Justin Bieber nesmí koncertovat v Číně. Kvůli špatnému chování

Peking - Čínští fanoušci populárního zpěváka Justina Biebera dostali smutné zprávy. Podle serveru Hollywood Reporter totiž pekingský úřad pro kulturu vydal prohlášení, podle něhož mladý zpěvák "způsobil nespokojenost mezi veřejností", a proto už není vítán na čínských pódiích.

Zpěvák Justin Bieber
doporučujeme

Podle serveru Hollywood Reporter, Pekingský úřad pro kulturu vydal prohlášení, podle kterého mladá popová hvězda "způsobila nespokojenost mezi veřejností". Čínští fanoušci kanadského zpěváka tak dostali velmi smutné zprávy - Justin Bieber již v Číně nesmí koncertovat.

Pekingský úřad v prohlášení, které se na jeho webových stránkách objevilo v pátek, vysvětluje, že k zákazu došlo kvůli nespecifikovaným zločinům, které třiadvacetiletý zpěvák spáchal.

"Justin Bieber je talentovaný zpěvák, zároveň se ale jedná o kontroverzní vzor pro mladé," odpověděl úřad na stížnosti fanoušků a žádosti o bližší vysvětlení faktu, že v termínech následujícího zpěvákova turné chybí koncerty v Číně.

"Pokud víme, angažoval se v několika příkladech špatného chování jak ve společenském životě, tak během jeho předchozích vystoupení v Číně, což způsobilo nespokojenost veřejnosti."

Bieber má později během letošního roku vystoupit v Asii v rámci jeho "Purpose World Tour", součástí kterého jsou koncerty v Japonsku, Indonésii, Filipínách a Hong Kongu. Od chvíle, kdy bylo turné ohlášeno, čínští fanoušci si stěžovali na absenci termínů ve střední Číně.

Úřad sice nespecifikoval, jaké "špatné chování" zapřínilo Bieberův zákaz v Číně, během zpěvákovy poslední návštěvy však média zaplnily fotky zpěváka, který se nechal vynést na Velkou čínskou zeď bodyguardy. V roce 2014 byl Bieber zatčen pro řízení pod vlivem.

Bieber navíc není jediný umělec, kterému bylo zakázáno vystupování v Číně. Na čínských pódiích nesměla vystoupit ani Björk po tom, co během koncertě v Šanghaji volala po tibetské nezávislosti, nebo Maroon 5 a Oasis, kteří veřejně podporovali Dalajlámu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama