Miro Žbirka nahrává desku s kolegy Paula McCartneyho

Londýn - Miro Žbirka právě pracuje na své nové desce, která by měla vyjít na podzim. Nahrává ji, stejně jako své minulé albu, ve slavném londýnském studiu Abbey Road. Kromě již osvědčených muzikantů tentokrát spolupracuje se třemi spoluhráči Paula McCartneyho.

Přidejte svůj názor

Miro Žbirka v nahrávacím studiu
doporučujeme

Miro Žbirka se po úspěšném turné a krátkém odpočinku vrhnul na nahrávání nové desky, která by měla vyjít letos na podzim. Stejně jako své předchozí album MIRO z roku 2015 i to nové natáčí ve slavném nahrávacím studiu Abbey Road. A dokonce s trojicí spoluhráčů Paula McCartneyho.

Žbirka opět spolupracuje s producentem Robem Cassem, který produkoval všechny jeho zdejší nahrávky. Právě ten do studia přizval, kromě již osvědčených členů týmu Blaira Cunninghama a Pearse McIntyra, i Robbieho McIntoshe, Hamishe Stuarta a Deana Rosse, kteří koncertovali s členem legendárních Beatles.

img-responsive

Miro Žbirka (foto: Patrik Uhlíř) | foto: Turner PR

Trojice muzikantů s Paulem vytupovali i pracovali na jeho albech na konci osmdesátých a v první polovině devadesátých let. Kromě McCartneyho hráli i s dalšími slavnými muzikanty včetně Ringo Starra, Norah Jones, Tiny Turner nebo Arethy Franklin.

„Jsem doslova nadšený! Je to pro mne opravdu velký zážitek s nimi hrát. Podíleli se na uznávaných Paulových albech Flowers in The Dirt (s písněmi My Brave Face, This One), Off The Ground (s Hope Of Deliverance), hráli s ním na globálních turné, ze kterých vzešly fantastické desky a filmy, včetně jednoho prvních koncertů MTV unplugged ... a teď hrají se mnou," říká nadšený Žbirka v tiskové zprávě. 

"Přiblížili mne k nejvyšším příčkám muzikantství. Jsou to neskuteční profesionálové a velmi příjemní lidé. Stihli jsme nejen práci, ale i zábavu, což je vždy dobré. Když jsem při příchodu prohlásil, že pro mne bude ten jejich velký mixážní pult určitě příliš malý, uvolnila se atmosféra a všechno fungovalo na výbornou. Nikdy bych si nebyl býval myslel, že se budu na takové borce dívat při práci zblízka, a už vůbec ne, že s nimi budu nahrávat MOJE album! S Robem jsme přátelé už dlouho a moc dobře ví o mé slabosti pro Beatles. Tím, že dokázal sehnat a pozvat tyto muzikanty, mne nesmírně potěšil a překvapil. Už se nemohu dočkat dalšího setkání, které máme naplánované do Abbey Road už na jaro,“ dodává oblíbený slovenský zpěvák.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama