Festival Okolojeles se stěhuje do dubového hájku mezi rybníky

Nárameč – Festival alternativní hudby Okolojeles se letos nově bude konat v přírodním kulturním areálu Doubí u obce Nárameč. V dubovém hájku mezi rybníky vystoupí překvapivý mix kapel včetně projektu B4, dvojice IAMME & Cermaque nebo společného setu Wojciecha Kucharczyka a Jakuba Adamce.

Koncert, ilustrační foto

Třetí ročník festivalu alternativní hudby Okolojeles se po minulých úspěšných ročnících bude letos poprvé konat v rozsáhlejším areálu Doubí u Náramče v okrese Třebíč. V dubovém hájku mezi rybníky uslyší návštěvníci překvapivý mix kapel, které ještě nikoho nenapadlo pozvat na jedno pódium.

„Chceme přinést obyvatelům Vysočiny kvalitní hudební zážitek a zároveň je zapojit do programu festivalu skrze doprovodné aktivity, a tím oživit místo příjemnou a pestrou zábavou, se kterou se na běžných zdejších akcích nesetkají,“ vysvětluje výběr nové lokality dramaturg a jeden ze zakladatelů festivalu, Tomáš Palát.  

Na programu se objeví jména, která aktuálně zasahují tuzemskou i zahraniční alternativní scénu. Během jediného dne budou mít návštěvníci možnost slyšet jedno z nejoriginálnějších českých uskupení B4, které spojuje undergroundové skladby The Plastic People of the Universe v německém překladu s historickými analogovými nástroji, doprovázené psychedelickými elektronickými zvuky, nebo společný projekt manželů Iamme Candlewick a Jakuba Čermáka, vystupující pod názvem Iamme & Cermaque. Jejich tajuplný heavy-soul vyniká Jakubovými výsostnými básnickými texty a magickým zpěvem Iamme. Dvojice představí desku Gravitace inspirovanou společným putováním Evropou, kterou šéfdramaturg rádia Proglas označil za nejsilnější tuzemské album roku 2016.

Program doplní tříčlenná parta Kochlea z Brna. Instrumentální hudbu tvoří baskytara, saxofon a bicí, vychází z post-rocku a nu-jazzu a vyniká bohatými vrstevnatými polohami a zádumčivou melancholií. Pro co nejširší záběr alternativních kapel byla vybrána do line-upu i nestárnoucí undergroundová stálice Čočka, jejichž trochu hippie, trochu agropunkové i romantické vystoupení je vždy originál.

Večer zakončí polsko-česká dvojice Wojciecha Kucharzyka a Jakuba Adamce, které spojuje polský elektronický label Mik Musik. Společný set předvedou vůbec poprvé, a navážou tak na své předchozí působení v kapele The Complainer & The Complainers.

Kromě hlavního programu připravili organizátoři i doprovodnou část s přesahem. Nejznajímavějším se zdá forest art, tedy výtvarné a světelné intervence místních umělců do lesního prostředí. Ekologický a sociální záběr festivalu podpoří pořádáním blešáku  a přednáškami místních neziskových organizací. Potěchu z krásy přírody doplní padání hvězd, které má být nejintenzivnější právě v den festivalu.

Festival Okolojeles No. 3 se koná 12. srpna 2017 od 14 hodin v Doubí u Náramče.

Studentský majáles v Brně potrvá čtyři dny, zahraje na něm například…

21.06.2021 09:16 Kapely jako Wohnout nebo Prago Union zahrají v Brně na Studentském majálesu, který před pandemií…

JazzFestBrno 2021: Další koncerty včetně Marcuse Millera, Davea Weckla a…

17.06.2021 16:02 JazzFestBrno přidává do svého programu další čtyři akce. Do Brna na podzim zavítá baskytarový…

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Projekt Naděje se vrátí odstartoval klipem a skladbou zpěváka Deyla.…

16.05.2021 20:32 Aktualizováno Charitativní projekt Naděje se vrátí, jehož mediálním partnerem je i vydavatelství INCORP, kam mimo…

Související:

Právě se děje