Miro Žbirka nahrává desku s kolegy Paula McCartneyho

Londýn - Miro Žbirka právě pracuje na své nové desce, která by měla vyjít na podzim. Nahrává ji, stejně jako své minulé albu, ve slavném londýnském studiu Abbey Road. Kromě již osvědčených muzikantů tentokrát spolupracuje se třemi spoluhráči Paula McCartneyho.

Miro Žbirka v nahrávacím studiu
doporučujeme

Miro Žbirka se po úspěšném turné a krátkém odpočinku vrhnul na nahrávání nové desky, která by měla vyjít letos na podzim. Stejně jako své předchozí album MIRO z roku 2015 i to nové natáčí ve slavném nahrávacím studiu Abbey Road. A dokonce s trojicí spoluhráčů Paula McCartneyho.

Žbirka opět spolupracuje s producentem Robem Cassem, který produkoval všechny jeho zdejší nahrávky. Právě ten do studia přizval, kromě již osvědčených členů týmu Blaira Cunninghama a Pearse McIntyra, i Robbieho McIntoshe, Hamishe Stuarta a Deana Rosse, kteří koncertovali s členem legendárních Beatles.

img-responsive

Miro Žbirka (foto: Patrik Uhlíř) | foto: Turner PR

Trojice muzikantů s Paulem vytupovali i pracovali na jeho albech na konci osmdesátých a v první polovině devadesátých let. Kromě McCartneyho hráli i s dalšími slavnými muzikanty včetně Ringo Starra, Norah Jones, Tiny Turner nebo Arethy Franklin.

„Jsem doslova nadšený! Je to pro mne opravdu velký zážitek s nimi hrát. Podíleli se na uznávaných Paulových albech Flowers in The Dirt (s písněmi My Brave Face, This One), Off The Ground (s Hope Of Deliverance), hráli s ním na globálních turné, ze kterých vzešly fantastické desky a filmy, včetně jednoho prvních koncertů MTV unplugged ... a teď hrají se mnou," říká nadšený Žbirka v tiskové zprávě. 

"Přiblížili mne k nejvyšším příčkám muzikantství. Jsou to neskuteční profesionálové a velmi příjemní lidé. Stihli jsme nejen práci, ale i zábavu, což je vždy dobré. Když jsem při příchodu prohlásil, že pro mne bude ten jejich velký mixážní pult určitě příliš malý, uvolnila se atmosféra a všechno fungovalo na výbornou. Nikdy bych si nebyl býval myslel, že se budu na takové borce dívat při práci zblízka, a už vůbec ne, že s nimi budu nahrávat MOJE album! S Robem jsme přátelé už dlouho a moc dobře ví o mé slabosti pro Beatles. Tím, že dokázal sehnat a pozvat tyto muzikanty, mne nesmírně potěšil a překvapil. Už se nemohu dočkat dalšího setkání, které máme naplánované do Abbey Road už na jaro,“ dodává oblíbený slovenský zpěvák.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Festival Rock for People letos kvůli epidemii opět nebude

12.04.2021 11:59 Festival Rock for People, který se měl v červnu konat na letišti v Hradci Králové, se kvůli…

Festival Colours of Ostrava nebude ani letos

31.03.2021 11:45 Festival Colours of Ostrava nebude ani letos. Pořadatelé dnes oznámili, že ročník přesouvají na…

Zemřela slavná šansonová zpěvačka Hana Hegerová

23.03.2021 22:01 Aktualizováno Ve věku 89 let zemřela legendární zpěvačka Hana Hegerová, právem považovaná za první dámu českého…

V 77 letech zemřel dirigent James Levine, nechvalně proslul údajným…

17.03.2021 21:17 Ve věku 77 let zemřel jeden z nejvýznamnějších světových dirigentů James Levine. S odvoláním na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama