Justin Bieber nesmí koncertovat v Číně. Kvůli špatnému chování

Peking - Čínští fanoušci populárního zpěváka Justina Biebera dostali smutné zprávy. Podle serveru Hollywood Reporter totiž pekingský úřad pro kulturu vydal prohlášení, podle něhož mladý zpěvák "způsobil nespokojenost mezi veřejností", a proto už není vítán na čínských pódiích.

Přidejte svůj názor

Zpěvák Justin Bieber
doporučujeme

Podle serveru Hollywood Reporter, Pekingský úřad pro kulturu vydal prohlášení, podle kterého mladá popová hvězda "způsobila nespokojenost mezi veřejností". Čínští fanoušci kanadského zpěváka tak dostali velmi smutné zprávy - Justin Bieber již v Číně nesmí koncertovat.

Pekingský úřad v prohlášení, které se na jeho webových stránkách objevilo v pátek, vysvětluje, že k zákazu došlo kvůli nespecifikovaným zločinům, které třiadvacetiletý zpěvák spáchal.

"Justin Bieber je talentovaný zpěvák, zároveň se ale jedná o kontroverzní vzor pro mladé," odpověděl úřad na stížnosti fanoušků a žádosti o bližší vysvětlení faktu, že v termínech následujícího zpěvákova turné chybí koncerty v Číně.

"Pokud víme, angažoval se v několika příkladech špatného chování jak ve společenském životě, tak během jeho předchozích vystoupení v Číně, což způsobilo nespokojenost veřejnosti."

Bieber má později během letošního roku vystoupit v Asii v rámci jeho "Purpose World Tour", součástí kterého jsou koncerty v Japonsku, Indonésii, Filipínách a Hong Kongu. Od chvíle, kdy bylo turné ohlášeno, čínští fanoušci si stěžovali na absenci termínů ve střední Číně.

Úřad sice nespecifikoval, jaké "špatné chování" zapřínilo Bieberův zákaz v Číně, během zpěvákovy poslední návštěvy však média zaplnily fotky zpěváka, který se nechal vynést na Velkou čínskou zeď bodyguardy. V roce 2014 byl Bieber zatčen pro řízení pod vlivem.

Bieber navíc není jediný umělec, kterému bylo zakázáno vystupování v Číně. Na čínských pódiích nesměla vystoupit ani Björk po tom, co během koncertě v Šanghaji volala po tibetské nezávislosti, nebo Maroon 5 a Oasis, kteří veřejně podporovali Dalajlámu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel skladatel Martin Böttcher, autor proslulých melodií z filmů o…

22.04.2019 13:36 Ve věku 91 let zemřel skladatel filmové hudby Martin Böttcher, sdělila dnes agentuře DPA jeho dcera…

loading...

Tomáš Klus se dal dohromady s Janáčkovou filharmonií, chystají desku i…

21.04.2019 12:36 Zpěvák Tomáš Klus chystá desku a víc než deset podzimních koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava…

V Paříži začal koncert za obnovu Notre-Dame, orchestr řídí český dirigent

20.04.2019 21:26 Ve dvoraně pařížské Invalidovny dnes ve 21:00 začal koncert za obnovu katedrály Notre-Dame, kterou…

Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty…

19.04.2019 22:52 Aktualizováno Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama