Slovenské hudební ceny dostali Tásler, Peteraj i kapela Hex

Bratislava - Ceny SOZA jsou na Slovensku po zrušení ankety Slavík v roce 2013 jediným celostátním oceněním hudebníků. Cenu za nejhranější skladbu domácí produkce na Slovensku v minulém roce dnes získala kapela Hex se svou písní Keď sme sami.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto

Členové kapely Hex si kvůli koncertu ocenění na jubilejním 20. ročníku předávaní cen SOZA osobně nepřevzali. "Byli jsme celkem překvapeni. S touto písničkou jsme vyhráli tuto cenu před dvěma lety," vzkázali prostřednictvím videonahrávky.

zdroj: YouTube

Cenu pro skladatele nejhranějších hudebních děl si podobně jako loni odnesl hudebník Ivan Tásler, jenž stál u zrodu jedné z neznámějších slovenských skupin IMT Smile.

Ke změně nedošlo ani u držitele ceny v kategorii textař nejhranějších skladeb za minulý rok, kterou znovu dostal Kamil Peteraj, jenž spolupracoval s několika slovenskými zpěváky včetně Miroslava Žbirky a Pavola Hammela.

Ocenění pro nejúspěšnějšího mladého autora za rok 2016 získal zpěvák Adam Ďurica (29). "Kdysi, když jsem začínal, pouštěl jsem si písničky a zdálo se mi nedosažitelné patřit mezi oceněné. Nyní si o to více vážím, že se sen stává skutečností," řekl Ďurica.

Cenu SOZA za zvukový nosič obdržel raper Patrik Vrbovský alias Rytmus. Jedna z cen byla věnována i pro rozhlasovou stanici s největším podílem domácí hudby ve vysílání. Rádia na Slovensku v současnosti musejí dodržovat kvóty ohledně minimálního podílu slovenské hudby ve svém programu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Zemřel britský zpěvák Pete Shelley, podílel se na punkové revoluci

07.12.2018 10:26 Ve věku 63 let zemřel ve čtvrtek britský zpěvák, textař a spoluzakladatel punkové skupiny Buzzcocks…

Nejlépe placenými kapelami jsou U2 a Coldplay

04.12.2018 21:55 Nejlépe placenými hudebníky na světě jsou v tomto roce irští U2. Čtyřčlenná rocková kapela založená…

100 let od narození Mandely: Konal se monstrózní koncert, zazpívala Beyoncé

02.12.2018 21:40 Aktualizováno Jihoafrická republika si dnes obřím koncertem s řadou světových hudebních hvězd připomněla 100 let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama