Jelen doslova nabil energii návštěvníky středečního koncertu v Garage Clubu v Ostravě

REPORTÁŽ - Rovnou ze Sono Centra v Brně zavítala kapela Jelen do vyprodaného Garage Clubu v Ostravě. A i zde se Jelen obklopen spolu se svými hosty jako Debbi a Kateřina Marie Tichá dočkal nadšeného přijetí a všichni užili úžasné atmosféry!

Přidejte svůj názor

Skupina Jelen

Krev v žilách fanouškům kapely Jelen rozproudila zpěvačka Debbi a nedalo jí to mnoho práce, protože písničky této stále úspěšnější zpěvačky dokáží strhnout a vyvolat emoce.

Poté se hned do sálu vnesla energie písně Vlčí srdce, která svou kompozicí, nábojem doslova hned na úvod strhla celé publikum. Během několika okamžiků frontman kapely Jindra Polák rozezpíval celý Garage Club. A když se rozezněly tóny písně Nebe nad Prahou a to v  "aktuální verzi" Nebe nad Ostravou, mohla si tato pražsko-přibyslavská formace doplnit svůj podtitul o ostravská!

Jeviště a hlediště splynulo v jeden celek a písně jako Co bylo dál, Až příště příjdeš, Co bylo dál, James Dean, Světlo ve tmě, Korunou si hodím a další jakoby najednou měly jednoho interpreta. Jelen dokáže zkrátka svou hudbou plnou energie strhnout publikum. 

Na první pohled možná laciné gesto, kdy se v sále zhasne a sálem se rozsvítí jen mobilní telefony, aby podtrhly atmosféru následující skladby, již na ten druhý lacině vůbec nepůsobilo. Naopak. Spojení elektrické kytary Honzy Reka a trumpety Alexandra Smutného při vánoční skladbě Tichá noc nejen, že působilo velmi dobře, ale i dojalo a vánočně naladilo nejednoho návštěvníka tohoto jedinečného koncertu. 

Všechny nástroje těchto hudebníků dokážou se svým aranžmá dát jednotlivým písním svůj specifický náboj  a vtisknout tak jasnou stopu, která je pro skupinu Jelen tak typická.

Živě zazněla i swingově laděná píseň Ikaros, která jakoby vybočuje s tradičního repertoáru, ale postupně se stává neodmyslitelnou součástí koncertů. 

Prostor byl poskytnut i hostům.Jindra Polák si s Debbi, jež kapele předskakovala, zazpívali svou novou píseň Mars a Venuše.

A s  Kateřinou Marii Tichou to byly již tradičně písně Co bylo dál, Tančíme spolu a následně i v několika dalších skladbách zazněl její nenapodobitelný hlas. 

Po delší době zazněla i velmi intimní skladba Pár letních chvil, kterou frontman kapely  Jindra Polák opravdu jen na "pár chvil" zklidnil energizující a  rozvášněné publikum, aby jej opět do varu dostala závěrečná, dominantní píseň Jelen.

Kapela Jelen je pro svoje fanoušky nejen jasným favoritem, ale i těm ostatním stále dokazuje, že má svůj potenciál a na české hudební scéně své místo. Ona totiž kombinace silných textů, podmanivé hudby a skvělé instrumentace na jednotlivé nástroje prostě funguje a nepotřebuje k tomu žádnou velkolepou show!

Toto vánoční turné se v sobotu zastaví ve skoro domovském Havlíčkově Brodě, aby vyvrcholilo v neděli 17. prosince v pražském Foru Karlín.           

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela slavná jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová

14.12.2018 20:55 Ve věku 81 let zemřela ve čtvrtek jazzová zpěvačka Nancy Wilsonová, držitelka tří cen Grammy.…

Zpěvačka Shakira v maléru? Španělsku dluží miliony na daních, tvrdí…

14.12.2018 17:10 Kolumbijská zpěvačka Shakira čelí ve Španělsku několika obviněním z daňových úniků, jichž se podle…

Do Česka se vrátí skupina The Offspring, jeden z koncertů bude na hradě

14.12.2018 13:43 Do Česka se příští rok vrátí americká punkrocková skupina The Offspring. Zahraje 20. srpna v…

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama