Je dnešní doba plná kritiky? Nikdy jsme nedělali nic, co bychom sami nechtěli, říká zpěvák kapely Škwor

Kapela Škwor vydala na podzim své nové album Uzavřenej kruh, které je označováno jako poněkud tvrdší než to předcházející. Zároveň bude v následujícím roce slavit dvacet let na scéně, a tak si nadělila dárek v podobě halového turné, které proběhne na jaře roku 2018. Start je stanoven na 9. února v Ostravě a bude dále pokračovat celkem na deseti místech v České republice. Turné kapela završí 9. listopadu 2018 megakoncertem v O2 areně! Zpěvák a kytarista Petr Hrdlička poskytl serveru Eurozprávy.cz krátký rozhovor.

Přidejte svůj názor

Kapela Škwor
doporučujeme

Co vás na konci roku 1998 svedlo dohromady jako kapelu, do toho pomyslného „uzavřeného kruhu“?

Prostě jsme chtěli hrát...jako spousta jinejch kapel. 

Měli jste během těch skoro dvaceti let někdy pocit, že zaprodáváte svou duši „showbusinesu“ ? Vyvíjel na vás někdo nějaký nátlak, co se týče změnu stylu, jiného promo?

Nikdy jsme nedělali nic, co bychom sami nechtěli. Ani vydavatelství, ani management na nás nikdy netlačili. Vždycky máme volnou ruku a všechno si korigujeme sami.

Co vás jako první napadne při větě: Je to teror!

Teror. 

Hodně se ve vašich textech objevuje kritika dnešní doby, zejména lhostejnosti společnosti. Dostáváte od posluchačů, fanoušku nějakou zpětnou vazbu? Reagují na vaše texty? Májí potřebu s Vámi sdílet jejich názory?

Obáváme se, že dnešní doba prostě taková bohužel je. Píšeme o tom, co nás zajímá a trápí. Jsou to texty ze života obyčejnejch lidí, takže si v tom každej najde to svoje. Nikdy to není prvoplánové. Vzhledem k tomu, že lidi choděj na naše koncerty, tak se zřejmě s textem i hudbou ztotožňujou.

„Všichni máme sny a každej doufá…“ – Snít je pro člověka, ať už v jakékoliv době, situaci velmi důležité. Jaké sny máte Vy? Je to např. „flákač a ikona bláznů, plachtit na křídlech sokola, směr mít jasnej, sednout a nohy dát na stůl“?

Máme určitě stejný sny, jako kdokoli jinej, protože snít je prostě přirozený, ne?

Objevily se za vaši kariéru nějaké nesnadné cíle, které jste musely překonat?

Začátky nebyly jednoduchý, ale díky tomu, že jsme na tom celý léta makali, tak se to prostě povedlo. A z velký části za to vděčíme taky našim skvělejm fanouškům. 

Snažíte se žít přítomností? Nevracet se ke „starým křivdám“?.

Snažíme se žít přítomností, ale zároveň taky neodpouštíme starý křivdy.

2014“ – proč právě tento rok? Je to odkaz na vyprodanou Lucernu 14.11.2014?

Ne...je to odkaz na mý osobní záležitosti, které se mi právě v roce 2014 staly. Myslím, že z textu je to patrný a jsem si jistej, že úplně jasný.

Jak velkou roli ve vašem životě hrály a hrají roli vzory? (Ať už rodičů, přátel, jiných muzikantských formací, osobností…)

 Určitě nás ovlivnila spousta kapel a osobností v týhle branži, ale to je na dlouhý povídání a někdy se to časem i mění. 

Máte opravdu pocit, že každý z nás tady má určitou roli? A tu je třeba hrát? Při představě, že náš život je opravdu jedno velké představení. Co vaše role? Role kapely? A co ještě chcete zahrát, než spadne opona?

Prostě děláme to co nás baví a chceme dělat písničky, které lidem něco řeknou. Toť vše. To jestli člověk hraje nějakou roli nebo má nějakou jinou úlohu, opravdu netušíme. Tím se fakt nezabejváme. Nikdo z nás neví, co bude zejtra, ani Vy ani my, takže to necháme otevřený. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott urážel Sověty, jejich tanky mu vadily, prozradily archivy StB

18.10.2019 15:22 Na roli Karla Gotta v dobách komunistického režimu se dá nahlížet z mnoha úhlů, teď už dokonce i…

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

17.10.2019 23:05 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Poslední videoklip Karla Gotta trhá rekordy, už má přes 22 milionů…

17.10.2019 17:53 Poslední klip Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly k písni Srdce nehasnou už má na YouTube přes…

Zpěvák Lenny Kravitz dorazí v rámci turné do Prahy, roztančí O2 arenu

16.10.2019 13:44 Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 30. června 2020 v pražské O2 areně.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama