ABBA, Edith Piaf i vánoční gospely. Brno přivítá tři ceněné zahraniční projekty

Brno - Do Brna míří hned tři zahraniční projekty. První z nich diváyk přenese do dob slávy švédské čtveřice ABBA, druhý je poctou největší šansoniérky všech dob a třetí přinese radost gospelového zpěvu a atmosféru vánoc.

Přidejte svůj názor

ABBA Mania
doporučujeme

Brnokoncert pořádá v nejbližší době několik lákavých akcí. První bude slavný projekt ABBA Mania z londýnského West Endu, který se poprvé ukáže v České republice. Od doby, kdy  švédská čtveřice ABBA koncertovala naposledy, uplynulo již 31 let. Dodnes však má spousty fanoušků a jejich písně jsou živé nejen díky muzikálovému představení Mamma Mia, ale také díky projektu ABBA Mania, který vznikl v roce 1999.

Vysoce ceněná show přenese diváky zpět časem do doby největší slávy skupiny ABBA. V roce 2002 byla show uváděna po osmnáct týdnů v Strand Theatre v Londýně, a v témže roce poprvé přijela do Deutsches Theatre v Mnichově, kde vyprodala celkem jednadvacet představení.

V roce 2003 přišla první významná ocenění, ABBA Mania obdržela prestižní cenu Radia Regenbogen za nejlepší muzikál roku 2002. V roce 2004 vystupovala ABBA Mania se zakladatelem původní skupiny Bjornem Ulveausem v ostře sledovaném pořadu k třicátému výročí premiéry ABBY v Eurovizi 1974. Téměř dvouhodinová produkce nabídne všechny slavné písně ABBY, speciální projekce, dekorace a dobové kostýmy.

Show ABBA Mania se uskuteční 17. listopadu 2017 v brněnském Sono Centru.

7. listopadu můžete opět do Sono Centra vyrazit na Piaf ! The Show. Po Edith The Show a Paris The Show přijíždí do České republiky další představení z dílny Directo Productions producenta Gila Marsally. Show je poctou jedné z nejslavnějších šansoniérek světa při příležitosti stoletého výročí od jejího narození.

Od roku 2015, kdy tato show rozehrála příběh o pohnutém životě pařížského „vrabčáka“ na podiu poprvé, cestuje a sklízí úspěch po celém světě. Legendární zpěvačku v ní ztvárňuje francouzská zpěvačka Anne Carrere, která se českému publiku představila v rámci prvního uvedení Paris The Show v roce 2015.

Zpěvačku ve výpravné Piaf ! The Show doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků. Prostřednictvím velkolepé scény tvořené dobovými dekoracemi a videoprojekcemi se přeneseme do legendární pařížské čtvrti Montmartre plné kaváren, divadel a kabaretů.

img-responsive

Adventní gospely | foto: Brnokoncert

O vánocích se můžete těšit na tradiční Adventní gospely, které zazpívá Stella Jones a The Christmas Gospel Singers. Na svém vánočním turné se totiž zastaví i v Brně. Oceňovaná gospelová skupina okouzlila diváky po celém světě. Sdružuje totiž talenty s jedinečnými hlasovými schopnostmi a šíří radost a lásku ke gospelové hudbě. 

Na koncertě zazní nejslavnější písně z jejich repertoáru, s nímž v posledních letech procestovali celou Evropu. Nebudou chybět skladby jako Oh Happy Day, Down by the Riverside, Amazing Grace a další. Vůdčí osobností souboru je Stella Jones, zpěvačka, jejíž žánrové zaměření kromě gospelu zasahuje ke stylům jazz, pop, funk a soul.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel skladatel Martin Böttcher, autor proslulých melodií z filmů o…

22.04.2019 13:36 Ve věku 91 let zemřel skladatel filmové hudby Martin Böttcher, sdělila dnes agentuře DPA jeho dcera…

Tomáš Klus se dal dohromady s Janáčkovou filharmonií, chystají desku i…

21.04.2019 12:36 Zpěvák Tomáš Klus chystá desku a víc než deset podzimních koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava…

V Paříži začal koncert za obnovu Notre-Dame, orchestr řídí český dirigent

20.04.2019 21:26 Ve dvoraně pařížské Invalidovny dnes ve 21:00 začal koncert za obnovu katedrály Notre-Dame, kterou…

Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty…

19.04.2019 22:52 Aktualizováno Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama