Zpívající model po desetileté pauze vydává "svatební" desku

Praha - Zpívající model Robert N. vydal za pět let profesionálního zpívání pět alb a účinkoval v mnoha hudebních pořadech a estrádách. Už deset let o něm však nebylo slyšet. Nyní se vrací a vydává raritní vinylovou LP desku Hej, pane diskžokej.

Přidejte svůj názor

Zpívající model Robert N. se oženil (foto: MG Music/Robin Puškáš)
doporučujeme

Zpívající model Robert N. se profesionálnímu koncertování věnoval pět let. Za tuto dobu vydal pět alb, jeho písně vyšly na šedesátce CD a účinkoval v mnoha hudebních pořadech a estrádách. Již deset let o něm však nebylo slyšet. Nyní se připomíná novou raritní vinylovou LP deskou Hej, pane diskžokej.

Album vyšlo v limitované sérii v edici Retro a přináší jedenáct coover hitů ze sedmdesátých a osmdesátých let. Do prodeje šlo pouze sto kusů - vinyl totiž vyšel nejen pro Robertovy fanoušky a sběratele, ale předvším jako netradiční dárek k jeho svatbě.

img-responsive

Zpívající model Robert N. se oženil (foto: MG Music/Robin Puškáš) | foto: Orca

Po osmi letech se totiž Robert rozhodl oženit se svojí snoubenkou Lucií. "Mám z tohoto originálního dárku velkou radost. Na vinylu ještě žádná moje písnička nevyšla, a že by mi mohlo vyjít celé elpíčko, to by mě nikdy nenapadlo. Abych si ho mohl přehrát, musíme si pořídit gramofon,“ přiznal na veselce Robert N.

Na LP Hej, pane diskžokej najdeme cover verze hitů Je v tahu, My to zvládnem, Můj čas, Zrcadlo, Decibely lásky, To se oslaví, Znala panna pána, Dej cihlu k cihle, Po hlavě skoč jen tak, Vamos a La Playa a samozřejmě titulní píseň. Společně s Robertem se na desce objeví Nicol Lenertová, Davide Mattioli, Alice Konečná, Petra Pudová, Eva Skalická, Klára nebo NewTrio.

img-responsive

Zpívající model Robert N. se oženil (foto: MG Music/Robin Puškáš) | foto: Orca

Svatba Roberta a Lucie proběhla s rodinou a přáteli kousek za Prahou na romantickém zámku Berchtold. „Jak to všechno probíhalo moc nevím. Mám úplné výpadky a budu muset počkat na video. A to jsem vypil jen jedno pivo a tři slivky až v deset hodin večer. Uteklo to nepochopitelně rychle, a to i když jsem se to snažil vnímat a užívat si to na pět set procent. Nikdy jsem si nemyslel, že to někdy řeknu, ale bez přehánění to byla nejlepší akce, kterou jsem zažil. Obřad byl venku v zámecké zahradě, a i když to ještě dvě hodiny před obřadem vypadalo s počasím nejistě, tak se najednou začalo objevovat sluníčko a začalo být nádherně," svěřil se ženich.

"Bylo to úžasné, kolik lidí se takto sešlo pohromadě ve skvělé náladě. Je to opravdu jeden z těch dnů, které by chtěl člověk prožívat kdykoli znovu a pokaždé si všímat dalších detailů, které za ten jeden den není šance všechny vnímat, i když se na to sebevíc soustředíte," dodává Robert.

img-responsive

Zpívající model Robert N. se oženil (foto: MG Music/Robin Puškáš) | foto: Orca

Vraťme se ale na chvíli k Robertově hudební kariéře. Jak vzpomíná na zpívání a kam vůbec na posledních deset let zmizel? „Byla to skvělá pětiletka, na kterou vzpomínám moc rád. Hrát si na zpěváka mě fakt bavilo. Jsem soudný a proto vím, že jsem nikdy nebyl opravdový zpěvák, ale jen jsem si na něj hrál. Super bylo, že ta hra bavila nejen mě, ale i lidi, kteří chodili na vystoupení a kupovali si desky.“

„Měl jsem skvělého manažera a všechno fungovalo velmi dobře, ale každá pohádka jednou skončí. Zpívání zkrátka bylo jen takový fajn koníček a zábava, ale nikdy jsem nechtěl zpívat do konce života. Dělal jsem taneční písničky, vystupoval na diskotékách, a když se mi blížila třicítka, řekl jsem si, že jsem už starý na to, abych poskakoval na pódiu pod nímž křepčily holky, kterým jsem skoro mohl dělat tátu. Myslím, že je fajn odejít v pravý čas a pokud možno na vrcholu," vysvětluje Robert.

img-responsive

Zpívající model Robert N. se oženil (foto: MG Music/Robin Puškáš) | foto: Orca

Během dalších let Robert N. cestoval. Navštívil indonéské ostrovy Bali a Lombok a lezl po tamních sopkách. Projel také Portoriko, Filipíny, Jihoafrickou republiku nebo Thajsko. Cestovat plánuje i do budoucna. "Mým snem je se připojit k nějaké výpravě či expedici s nějakým cílem, například vyřešit nějakou záhadu v určité oblasti nebo objevovat něco zatím nepoznaného.“

V současnosti Robert pracuje s počítači a testuje různé technologie a systémy. "To je svět, který mě vždy bavil, baví a ve kterém vidím svou budoucnost.“

Robert N se narodil 30. března 1978 ve Valašském Meziříčí, ale od narození žil s rodiči a později mladší sestrou Nikolou v Rožnově pod Radhoštěm. Absolvoval Střední odborné učiliště elektrotechnické v Rožnově pod Radhoštěm v oboru mechanik-elektronik. Po maturitě si doplnil vzdělání na Vyšší odborné škole při Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí denním studiem tříletého oboru Zpracování vědeckotechnických a ekonomických informací. Od roku 2004 žil Robert N. v Praze a posledních sedm let žije v Uhříněvsi u Prahy se svou snoubenkou Lucií.

Robert má na  kontě pět desek a jako host se objevil na mnoha dalších nahrávkách. V roce 2007 získal cenu Zlaté DVD za DVD Góóól dej... a ve stejném roce byl nominovaný v kategorii Objev roku v Českém slavíku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Během koncertu zemřel písničkář David Olney, publiku se omluvil

20.01.2020 13:40 O víkendu uprostřed vystoupení na festivalu na Floridě zemřel americký folkový písničkář David…

Dejvické divadlo zahraje na pohádkovém zámku

17.01.2020 11:17 Nejpohádkovější český zámek, skvělé kapely, zajímavé osobnosti a jako bonus Dejvické divadlo. V…

Spotify nabízí skladby pro psy, kteří zůstanou sami doma

16.01.2020 08:24 Služba pro streamování hudby Spotify vytvořila seznamy skladeb a souborů audionahrávek, tzv.…

Ceny Anděl podpoří Coca-Cola

13.01.2020 16:47 Devětadvacátý ročník prestižních cen České hudební akademie se bude tentokrát konat 31. března 2020…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama