ABBA, Edith Piaf i vánoční gospely. Brno přivítá tři ceněné zahraniční projekty

Brno - Do Brna míří hned tři zahraniční projekty. První z nich diváyk přenese do dob slávy švédské čtveřice ABBA, druhý je poctou největší šansoniérky všech dob a třetí přinese radost gospelového zpěvu a atmosféru vánoc.

Přidejte svůj názor

ABBA Mania

Brnokoncert pořádá v nejbližší době několik lákavých akcí. První bude slavný projekt ABBA Mania z londýnského West Endu, který se poprvé ukáže v České republice. Od doby, kdy  švédská čtveřice ABBA koncertovala naposledy, uplynulo již 31 let. Dodnes však má spousty fanoušků a jejich písně jsou živé nejen díky muzikálovému představení Mamma Mia, ale také díky projektu ABBA Mania, který vznikl v roce 1999.

Vysoce ceněná show přenese diváky zpět časem do doby největší slávy skupiny ABBA. V roce 2002 byla show uváděna po osmnáct týdnů v Strand Theatre v Londýně, a v témže roce poprvé přijela do Deutsches Theatre v Mnichově, kde vyprodala celkem jednadvacet představení.

V roce 2003 přišla první významná ocenění, ABBA Mania obdržela prestižní cenu Radia Regenbogen za nejlepší muzikál roku 2002. V roce 2004 vystupovala ABBA Mania se zakladatelem původní skupiny Bjornem Ulveausem v ostře sledovaném pořadu k třicátému výročí premiéry ABBY v Eurovizi 1974. Téměř dvouhodinová produkce nabídne všechny slavné písně ABBY, speciální projekce, dekorace a dobové kostýmy.

Show ABBA Mania se uskuteční 17. listopadu 2017 v brněnském Sono Centru.

7. listopadu můžete opět do Sono Centra vyrazit na Piaf ! The Show. Po Edith The Show a Paris The Show přijíždí do České republiky další představení z dílny Directo Productions producenta Gila Marsally. Show je poctou jedné z nejslavnějších šansoniérek světa při příležitosti stoletého výročí od jejího narození.

Od roku 2015, kdy tato show rozehrála příběh o pohnutém životě pařížského „vrabčáka“ na podiu poprvé, cestuje a sklízí úspěch po celém světě. Legendární zpěvačku v ní ztvárňuje francouzská zpěvačka Anne Carrere, která se českému publiku představila v rámci prvního uvedení Paris The Show v roce 2015.

Zpěvačku ve výpravné Piaf ! The Show doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků. Prostřednictvím velkolepé scény tvořené dobovými dekoracemi a videoprojekcemi se přeneseme do legendární pařížské čtvrti Montmartre plné kaváren, divadel a kabaretů.

img-responsive

Adventní gospely | foto: Brnokoncert

O vánocích se můžete těšit na tradiční Adventní gospely, které zazpívá Stella Jones a The Christmas Gospel Singers. Na svém vánočním turné se totiž zastaví i v Brně. Oceňovaná gospelová skupina okouzlila diváky po celém světě. Sdružuje totiž talenty s jedinečnými hlasovými schopnostmi a šíří radost a lásku ke gospelové hudbě. 

Na koncertě zazní nejslavnější písně z jejich repertoáru, s nímž v posledních letech procestovali celou Evropu. Nebudou chybět skladby jako Oh Happy Day, Down by the Riverside, Amazing Grace a další. Vůdčí osobností souboru je Stella Jones, zpěvačka, jejíž žánrové zaměření kromě gospelu zasahuje ke stylům jazz, pop, funk a soul.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Zemřel britský zpěvák Pete Shelley, podílel se na punkové revoluci

07.12.2018 10:26 Ve věku 63 let zemřel ve čtvrtek britský zpěvák, textař a spoluzakladatel punkové skupiny Buzzcocks…

Nejlépe placenými kapelami jsou U2 a Coldplay

04.12.2018 21:55 Nejlépe placenými hudebníky na světě jsou v tomto roce irští U2. Čtyřčlenná rocková kapela založená…

100 let od narození Mandely: Konal se monstrózní koncert, zazpívala Beyoncé

02.12.2018 21:40 Aktualizováno Jihoafrická republika si dnes obřím koncertem s řadou světových hudebních hvězd připomněla 100 let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama