového institutu v Berklee. Podle Pignatara "jazz vyjadřuje moderní demokracii, která se obnovuje díky vzájemnému setkávání kultur z celého světa."

Festival bude zahájen v neděli 29. října ve francouzském duchu. Následující večery se program přesune ze San Dominga do města Santiago ve vnitrozemí ostrova a dále na pobřeží měst Sosúa, Puerto Plata a Cabarete. Postupně se ředstaví jazzové styly z Argentiny, Izraele, Brazílie, Spojených států, Portorika, Itálie a na závěr z domácí Dominikánské republiky.

Repertoár festivalu:

Neděle, 29.10.2017, Santo Domingo - Riccardo del Fra (Francie)
Středa, 1.11.2017, Santiago - El Eco (Argentina), Edmar Colon a Jonathan Suazo (Dominikánská republika)
Čtvrtek, 2.11.2017, Sosúa - Roni Eytan Quartet (Izrael), Anat Cohen s Berklee Global Ambassadors (Izrael / USA), Javier Vargas (Dominikánská republika)
Pátek, 3.11.2017, Puerto Plata - Trío da Paz (Brazílie), Guy Frómeta Trío (Dominikánská republika)
Sobota, 4.11.2017, Cabarete - Berklee Global Jazz Ambassadors; Sean Jones; Brian Lynch (USA)
Neděle, 5.11.2017, Cabarete - William Cepeda (Portoriko), Marco Pignataro “Almas Antiguas Quartet” (Itálie, Portoriko)

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Scott Walker. Slavný hudebník zpíval o roku 68 v Československu,…

25.03.2019 10:40 Ve věku 76 let zemřel slavný americký zpěvák, multiinstrumentalista, hudební producent a skladatel…

Kocáb, Müller a Soukup chystají společné turné. Zazní i ověřené …

25.03.2019 10:37 Výrazné osobnosti československé hudební scény Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup…

Česko se loučilo se zpěvačkou Věrou Bílou. Romové do rakve házeli cigarety…

23.03.2019 15:07 Aktualizováno V Rokycanech se dnes v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou…

Carlos Santana je fascinován africkou hudbou, představil píseň z nového…

20.03.2019 07:42 Mexický kytarista Carlos Santana představil v pondělí první píseň ze svého nového alba Africa…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama