Slovenské hudební ceny dostali Tásler, Peteraj i kapela Hex

Bratislava - Ceny SOZA jsou na Slovensku po zrušení ankety Slavík v roce 2013 jediným celostátním oceněním hudebníků. Cenu za nejhranější skladbu domácí produkce na Slovensku v minulém roce dnes získala kapela Hex se svou písní Keď sme sami.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

Členové kapely Hex si kvůli koncertu ocenění na jubilejním 20. ročníku předávaní cen SOZA osobně nepřevzali. "Byli jsme celkem překvapeni. S touto písničkou jsme vyhráli tuto cenu před dvěma lety," vzkázali prostřednictvím videonahrávky.

zdroj: YouTube

Cenu pro skladatele nejhranějších hudebních děl si podobně jako loni odnesl hudebník Ivan Tásler, jenž stál u zrodu jedné z neznámějších slovenských skupin IMT Smile.

Ke změně nedošlo ani u držitele ceny v kategorii textař nejhranějších skladeb za minulý rok, kterou znovu dostal Kamil Peteraj, jenž spolupracoval s několika slovenskými zpěváky včetně Miroslava Žbirky a Pavola Hammela.

Ocenění pro nejúspěšnějšího mladého autora za rok 2016 získal zpěvák Adam Ďurica (29). "Kdysi, když jsem začínal, pouštěl jsem si písničky a zdálo se mi nedosažitelné patřit mezi oceněné. Nyní si o to více vážím, že se sen stává skutečností," řekl Ďurica.

Cenu SOZA za zvukový nosič obdržel raper Patrik Vrbovský alias Rytmus. Jedna z cen byla věnována i pro rozhlasovou stanici s největším podílem domácí hudby ve vysílání. Rádia na Slovensku v současnosti musejí dodržovat kvóty ohledně minimálního podílu slovenské hudby ve svém programu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty…

19.04.2019 22:52 Aktualizováno Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici…

Zemřel Jiří Traxler, folkový zpěvák a vědec

18.04.2019 20:10 Ve věku 72 let dnes zemřel folkový hudebník a vědec Jiří Traxler. ČTK to oznámil jeho přítel Jan…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Madonna zveřejní první singl z nového alba, stylizuje se do Madame X

17.04.2019 08:35 Americká zpěvačka Madonna vydá ve čtvrtek singl z nového alba Madame X. Píseň se jmenuje Medellín a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama