Kapely Poetika a Mirai smazaly hranice mezi předkapelou a hlavním účinkujícím

REPORTÁŽ - Kapely Mirai a Poetika měly společně vyrazit na turné už loni na podzim. Tehdy ale došlo k tragickému úmrtí manželky bubeníka Šimona Bílého z Mirai, a tak se kapely rozhodly odehrát jen koncert v pražském Lucerna Music Baru a další odložit na letošní jaro. Tato malá prodleva přinesla něco neskutečného - skvělé dvojkoncerty, které nikoho nenechaly na pochybách, že na hudebním trhu se objevily formace, které stojí za to si poslechnout!.

Přidejte svůj názor

Skupina Mirai

Zkouším žít jako by po noci nepřišlo ráno,
ať se bude, co chce kdykoliv dít,
sám musím to zvládnout.
Zkouším žít, jsou to slova,
který chápu už dávno,
ať se bude, co chce kdykoliv dít,
ať se bude, co chce kdykoliv dít.“

Tato slova zazněla v závěru první části tohoto neopakovatelného večera. Kapela Poetika tak předvedla, že opravdu zkouší žít jako by po noci nepřišlo ráno. Během koncertu ze sebe vydala vše a potvrdila tak, že není pouhým předskokanem, ale až rovnocenným partnerem ne-li konkurentem nositele tří slavíků a jednoho anděla kapely Mirai.

Jako Poetika hrajeme zhruba rok, což je docela krátká doba. Na jediném společném koncertě v pražském Lucerna Music Baru loni 31. října se navíc ukázalo, že pokud jde o pódiovou prezentaci, tak za Mirai hodně zaostáváme. Rozhodli jsme se to změnit a připravili jsme si na turné lepší a vyzrálejší show.“, jak pro média nedávno uvedl frontman hudební formace Poetika Ondřej Brejška. A jeho slova nelze než potvrdit. Takřka hodinový set byl dynamický. Skvěle fungovala chemie mezi jevištěm a hledištěm, což ještě obohatila a podtrhla vždy skvělá až tajemná atmosféra Music Clubu Kofola v Krnově. Sami k tomu na svém profilu říkají: „Atmosféru v Kofola Music Clubu v Krnově si budeme s Mirai pamatovat dlouho! Skvělej zážitek, absolutní hell, velice kvalitní afterparty... Prostě jste skvělí, my se skláníme a děkujeme!“

V jejich skladbách zaznívá skvělá kombinace rapu a popu, která sice není pro každého, ale na jejich posluchače a fanoušky působila jistě až magicky. Bonusem bylo zapojení více živých nástrojů. A odezva v Kofola Music Clubu to potvrdila!

Publikum gradovalo a to díky skvělé dramaturgii skupiny Mirai. Její frontman Mirai Navrátil umí dostat publiku do varu a naladit na tu správnou notu. Vždyť jak sám ve skladbě Divadlo přiznává:
Jsem komik dell´arte
a zároveň řecká báj“

A i během koncertu jsme tak narazili na milujícího Harlekýna a to v romantické písni Pojď zapomenem. Krásná Kolombína se objevila ve velmi emotivní písni Anděl, jejíž autoři při jejím skládání netušili, jak moc se naplní. Následně  Mirai Navrátil velmi hezky právě tuto skladbu uvedl osobní invektivou a nejednomu z nás vytryskly do očí slzy.

Další postava z Commedia dell'arte chvástající se Capitane se možná tak nějak mihnul ve funkovém stylu písničky Jedu, která roztančila Kofolu.
A řecká báj? Ta se lnula celým koncertem a excelovala v písni 365.

Do tohoto  opět asi hodinového vystoupení kapela prostě vměstnala tolik bonusů, vyšších levlů navíc, že je to až s podivem. Ať už to byl frontmanův skok na ruce publika, který navíc provedl synchronně spolu s jednou z fanynek a možná málem skončil katastrofou. Ale i tu vtipně Mirai okomentoval. Či  stěžejní skladbu  Divadlo odzpívanou od zvukařského pultu na opačné straně sálu, zatímco ostatní členové kapely jej podpořili obřími transparenty s textem písně.  

Rozhodně se tedy  potvrdilo, že Mirai spolu s Poetikou nejsou jen zacelenou dírou na trhu hudebního průmyslu, ale dokáží  být ohromní hudebníci, tvůrci nesporně chytlavých hitů, srdcaři, nadšenci a to vše skvěle umí přenést na své publikum. Jak prostě a výstižně shrnuli členové formace Poetika: Ještě před pár měsíci to pro nás byl sen někde v dálce, ale díky vám ho teď žijeme. Děkujeme a zase někdy příště!

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český slavík letos nebude, organizátoři tápou nad pravidly hlasování

20.09.2018 09:23 Aktualizováno Praha - Hudební anketa Český slavík se letos neuskuteční. Organizátoři chtějí nastavit nová…

Zemřela další hudební legenda. Slavnému rockerovi kapely Harlej bylo 46 let

18.09.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Česká hudební scénu přišla o další legendu. V pouhých 46 letech zemřel zpěvák kapel Harlej…

Star Wars i Jurský svět na jednom pódiu. V Praze už za měsíc

17.09.2018 08:39 Praha - Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem…

Čechomor zahraje tři exkluzivní narozeninové koncerty

16.09.2018 14:08 Praha - Letos skupina Čechomor slaví 30 let. Při této příležitosti nadělí svým fanouškům to…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama