David Stypka získal cenu Anděl v kategorii Sólový interpret a vydává singl Kříž!

Koho jméno David Stypka dosud míjelo, ač jsme nedávno přinesli s tímto zpěvákem velmi zajímavý rozhovor, má nyní možnost to změnit. Tento charizmatický zpěvák a jeho kapela Bandjeez právě získali Anděla, vydavájí nový singl Kříž.

Přidejte svůj názor

David Stypka
doporučujeme

Jako přelomový lze označit pro Davida Stypku a jeho kapelu Bandjeez uplynulý rok. Lze jej charakterizovat jako velmi důležitý a intenzivní.
Ptáte se proč? Vydali posluchači i kritikou nadšeně přijaté album Neboj. Dále to byly singly Vrány taky a Jericho a k tomu záhy přibyla ojedinělá píseň  – duet s Ewou Farnou Dobré ráno, milá. Okamžitě se stal hitem, senzací českých rádií a sociálních sítí.Záhy se dokonce umístil  na čtvrtém místě v TOP 100 radiové hitparády IFPI a na YouTube získal téměř 3 miliony zhlédnutí.

Pro server EuroZprávy.cz před časem uvedl:  "Tento rok je v tom vážně výjimečný. Začala nás hrát rádia, na koncerty chodí mnohem víc lidí. A musím říct, zejména teď po našem prvním samostatném miniturné, že zažíváme úžasné chvíle. Lidi, co se přijdou podívat na náš koncert s námi opravdu až nezvykle sdílejí ten náš vnitřní prostor, ty příběhy. Je to úžasné a je to intenzivní. Moc za to děkuju."

Popularitu tohoto zpěváka s podmanivým hlasem a charisma potvrdilo i první místo v kategorii Objev roku v anketě Žebřík a Akademie hudby Davidovi včera předala sošku Anděla v kategorii Sólový interpret.

Muzika pro mě není závodění ani soutěž. Ale je nabíjející, když si vaší práce všimne odborná veřejnost. Cen si opravdu vážím a přijímám je s pokorou a radostí. Jsem rád, že tahle ocenění sbíráme převážně jako kapela. Je mezi námi ta správná chemie, která funguje a baví nejenom nás, ale i lidi kolem. Bez každého jednoho člena Bandjeez by naše hudba zněla úplně jinak“ komentuje David.

David Stypka rozhodně "neusíná na vavřínech" a aktuálně přichází již se čtvrtým singlem Kříž. Jedná se o jednu z nejsilnějších a nejvíce oceňovaných skladeb z alba Neboj.

Na otázku Jakými směry se hodláte dále vydat vy? Znáte nebo tušíte ten svůj správný? "Tuším. Bude v něm muset být hodně pokory."

A v případě Davida Stypky lze rozhodně jen potvrdit, že pokora se u něj snoubí z ohromnou pracovitostí a chutí dělat poctivě dobrou muziku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama