Legendární Toto se po deseti letech vrátili do Prahy, chybám se ale nevyhnuli

REPORTÁŽ - Hity jako Hold The Line, Africa nebo Rosanna zná i přes jejich věk téměř každý, málokdo ale ví, že kapela Toto, která za nimi stojí, letos slaví 40 let od svého vzniku. Při této příležitosti uspořádala turné, v rámci kterého zavítala i do Prahy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Skupina Toto zahrála v Praze
doporučujeme

Rockové hity, láskyplné balady, podmanivý hlas a melodické skladby. To jsou hlavní charakteristiky kapely Toto, která může být svým názvem pro Čechy mírně matoucí, přesto si ve světě vydobyla nezapomenutelné jméno v rockovém žánru. 

Trvalo to dlouhých 10 let, ale Čeští fanoušci se konečně dočkali. V úterý večer před zaplněným Forem Karlín vystoupili před publikem čítajícím několik tisíc lidí a ukázali, že jsou právoplatnými mistry ve svém žánru. Zazněly jejich nejznámější hity a i malé překvapení.

Na své si přišli skalní fanoušci i laičtí posluchači. V rámci vystoupení totiž zazněla jak klasická trojice hitů Hold The Line, Africa a Rosanna, ale i další skladby, které skupina vydala na svém čerstvém albu 40 Trips Around the Sun. To mapuje čtyřicetiletou historii kapely a přináší další známé písně jako I Won't Hold You Back, Afraid of Love, Pamela a jiné.

Příjemným překvapením byly instrumentální skladby, které skupina odehrála bez zpěváka Josepha Williamse. Pozorní fanoušci si mohli všimnout, že některé pocházely z kultovního snímku Duna od režiséra Davida Lynche, k němuž právě Toto dělali soundtrack.

Toto - Africa (7:10) | zdroj: YouTube

Milým překvapením byla určitá forma besedy s diváky, kdy členové kapely povídali o začátku skupiny a vyprávění prokládali ukázkami ze své tehdejší tvorby. Ze strany kapely perfektně zvládnutý koncert.

Na kráse mu ubíralo špatné nazvučení a absolutně nepovedená organizace. Samotné vystoupení začínalo přesně ve 20:00, jak ostatně stálo na lístcích i plakátech, v tu dobu ale venku před vstupem do budovy stále čekaly a v krušných mrazech mrznuly stovky lidí, kteří byli na místě konání i více než 30 minut před začátkem. 

I samotné uspořádání sálu nebylo vůči divákům nejpřívětivější. Koncert, jehož velká část lístků byla prodávána na sezení, by si zasloužil prostory, v nichž na pódium uvidí i diváci z zadních řad. Mnohdy měli problém i lidé menšího vzrůstu sedící vepředu, zejména ve chvíli, kdy kapely vyzvala diváky, aby se postavili.

I přes tyto nedostatky a prakticky nulovou sebepropagaci (v sále zcela chybělo jejich pověstné logo, které na většině koncertů visí na plachtě za kapelou), předvedli Toto v Praze skvělou show, která Česku dlouho chyběla. A ačkoliv zde kapela oslavila svých 40 let od vzniku, velká část návštěvníků byla jen o málo starší nebo výrazně mladší. Toto tak ukázali mimo jiné i to, že spíše než své tehdejší vrstevníky oslovují spíše mladou generaci rockerů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovizi ovládlo Nizozemsko. Česko u diváků propadlo, celkově skončilo…

19.05.2019 01:32 Aktualizováno V sobotu večer se konalo finále nejslavnější soutěže na světě Eurovision Song Contest.…

Druhé semifinále Eurovize. Je rozhodnuto, kdo se utká s českým zástupcem…

16.05.2019 23:19 Aktualizováno Po úterním, pro Česko úspěšném semifinále, začalo dnes úderem deváté hodiny večerní druhé…

Česko je ve finále Eurovize. Sledovali jsme živě

14.05.2019 23:15 Aktualizováno Úderem deváté hodiny večerní začala každoroční populární pěvecká soutěž Eurovision Song Contest. V…

Chinaski v nové sestavě chystají album, podílejí se na něm slavní…

05.05.2019 08:31 Skupina Chinaski chystá první album v nové sestavě. Zatím bezejmenná nahrávka by měla vyjít 2.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama