Brněnský klub Fléda zahájí sezónu s brooklynským rapperem Cakes Da Killa

Brno - Novou sezónu na Flédě otevře americký hiphoper Cakes Da Killa, který zde v září představí živou show k debutovému albu Hedoism. Charismatický zástupce nejmladší generace newyorského rapu kombinuje trap, EDM, bounce a juke s queer stylingem.

Přidejte svůj názor

Cakes Da Killa (rapper)

V první polovině září zahájí brněnský klub Fléda sezónu s charismatickým americkým rapperem Cakes Da Killa. Ten zde představí své debutové album Hedoism. Hiphoper z brooklynu si získal respekt díky otevřenosti vůči různým hudebním vlivům, autentickému projevu a používání četných slovních hříček. Cakes Da Killa se řadí k nejlepším textařům svého žánru, který na koncertech přináší upřímný, syrově současný a intenzivní zážitek bez playbacku.

Fléda navazuje na dramaturgii loňské úspěšné sezóny a v jedné z linií pokračuje v mapování současné hip hopové scény. Cakes Da Killa se navíc otevřeně hlásí k LGBT komunitě. Jeho životním krédem je „Buď tím, kým jsi. Život je příliš krátký na to, abys byl někým jiným”. Stejně jako Zebra Katz, kterého klub hostil loni na podzim, nevnímá Cakes Da Killa queer jako hlavní téma své tvorby. Chce být respektován především jako umělec a rapper. 

Dlouhohrající debut Hedonism (2016) je spojením mnoha světů. “To album je něco jako pytlík jelly beans různých barev a tvarů, které mě všechny určitým způsobem vystihují," řekl Cakes Da Killa pro newyorský hudební časopis The Fader v říjnu 2016. Spodní rapové linky se v něm prolínají s rnb vlivy a tanečními momenty jako vystřiženými z Pride festivalu.

„Taneční muzika je to, co mě u hudby drží. Myslím, že způsob, jakým rapuju silně vychází z rapu 90. let. Na tom jsem vyrůstal... Pro mě jsou důležité kluby, protože se nechci brát příliš vážně a myslím, že to, co dělám je hlavně zábava. Znám spoustu lidí, kteří dělají muziku, ve které řeší negativní věci. Ale pro mě, jako pro muže homosexuála je to, čemu denně čelíme, natolik negativní, že svou hudbu používám k posílení sebe sama i ostatních,” svěřil se brooklynský rapper.

img-responsive

Cakes Da Killa (rapper) | foto: Fléda

Díky autenticitě svého projevu si Cakes Da Killa vydobil pozornost a podporu Red Bull Music Academy, nekonformního brooklynského festivalu černé hudby a kultury Afropunk Festival i renomovaných hudebních časopisů. Vznikl o něm i dokument Cakes Da Killa: NO HOMO, který v roce 2014 natočila režisérka Ja´Tovia Gary a získala za něj diváckou cenu na nejstarším avantgardním a experimentálním filmovém festivalu v Severní Americe Festival 2014.

Sám Cakes Da Killa vnímá jako zásadní mezník ve své kariéře vystoupení v rozhlasovém pořadu Ebro in the Morning newyorské radiové stanice HOT97, kde se mu dostalo veřejného uznání od Ebro Dardena a Paula Rossenberga.

Na hudební scéně se Cakes Da Killa, vlastním jménem Rashard Bradshaw pohybuje už od roku 2011, kdy na sebe upoutal pozornost producenta Stixxe na facebooku, kam vkládal své demo nahrávky. Jako MC z New Jersey v nich reflektoval lokální zvuky a historii, které se mísily s nepokrytými projevy homosexuality a citem pro taneční hudbu.

Před rokem 2016 měl na kontě dvě EP (I Run This Club, #IMF) a tři úspěšné, kritikou ceněné mixtapy (Easy Bake Oven Vol. 1, The Eulogy, Hunger Pangs). V nich postupně rozvíjel svůj nezaměnitelný styl skládající se z několika linií najednou. Průlomová nahrávka The Eulogy (2013) mu zajistila pověst jednoho z nejsvěžejších hiphopových hlasů, který se definitivně stal součástí širšího proudu newyorské queer hip hopové scény vedle Mikkiho Blanca, Le1f, House of Ladosha nebo Zebra Katze.

Cakes Da Killa vystoupí 13. září 2017 ve 21 hodin v brněnském klubu Fléda.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Utrhneme si ostudu? Česko posílá na Eurovizi zpěváky, které nikdo nezná.…

15.01.2019 22:21 Aktualizováno Komentář - Česká republika se i letos zúčastní nejsledovanější nesportovní události na světě,…

Objev, v jaký mnozí ani nedoufali. Kryl na unikátních záběrech norské…

14.01.2019 10:08 Z československých archivů chtěli cenzoři jeho stopu zcela vymazat, národ na něj přesto nezapomněl.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama