Justin Bieber nesmí koncertovat v Číně. Kvůli špatnému chování

Peking - Čínští fanoušci populárního zpěváka Justina Biebera dostali smutné zprávy. Podle serveru Hollywood Reporter totiž pekingský úřad pro kulturu vydal prohlášení, podle něhož mladý zpěvák "způsobil nespokojenost mezi veřejností", a proto už není vítán na čínských pódiích.

Přidejte svůj názor

Zpěvák Justin Bieber

Podle serveru Hollywood Reporter, Pekingský úřad pro kulturu vydal prohlášení, podle kterého mladá popová hvězda "způsobila nespokojenost mezi veřejností". Čínští fanoušci kanadského zpěváka tak dostali velmi smutné zprávy - Justin Bieber již v Číně nesmí koncertovat.

Pekingský úřad v prohlášení, které se na jeho webových stránkách objevilo v pátek, vysvětluje, že k zákazu došlo kvůli nespecifikovaným zločinům, které třiadvacetiletý zpěvák spáchal.

"Justin Bieber je talentovaný zpěvák, zároveň se ale jedná o kontroverzní vzor pro mladé," odpověděl úřad na stížnosti fanoušků a žádosti o bližší vysvětlení faktu, že v termínech následujícího zpěvákova turné chybí koncerty v Číně.

"Pokud víme, angažoval se v několika příkladech špatného chování jak ve společenském životě, tak během jeho předchozích vystoupení v Číně, což způsobilo nespokojenost veřejnosti."

Bieber má později během letošního roku vystoupit v Asii v rámci jeho "Purpose World Tour", součástí kterého jsou koncerty v Japonsku, Indonésii, Filipínách a Hong Kongu. Od chvíle, kdy bylo turné ohlášeno, čínští fanoušci si stěžovali na absenci termínů ve střední Číně.

Úřad sice nespecifikoval, jaké "špatné chování" zapřínilo Bieberův zákaz v Číně, během zpěvákovy poslední návštěvy však média zaplnily fotky zpěváka, který se nechal vynést na Velkou čínskou zeď bodyguardy. V roce 2014 byl Bieber zatčen pro řízení pod vlivem.

Bieber navíc není jediný umělec, kterému bylo zakázáno vystupování v Číně. Na čínských pódiích nesměla vystoupit ani Björk po tom, co během koncertě v Šanghaji volala po tibetské nezávislosti, nebo Maroon 5 a Oasis, kteří veřejně podporovali Dalajlámu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Zemřel britský zpěvák Pete Shelley, podílel se na punkové revoluci

07.12.2018 10:26 Ve věku 63 let zemřel ve čtvrtek britský zpěvák, textař a spoluzakladatel punkové skupiny Buzzcocks…

Nejlépe placenými kapelami jsou U2 a Coldplay

04.12.2018 21:55 Nejlépe placenými hudebníky na světě jsou v tomto roce irští U2. Čtyřčlenná rocková kapela založená…

100 let od narození Mandely: Konal se monstrózní koncert, zazpívala Beyoncé

02.12.2018 21:40 Aktualizováno Jihoafrická republika si dnes obřím koncertem s řadou světových hudebních hvězd připomněla 100 let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama