Festivalové léto 2018 se blíží. Co nás letos čeká?

Nelze nevzpomínat v tomto nepříjemném únorovém počasí na léto. Na pohodu, teplo, dovolenou a někteří také na krásné chvíle na festivalech plných muziky a dobré nálady. A jakto bude vypadat letos?

Koncert, ilustrační foto

Zatímco venku panuje spíše bezútěšné počasí, jaro je v nedohlednu a politická situace zatím taky nevypadá  nijak růžově, se pojďme se podívat na to, co nás čeká v létě. Letošní léto je totiž opravdu bohaté na festivaly. Zvláště ty největší nabízejí zajímavý program. Kapely Chinaski a Kabát se totiž letos po letech rozhodly vrátit na festivalová podia a v rámci nich navštívit téměř celou republiku.

Nepůjde samozřejmě jen o tyto bezpochyby skvělé české kapely. Během léta můžete poznat prakticky celou českou hudební scénu. Nabízíme vám přehled jak těch největších, tak i menších festivalů.

Majáles Brno Každoroční oslava máje a studentského života v Brně i letos nabízí opravdu zajímavý program. Na dvou stage se zároveň představí Mandrage, Tomáš Klus, Rybičky 48, Jelen, Majk Spirit, Ben Cristovalo a mnoho dalších. Koná se 5. května na brněnském výstavišti.

Stejný program nabízí Pražský majáles konaný 28. Dubna na Letňanech.

Létofest 2018 Již několikátý ročník tohoto festivalu se koná od 13. července do 9.září na 7 zastávkách napříč celou Českou republikou.Největšími headlinery tohotofestivalu je bezesporu kapely Kabát a Chinaski. Ti navíc letošní festivaly odehrají již v nové sestavě. Kromě těchto kapel se můžete těšit na Wanastowi Vjeci, No Name, Annu K., BSP nebo Marka Ztraceného.

Hrady CZ /Moravské hrady- Další léty ověřená akce. V prostorách českých a moravských hradů se letos představí Divokej Bill, Jelen, Škwor, Slza, Mandrage, Tomáš Klus.

Vysočina fest- Zcela unikátní program letos přináší Vysočina fest konající se v Jihlavě. Ve třech dnech se vám představí Kabát, Chinaski, Divokej Bill, Jelen, David Koller, Wanastowi Vjeci, BSP, Mandrage, Mig 21 a další. Festival navíc nabízí i dopolední program pro děti.

Kryštofkempy- Po roční pauze se opět vrací i speciální rodinný festiválek v režii kapely Kryštof. K sobě si letos přizvali kapelu No Name, Nebe, Pokáče, ale také Petra Jandu, který zahraje ty největší hity kapely Olympik. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program, letos ve stylu rytířů a princezen.

Colours of Ostrava- Největší český festival zahraniční ale i tuzemské hudby se opět koná v prostředí areálu Vítkovic v Ostravě. Zatím byli odhaleni tito interpreti: Jessie J, Cigarettes after sex, Aurora, Ziggy Marley, George Enza, Kaleo a spousta dalších.

Holešovská regata- 8. ročník oblíbeného rodinného festivalu v malebném prostředí zámeckých zahrad v Holešově. Hlavními hvězdami budou Chinaski, David Koller, MIG 21, BSP, Lenny, Polemic, Milan Peroutka s kapelou Perutě a další. Chybět samozřejmě nebude ani oblíbená přehlídka netradičních plavidel a další doprovodný program pro všechny návštěvníky.

Štěrkovna open music- Do Hlučína se opět sjedou hvězdy české hudební scény, ale i několik mimořádných projektů. Hlavní hvězdy festivalu jsou Jarek Nohavica, který zahraje svůj dvou a půlhodinový koncert, se kterým vyprodal O2 Arénu v Praze nebo Tomáš Klus. Dále jediný koncert Dana Bárty & Alice v roce 2018 v ČR! The Tap Tap zahrají s ostravskou kapelou složenou ze zaměstnanců Vítkovic. V neposlední řadě balkánská hudební bitva, ve které se utkají nejrychlejší dechovka světa Fanfare Ciocarlia a nejlepší balkánská kapela světa Bobana Marka Markoviće. Další interpreti budou teprve oznámeni.

Léto tedy bude stát určitě za to!

Zemřel baskytarista americké kapely ZZ Top Dusty Hill, bylo mu 72 let

29.07.2021 00:26 Ve věku 72 let zemřel americký hudebník Dusty Hill, který strávil více než 50 let jako baskytarista…

Hradecký slunovrat objevil novou hvězdu

16.07.2021 16:35 Ne vždy je možné spatřit zásnuby, souznění dvou, a na první pohled nesourodých žánrů. Na Hradeckém…

Související:

Právě se děje