Meky Žbirka má "Dievča". Představil k ní i nový klip

Bratislava - Nejhezčí holka v Londýně, skvělý text zesnulého Joža Urbana, v anglické verzi Peta Browna, britská hudba a mnoho dalšího pod záštitou nejslavnějšího hudebního studia Abbey Road - nová skladba a klip Mekyho Žbirky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Miro Žbirka (foto: Patrik Uhlíř)

Jedna z nejvýraznějších osobností slovenské populární hudby zpěvák Miro Žbirka připravuje v nahrávacím studiu v Londýně Abbey Road svou další desku, která vyjde už letos na podzim  jako dvojalbum.

Je třeba podotknout, že  toto proslavené londýnské studio, kde zmiňované album vzniká, bylo založeno už v listopadu 1931 firmou EMI! Je považováno za jakousi obrovskou a prestižní ikonu nahrávacích studií. Toto studio, které mimo jiné tak  proslavili Beatles, můžeme najít v ulici Abbey Road v St John's Wood v obvodu Westminster.

Stejně jako předchozí kolekce "Miro" bude nově vzniklá deska obsahovat anglickou a slovenskou verzi.

Máme jedinečnou možnost si poslechnout první ukázku připravovaného alba: píseň Dievča (na lásku nie je čas) s textem z pozůstalosti po Jožovi Urbanovi. Anglický text k písni "Darling" napsal Pete Brown, textař kapely Cream.

Skladba, která byla opět produkovaná Robem Cassem a nahraná tak  britskými muzikanty, se, jak lze tedy předpokládat, odkazuje svámi hudebními postupy k ostrovní hudbě šedesátých let. Zejména její druhá polovina, kdy se z úvodní jemné části rozvine do temnějších rockových nálad, je jak vystřižená z doby Beatles. Stejně tak i videoklip režírovaný, což je pozoruhodné, ale ne ojedinělé, zpěvákovým synem Davidem Žbirkou, svým retro pojetím připomíná swingující Londýn konce šedesátých let minulého století.

Miro Žbirka - Dievča (na lásku nie je čas) (3:27) | zdroj: YouTube

David Žbirka, který již několik videoklipů pro svého otce natočil, do klubu v londýnském East Endu ve čtvrti Shoreditch si pozval spolužáky z katedry Art & Fashion Middlesex University a připravil speciální fashion show, kterou je právě možno vidět i v klipu. Jak náročné je pro otce poslouchat syna na place, popisuje starší z nich: „Opět jsme se dostali do situace, že syn dirigoval otce. David byl ale ke mně slušný a zvládli jsme to hladce a bez problémů … vždyť už jsme vlastně zvyklí. Navíc, nevím, jak se mu to podařilo, ale sehnal si do klipu snad nejhezčí holku v Londýně.“

„Darling, you are dancing in my mind,“ to jsou úvodní slova její anglické verze, které napsal - stejně jako všechny texty v angličtině a to i na předchozím albu Miro - Pete Brown.

Dievča (na lásku nie je čas) předznamenává příchod dalšího studiového a jistě originálního alba Mira Žbirky. 

„Je to jeden ze skvělých textů, které mi doma zůstaly po Jožovi Urbanovi a čekaly na hudební podobu. Přišel jeho čas a já věřím, že stejně jako oslovil mne, povede se mu to i u posluchačů,“ říká o skladbě autor hudby a interpret Miro Žbirka.

 Při natáčení se obklopil svým týmem Abbey Road: producentem Robem Cassem, Blairem Cunninghamem a Pearsem McIntyrem a doplnil o část kapely samotného Paula McCartneyho: Robbieho McIntoshe, Hamishe Stuarta a Deana Rosse.Dvojalbum ve slovenštině i angličtině vychází na přelomu září a října a chystají se k němu tři klubové koncertní křty v Praze, Brně a Hradci Králové.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Zemřel britský zpěvák Pete Shelley, podílel se na punkové revoluci

07.12.2018 10:26 Ve věku 63 let zemřel ve čtvrtek britský zpěvák, textař a spoluzakladatel punkové skupiny Buzzcocks…

Nejlépe placenými kapelami jsou U2 a Coldplay

04.12.2018 21:55 Nejlépe placenými hudebníky na světě jsou v tomto roce irští U2. Čtyřčlenná rocková kapela založená…

100 let od narození Mandely: Konal se monstrózní koncert, zazpívala Beyoncé

02.12.2018 21:40 Aktualizováno Jihoafrická republika si dnes obřím koncertem s řadou světových hudebních hvězd připomněla 100 let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama