A je to tu: Ortel získal nejvíc hlasů mezi skupinami. Slavíka vrací Kabáti i Michal David

Praha – Po skupině Kabát začal o vrácení Slavíka otevřeně mluvit také Michal David, který získal stříbro v kategorii zpěvák. Hudebníky ze všeho nejvíce zajímalo, jaké byly skutečné výsledky ankety – tedy bez odebraných hlasů pro kontroverzní skupinu Ortel a jejího frontmana Tomáše Ortela. Pořadatel Českého slavíka, agentura Musica Bohemica, tedy kvůli tlaku ze strany umělců zveřejnil původní čísla.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Český slavík 2017
doporučujeme

Už v úterý Kabát na svém koncertu uvedl, že vrací Českého slavíka pořádající agentuře Musica Bohemica. Skupina dodala, že pokud agentura doloží skutečné počty hlasů pro kontroverzní kapelu Ortel a Kabát jich bude mít více, přijme cenu zpět. 

Stejně se o den později vyjádřil i Michal David. „Vzhledem k diskuzím, které teď jedou na FB, prohlašuji, že očekávám zveřejnění skutečných počtů hlasů, které přišly Tomáši Ortelovi. Bude-li mít víc hlasů, než jsem obdržel já, vrátím stříbrného Slavíka okamžitě," informoval na sociálních sítích.

Právě kvůli tomuto tlaku organizátor Českého slavíka nakonec zveřejnil původní počty hlasů - tedy tak, jak byly před odečtením hlasů skupině Ortel a zpěváku Tomáši Ortelovi. Z nich vyplývá, že mezi kapelami vyhrál Ortel a že Tomáš Ortel byl mezi zpěváky druhý. 

V součtu bodů před odečtem za porušení pravidel fanoušky získal Ortel mezi skupinami 36 146 bodů. Kabát, který byl v sobotu vyhlášen jako vítěz, dostal 31 072 bodů a Chinaski 18 783. Mezi zpěváky získal Karel Gott 40 529 bodů, Tomáš Ortel 31 086 a Michal David 17 993. Musica Bohemica ale dál trvá na tom, že bez ohledu na zveřejněná reálná čísla platí oficiální výsledky zveřejněné v sobotu.

„Právě jsem obdržel zprávu, že Tomáši Ortelovi přišlo 31.086 hlasů, což je 2x více než mně. Proto jedu vrátit stříbrného slavíka a převezmu si bronzového, který mi oprávněně náleží. Děkuji vám všem za podporu a za to, jak se za mě 'perete'. Moc si toho vážím, ale musíme být féroví a ať již Ortel hrál či nehrál Fair Play, stříbrný slavík patří jemu,“ uvedl v reakci na nově zveřejněné údaje Michal David.

Podobnu právu poslala také skupina Kabát. „My dnes vrátíme do sídla pořádající agentury ceny, které jsme v sobotu obdrželi, a je na této agentuře, aby jasně zdůvodnila, komu která cena patří. Umístil-li se Kabát na některém ze tří 'medailových stupínků', a náleží nám nějaká z předávaných cen, rádi tuto cenu, ať má jakou chce 'barvu', přijmeme. Je to konec konců cena od Vás, našich příznivců a fanoušků,“ napsala dnes skupina na svých stránkách.

Porušil-li někdo pravidla, měla by podle Kabátů agentura jednoznačně popsat, kdo a jak je porušil, a hlavně kolik takto dle jeho pravidel neplatných hlasů, a z toho vyplývajících bodů, vyřadila. „To je to, na co čekáme! Má-li tato anketa dále do budoucna pokračovat, je nevyhnutelné, aby pořádající agentura tyto fakta předložila, zveřejnila, a v neposlední řadě i obhájila! Jestli má pocit, že určitá zájmová skupina lidí zneužila jejich anketu k prosazování svých názorů, a že se nejedná o status popularity v hudebním průmyslu, musí to nezpochybnitelně zakotvit do pravidel ankety,“ vzkazuje kapela.

Kabáti také uvedli, že kvůli celé kauze dostali řadu nepříjemných vzkazů. „Celou neděli, kdy se tato nešťastná kauza objevila, a my neměli dostatek informací co se děje, nám plno opravdu 'charakterních a inteligentních' lidí psalo, ať uděláme to či ono… Jaký jsme bezcharakterní s*áči, jak jsme získali tuto cenu podvodem, atd. Ti samí lidé, nám po prohlášení, že žádáme agenturu o vysvětlení, začali psát, jaký jsme borci, a opět nám radili, jak máme postupovat dále… Nestojíme o tyto rady! Nestojíme ani o takové fanoušky a sympatizanty! Máme vlastní rozum, a dokážeme se rozhodovat sami. Jsme kapela, děláme muziku, a to nás baví! Tak to bylo, a tak to i zůstane!“ dodala skupina Kabát.

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Jiří Traxler, folkový zpěvák a vědec

18.04.2019 20:10 Ve věku 72 let dnes zemřel folkový hudebník a vědec Jiří Traxler. ČTK to oznámil jeho přítel Jan…

Zpěvák Hejma promluvil o uprchlících a brexitu. Pak vytáhnul Československo

17.04.2019 11:07 Aktualizováno Zpěvák Ondřej Hejma komentoval zásadní politický problém Velké Británie. Přirovnal ho k rozpadu…

Madonna zveřejní první singl z nového alba, stylizuje se do Madame X

17.04.2019 08:35 Americká zpěvačka Madonna vydá ve čtvrtek singl z nového alba Madame X. Píseň se jmenuje Medellín a…

Muzikál Tarzan míří do Hybernie. Napsal jej legendární Phil Collins

15.04.2019 17:03 Muzikál Tarzan, jehož autorem je populární hudebník Phil Collins, zamíří ještě letos z Broadwaye do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama