Miro Žbirka nahrává desku s kolegy Paula McCartneyho

Londýn - Miro Žbirka právě pracuje na své nové desce, která by měla vyjít na podzim. Nahrává ji, stejně jako své minulé albu, ve slavném londýnském studiu Abbey Road. Kromě již osvědčených muzikantů tentokrát spolupracuje se třemi spoluhráči Paula McCartneyho.

Přidejte svůj názor

Miro Žbirka v nahrávacím studiu
doporučujeme

Miro Žbirka se po úspěšném turné a krátkém odpočinku vrhnul na nahrávání nové desky, která by měla vyjít letos na podzim. Stejně jako své předchozí album MIRO z roku 2015 i to nové natáčí ve slavném nahrávacím studiu Abbey Road. A dokonce s trojicí spoluhráčů Paula McCartneyho.

Žbirka opět spolupracuje s producentem Robem Cassem, který produkoval všechny jeho zdejší nahrávky. Právě ten do studia přizval, kromě již osvědčených členů týmu Blaira Cunninghama a Pearse McIntyra, i Robbieho McIntoshe, Hamishe Stuarta a Deana Rosse, kteří koncertovali s členem legendárních Beatles.

img-responsive

Miro Žbirka (foto: Patrik Uhlíř) | foto: Turner PR

Trojice muzikantů s Paulem vytupovali i pracovali na jeho albech na konci osmdesátých a v první polovině devadesátých let. Kromě McCartneyho hráli i s dalšími slavnými muzikanty včetně Ringo Starra, Norah Jones, Tiny Turner nebo Arethy Franklin.

„Jsem doslova nadšený! Je to pro mne opravdu velký zážitek s nimi hrát. Podíleli se na uznávaných Paulových albech Flowers in The Dirt (s písněmi My Brave Face, This One), Off The Ground (s Hope Of Deliverance), hráli s ním na globálních turné, ze kterých vzešly fantastické desky a filmy, včetně jednoho prvních koncertů MTV unplugged ... a teď hrají se mnou," říká nadšený Žbirka v tiskové zprávě. 

"Přiblížili mne k nejvyšším příčkám muzikantství. Jsou to neskuteční profesionálové a velmi příjemní lidé. Stihli jsme nejen práci, ale i zábavu, což je vždy dobré. Když jsem při příchodu prohlásil, že pro mne bude ten jejich velký mixážní pult určitě příliš malý, uvolnila se atmosféra a všechno fungovalo na výbornou. Nikdy bych si nebyl býval myslel, že se budu na takové borce dívat při práci zblízka, a už vůbec ne, že s nimi budu nahrávat MOJE album! S Robem jsme přátelé už dlouho a moc dobře ví o mé slabosti pro Beatles. Tím, že dokázal sehnat a pozvat tyto muzikanty, mne nesmírně potěšil a překvapil. Už se nemohu dočkat dalšího setkání, které máme naplánované do Abbey Road už na jaro,“ dodává oblíbený slovenský zpěvák.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metallica zahraje příští rok v pražských Letňanech. Bude i Jožin z Bažin?

24.09.2018 11:51 Praha - Po roce se do Prahy příští rok vrátí oblíbená americká kapela Metallica. Zahraje 18. srpna…

Zpěvačka Kocianová podlehla rakovině, jako vokalistka doprovázela Gotta

24.09.2018 10:48 Bratislava - Zemřela známá slovenská zpěvačka Jana Kocianová, která mimo jiné v sedmdesátých letech…

Olympic, Chinaski či Mig 21. Na podzimní turné vyráží mnoho známých skupin

23.09.2018 14:59 Praha - Na podzim budou Českou republiku na svých turné křižovat mnohé popové kapely. Shodně…

Muslimský rapper zrušil koncert v pařížském Bataclanu, čelí tlaku krajní…

22.09.2018 13:15 Paříž - Rapper francouzsko-alžírského původu Médine ruší své vyprodané říjnové vystoupení v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama