Festival Okolojeles se stěhuje do dubového hájku mezi rybníky

Nárameč – Festival alternativní hudby Okolojeles se letos nově bude konat v přírodním kulturním areálu Doubí u obce Nárameč. V dubovém hájku mezi rybníky vystoupí překvapivý mix kapel včetně projektu B4, dvojice IAMME & Cermaque nebo společného setu Wojciecha Kucharczyka a Jakuba Adamce.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto

Třetí ročník festivalu alternativní hudby Okolojeles se po minulých úspěšných ročnících bude letos poprvé konat v rozsáhlejším areálu Doubí u Náramče v okrese Třebíč. V dubovém hájku mezi rybníky uslyší návštěvníci překvapivý mix kapel, které ještě nikoho nenapadlo pozvat na jedno pódium.

„Chceme přinést obyvatelům Vysočiny kvalitní hudební zážitek a zároveň je zapojit do programu festivalu skrze doprovodné aktivity, a tím oživit místo příjemnou a pestrou zábavou, se kterou se na běžných zdejších akcích nesetkají,“ vysvětluje výběr nové lokality dramaturg a jeden ze zakladatelů festivalu, Tomáš Palát.  

Na programu se objeví jména, která aktuálně zasahují tuzemskou i zahraniční alternativní scénu. Během jediného dne budou mít návštěvníci možnost slyšet jedno z nejoriginálnějších českých uskupení B4, které spojuje undergroundové skladby The Plastic People of the Universe v německém překladu s historickými analogovými nástroji, doprovázené psychedelickými elektronickými zvuky, nebo společný projekt manželů Iamme Candlewick a Jakuba Čermáka, vystupující pod názvem Iamme & Cermaque. Jejich tajuplný heavy-soul vyniká Jakubovými výsostnými básnickými texty a magickým zpěvem Iamme. Dvojice představí desku Gravitace inspirovanou společným putováním Evropou, kterou šéfdramaturg rádia Proglas označil za nejsilnější tuzemské album roku 2016.

Program doplní tříčlenná parta Kochlea z Brna. Instrumentální hudbu tvoří baskytara, saxofon a bicí, vychází z post-rocku a nu-jazzu a vyniká bohatými vrstevnatými polohami a zádumčivou melancholií. Pro co nejširší záběr alternativních kapel byla vybrána do line-upu i nestárnoucí undergroundová stálice Čočka, jejichž trochu hippie, trochu agropunkové i romantické vystoupení je vždy originál.

Večer zakončí polsko-česká dvojice Wojciecha Kucharzyka a Jakuba Adamce, které spojuje polský elektronický label Mik Musik. Společný set předvedou vůbec poprvé, a navážou tak na své předchozí působení v kapele The Complainer & The Complainers.

Kromě hlavního programu připravili organizátoři i doprovodnou část s přesahem. Nejznajímavějším se zdá forest art, tedy výtvarné a světelné intervence místních umělců do lesního prostředí. Ekologický a sociální záběr festivalu podpoří pořádáním blešáku  a přednáškami místních neziskových organizací. Potěchu z krásy přírody doplní padání hvězd, které má být nejintenzivnější právě v den festivalu.

Festival Okolojeles No. 3 se koná 12. srpna 2017 od 14 hodin v Doubí u Náramče.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britského rappera 21 Savage propustili z americké vazby na kauci

12.02.2019 21:44 Rapper známý jako 21 Savage může být propuštěn z imigrační vazby na kauci. Zadržen byl začátkem…

Rock for People sežehnou plameny In Flames

11.02.2019 15:51 Pionýři metalcoru a melodického death metalu In Flames jsou nejnovější posilou line upu Rock for…

Ceny Grammy 2019: Píseň roku je šokující This Is America od Childish…

11.02.2019 10:45 Aktualizováno Nejvíce cen Grammy - po čtyřech - dostali v posledním ročníku těchto prestižních ocenění rapper…

Jednu z cen Grammy dostal posmrtně zpěvák Chris Cornell

11.02.2019 06:17 Cenu Grammy za nejlepší rockový výkon získal dnes posmrtně zpěvák Chris Cornell, vokalista skupin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama