Elektroswingový mág v Praze předvede, jak mu sluší blues a jazz

Praha - Marcus Fuereder, známý pod jménem Parov Stelar, je nejúspěšnější rakouský umělec. Je nazýván zakladatelem electro swingu a se svojí skupinou zažívá úspěchy po celém světě. V Praze předvede elektrizující roztančenou atmosféru na koncertě v Tipsport Aréně.

skupina Parov Stelar
doporučujeme

Parov Stelar se svojí kapelou Parov Stelar Band je snad nejžádanějším rakouským umělcem současnosti. Koncerty zakladatele elektro swingu vynikají svojí elektrizující roztančenou atmosférou.

Hudbu Parov Stelar jsme mohli slyšet v mnoha filmech, televizních pořadech a reklamách po celém světě. Debutové EP Kiss Kiss a následující album Rough Cuts z roku 2004 mu okamžitě otevřeli dveře na mezinárodní scénu elektronické hudby. Jeho tvorba vyniká jedinečným zvukem, specifickým přístupem k hudební produkci a neortodoxní kombinací hudebních žánrů.

Následovaly desky Seven and Storm (2005), Shine (2007), Coco (2009), Princess (2012), Invisible Girl (2013), The Art of Sampling (2013), Demon Diaries (2015), Live @ Pukkelpop (2016) a více než dvacet EP. S každou novou nahrávku si dokázal svoji pozici nejen udržet, ale dokonce svůj status posílit. Dnes má miliony nadšených fanoušků po celém světě.Skupina Parov Stelar Band hrála více než sedm set živých vystoupení po celém světě. Vyprodala dva koncerty v Playstation Theatre v New Yorku, Alexandra Palace v Londýně, Zenith v Paříži a Columbiahalle v Berlíně. Hráli na spoustě velkých festivalech jako Coachella (USA), Glastonbury (Velká Británie) nebo Sziget (HU) a společně s La Fete the L'Humanite hráli v Paříži před 100 000 lidmi.

Parov Stelar je žádán také pro spolupráci s jinými věhlasnými umělci. Pracoval s Tonym Bennettem a Lady Gaga, Lanou Del Rey a mnoha dalšími. Získal sedm rakouských hudebních ocenění Amadeus.

Má milion fanoušků Facebooku a více než sto milionů zobrazení YouTube. Jeho skladby byly použity na více než 700 kompilacích po celém světě (např. Hotel Costes, Buddha Bar a Electro Swing) a byly použity v řadě televizních pořadů, televizních seriálů a filmů. Existují desítky televizních reklam s jeho hudbou, např. Audi, Bacardi, Courvoisier, Colgate, Cosmopolitan, Fiat, Google a mnoho dalších.

Nové album Parov Stelar s názvem The Burning Spider bylo vydáno letos v dubnu. Mnoho aspektů jedinečného zvuku Parov Stelar, které milují jeho fanoušci po celém světě, dokázal na nové desce zachovat, výrazně ho ale obohatil o nové vlivy. Na svých posledních albech se Rakušan vyprofiloval jako globální superstar elektroswingu, nová nahrávka se ale posunula také směrem k bluesovým a jazzovým prvkům.

Více než 12 000 fanoušků ve vyprodané vídeňské Stadhalle nadšeně slavilo začátek The Burning Spider Tour, na kterém bude opět vystupovat se svoji kapelou. Vezme ji do Austrálie a na Nový Zéland, na největší evropské festivaly a velké halové koncerty v New Yorku, Londýně, Paříži, Praze a mnoha dalších městech, aby zahráli skladby z nového, skvělého alba, stejně jako klasické hity Parov Stelar.

Parov Stelar vystoupí 10. března v pražské Tipsport Aréně na Výstavišti v Holešovicích. Vstupenky za 800 Kč + poplatky budou v exkluxivním předprodeji na Spotify od 10 hodin 25. a 26. července, v předprodejích Ticketportal, GoOut.cz a Ticketpro pak od 10 hodin 27. července. Na místě v den koncertu budou za 1000 Kč.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama