Futurum Music Bar na podzim přivítá americkou kapelu Nothing More

Praha – Skupina Nothing More si za léta svého působení vybudovala rozsáhlou fanouškovskou základnu. Nedávno vydali novou desku The Stories We Tell Ourselves, kterou živě představí pražskému publiku na podzim.

Přidejte svůj názor

skupina Nothing More
doporučujeme

Skupinu Nothing More tvoří frontman Jonny Hawkins a jeho hudební kolegové – kytarista Mark Vollelunga, baskytarista Daniel Oliver a bubeník Ben Anderson. Jejich tvorba obsahuje prvky progresivního metalu i popu. Za léta svého působení si čtveřice vybudovala rozsáhlou fanouškovskou základnu.

Jejich poslední deska se jmenuje The Stories We Tell Ourselves a není jen příběhem kapely, ale je také o samotném posluchači. Písničky na albu vznikly loni a skupina je nahrávala během turné a v osobních studiích. O produkci se tedy staral sám Hawkins a jeho kapela.

Od neúprosného rytmu Don’t Stop k emotivní hymnické Still In Love a Let ‘em Burn - The Stories We Tell Ourselves dokazuje, že chytlavé skladby mají své místo i tam, kde se snoubí agresivita s popem. „Kdykoliv naše kapela prochází náročnými emocemi, proměníme je přes naši hudbu v něco pozitivního. Tahle alchymie je největší důvod, proč pořád děláme právě to, co děláme,” říká Hawkins.

Hawkins se při psaní textu inspiruje díly Carla Junga a C. S. Lewise. Ta m pomáhají porozumět sobě samému i světu kolem něj. Píseň Funny Little Creatures je například o jakémsi probuzení a uvědomění si, že ve vás existují malí tvorečkové a že ve vašem podvědomí se toho děje mnohem víc, než si dokážete připustit. S těmito myšlenkami koresponduje i obal alba. 

Koncerty kapely jsou dnes již legendární, díky kinetické energii, kterou se kapele daří vytvářet. „Myslíme si, že koncert by měl být naprosto odlišným zážitkem, než je poslech desky, a snažíme se to dokázat každým naším vystoupením,” říká Hawkins.  

Nothing More vystoupí 28. listopadu 2017 ve Futurum Music Baru. Vstupenky budou k dispozici za 330 Kč od 21. července na www.futurum.musicbar.cz, na www.goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 390 Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koncerty v Praze: O2 arena přivítá Jamiroquai, Letňany Muse

24.05.2019 12:34 V sobotu v O2 areně vystoupí kapela Jamiroquai, v neděli rocková skupina Muse zahraje pod širým…

Arogance a tupost politiků. Česku chybí někdo jako Havel, tvrdí Kozler

24.05.2019 08:50 ROZHOVOR - Setkání s Robertem Kozlerem, zakladatelem, ředitelem a šéfdramaturgem festivalu Mezi…

Eurovizi ovládlo Nizozemsko. Česko u diváků propadlo, celkově skončilo…

19.05.2019 01:32 Aktualizováno V sobotu večer se konalo finále nejslavnější soutěže na světě Eurovision Song Contest.…

Druhé semifinále Eurovize. Je rozhodnuto, kdo se utká s českým zástupcem…

16.05.2019 23:19 Aktualizováno Po úterním, pro Česko úspěšném semifinále, začalo dnes úderem deváté hodiny večerní druhé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama