Futurum Music Bar na podzim přivítá americkou kapelu Nothing More

Praha – Skupina Nothing More si za léta svého působení vybudovala rozsáhlou fanouškovskou základnu. Nedávno vydali novou desku The Stories We Tell Ourselves, kterou živě představí pražskému publiku na podzim.

skupina Nothing More

Skupinu Nothing More tvoří frontman Jonny Hawkins a jeho hudební kolegové – kytarista Mark Vollelunga, baskytarista Daniel Oliver a bubeník Ben Anderson. Jejich tvorba obsahuje prvky progresivního metalu i popu. Za léta svého působení si čtveřice vybudovala rozsáhlou fanouškovskou základnu.

Jejich poslední deska se jmenuje The Stories We Tell Ourselves a není jen příběhem kapely, ale je také o samotném posluchači. Písničky na albu vznikly loni a skupina je nahrávala během turné a v osobních studiích. O produkci se tedy staral sám Hawkins a jeho kapela.

Od neúprosného rytmu Don’t Stop k emotivní hymnické Still In Love a Let ‘em Burn - The Stories We Tell Ourselves dokazuje, že chytlavé skladby mají své místo i tam, kde se snoubí agresivita s popem. „Kdykoliv naše kapela prochází náročnými emocemi, proměníme je přes naši hudbu v něco pozitivního. Tahle alchymie je největší důvod, proč pořád děláme právě to, co děláme,” říká Hawkins.

Hawkins se při psaní textu inspiruje díly Carla Junga a C. S. Lewise. Ta m pomáhají porozumět sobě samému i světu kolem něj. Píseň Funny Little Creatures je například o jakémsi probuzení a uvědomění si, že ve vás existují malí tvorečkové a že ve vašem podvědomí se toho děje mnohem víc, než si dokážete připustit. S těmito myšlenkami koresponduje i obal alba. 

Koncerty kapely jsou dnes již legendární, díky kinetické energii, kterou se kapele daří vytvářet. „Myslíme si, že koncert by měl být naprosto odlišným zážitkem, než je poslech desky, a snažíme se to dokázat každým naším vystoupením,” říká Hawkins.  

Nothing More vystoupí 28. listopadu 2017 ve Futurum Music Baru. Vstupenky budou k dispozici za 330 Kč od 21. července na www.futurum.musicbar.cz, na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 390 Kč.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

JazzFestBrno 2021: Další koncerty včetně Marcuse Millera, Davea Weckla a…

17.06.2021 16:02 JazzFestBrno přidává do svého programu další čtyři akce. Do Brna na podzim zavítá baskytarový…

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Projekt Naděje se vrátí odstartoval klipem a skladbou zpěváka Deyla.…

16.05.2021 20:32 Aktualizováno Charitativní projekt Naděje se vrátí, jehož mediálním partnerem je i vydavatelství INCORP, kam mimo…

Beck potvrzuje účast na Metronome Prague 2022

11.05.2021 09:38 Jedinečný hitmaker i neúnavný experimentátor, držitel osmi cen Grammy a desítek dalších ocenění a…

Související:

Právě se děje