Futurum Music Bar na podzim přivítá americkou kapelu Nothing More

Praha – Skupina Nothing More si za léta svého působení vybudovala rozsáhlou fanouškovskou základnu. Nedávno vydali novou desku The Stories We Tell Ourselves, kterou živě představí pražskému publiku na podzim.

Přidejte svůj názor

skupina Nothing More
doporučujeme

Skupinu Nothing More tvoří frontman Jonny Hawkins a jeho hudební kolegové – kytarista Mark Vollelunga, baskytarista Daniel Oliver a bubeník Ben Anderson. Jejich tvorba obsahuje prvky progresivního metalu i popu. Za léta svého působení si čtveřice vybudovala rozsáhlou fanouškovskou základnu.

Jejich poslední deska se jmenuje The Stories We Tell Ourselves a není jen příběhem kapely, ale je také o samotném posluchači. Písničky na albu vznikly loni a skupina je nahrávala během turné a v osobních studiích. O produkci se tedy staral sám Hawkins a jeho kapela.

Od neúprosného rytmu Don’t Stop k emotivní hymnické Still In Love a Let ‘em Burn - The Stories We Tell Ourselves dokazuje, že chytlavé skladby mají své místo i tam, kde se snoubí agresivita s popem. „Kdykoliv naše kapela prochází náročnými emocemi, proměníme je přes naši hudbu v něco pozitivního. Tahle alchymie je největší důvod, proč pořád děláme právě to, co děláme,” říká Hawkins.

Hawkins se při psaní textu inspiruje díly Carla Junga a C. S. Lewise. Ta m pomáhají porozumět sobě samému i světu kolem něj. Píseň Funny Little Creatures je například o jakémsi probuzení a uvědomění si, že ve vás existují malí tvorečkové a že ve vašem podvědomí se toho děje mnohem víc, než si dokážete připustit. S těmito myšlenkami koresponduje i obal alba. 

Koncerty kapely jsou dnes již legendární, díky kinetické energii, kterou se kapele daří vytvářet. „Myslíme si, že koncert by měl být naprosto odlišným zážitkem, než je poslech desky, a snažíme se to dokázat každým naším vystoupením,” říká Hawkins.  

Nothing More vystoupí 28. listopadu 2017 ve Futurum Music Baru. Vstupenky budou k dispozici za 330 Kč od 21. července na www.futurum.musicbar.cz, na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 390 Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výjimečný koncert. Marta Kubišová zaplnila Lucernu, šlo o její poslední…

16.11.2019 20:50 Marta Kubišová dnes zahájila písní S nebývalou ochotou za velkého aplausu zcela zaplněné pražské…

Legendární Plácido Domingo zrušil účast na předolympijském projektu v…

08.11.2019 08:51 Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, zrušil svou…

JazzFestBrno zveřejnil hlavní hvězdy pro rok 2020

05.11.2019 01:00 Dvacetinásobný držitel Grammy Pat Metheny, charismatická zpěvačka Lizz Wright, jubilující basista…

Cenu nejlepšího umělce MTV EMA získal Kanaďan Mendes, bodovala i Billie…

04.11.2019 09:01 Nejlepším umělcem se při nedělním udělování cen MTV Europe Music Awards (EMA) za nejoblíbenější…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama