Metronome Festival letos nabídne něco nečekaného

Hudbu světových hvězd, netradiční vystoupení českých kapel a špičkové služby i komfort pro návštěvníky - to vše se rovná Metronome Festival Prague, který proběhne již tento víkend 22.-23. června 2018 tradičně na pražském Výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na The Chemical Brothers, Massive Attack, Tom Odell, David Byrne, Sexy Dancers nebo Tata Bojs.

Přidejte svůj názor

Festival Metronome

Předposlední červnový víkend zazáří v Praze světové hvězdy. Pomyslné "rande" je domluveno  na pražském Výstavišti a to na Metronome festivalu. Již třetí ročník totiž letos nabídne vystoupení Massive Attack, písničkáře Toma Odella nebo frontmana slavných Talking Heads Davida Byrnea. Kromě světových hvězd nabídne festival ale také unikátní vystoupení tuzemských interpretů.

Festival začíná již v pátek odpoledne a otevírat ho bude netradiční dvojice moderátorů – Marek Taclík a Tonya Graves. Festival nabídne čtyři stages a největší doprovodný program, jaký na festivalech vůbec známe a dokážeme si představit!

V centru odpočinkové zóny bude stát Pendulum Tent, kde se každý večer odehrají vrcholy doprovodného programu. V pátek večer to bude site-specific představení hraničící s performance "Kvílení 2.18", které je uměleckým zpracováním slavného Ginsbergova textu s hudebním podkresem. V sobotu vystoupí soubor Divadla ZASETO s představením Shoes Jana Krause, které originálně paroduje populární talk-show.
Sobotní večer pak bude patřit stand-up komikům Tigranu Hovakimyanovi, Danielu Ferencovi a Nikolu Džokićovi. Poté přijde na řadu taneční vystoupení Badd Fyah představující karibské hudební žánry dancehall a soca.

Základem je ale samozřejmě hudební program. Ve dvou dnech se na největší Metronome Stage představí, jak už bylo zmíněno,  nejočekávanější zahraniční interpreti obou večerů: Massive Attack, kultovní The Chemical Brothers či Toma Odella. Dále se návštěvníci mohou těšit na ČT Park Stage s Johnem Calem z The Velvet Underground, Davidem Byrnem z Talking Heads.

Zcela speciální je ovšem program českých umělců. Na Metronome festivalu uvidíte totiž  něco, co už nikdy nikde! Návrat po dvaceti letech na scénu čeká skupinu Sexy Dancers v čele s Danem Bártou, Darou Rolins a Romanem Holým. Ti na konci minulého roku oznámili comebackové turné. Dopředu avizovali tři koncerty a prvním z nich je právě Metronome.  
Dalším pokladem festivalu bude skupina Tata bojs, s kterou jsme před nedávnem přinesli rozhovor.

Tato skvělá česká kapela slaví své třicáté narozeniny a Metronome Festival je skvělou příležitostí, jak je oslavit a navíc  se speciálně připraveným programem. Oslava proběhne v pátek na Moon Stage, která bude celý den v režii Tata Bojs. Výtvarník a frontman kapely Milan Cais připravil výtvarné řešení celé scény, kde se kromě Tata Bojs představí také Midi Lidi, Zrní, Umakart nebo bubeník Blur Dave Rowntree se svým DJ setem.

Až do rána bude navíc speciální diskotéka. Milan Cais prozradil detaily z jejich připravevovaného vystoupení a ze scény, kterou pro tuto speciální přílžitost vytvořil: "Scéna bude nestandardně osově nesouměrná. LEDková plocha se v pravé části jakoby rozpadá v několika plánech. Inspirací pro mne byla představa tahu štětce namočeného do barvy, kde barva postupně mizí. Kromě projekcí k písním bude LED stěna sloužit i jako platforma pro vizualizaci jakéhosi obřího ekvalizéru. Nad hlavami diváků instalujeme decibelmetr, a ten se bude v reálném čase vizualizovat na scéně. Diváci budou mít možnost svým křikem v určitých momentech koncertu ovlivňovat playlist. Dáme jim vždy vybrat mezi dvěma písničkami. Na pódiu se s námi objeví všichni naši původní kytaristé i frontmani kapel, které jsme na Moon Stage pozvali. "

Festival Metronome ale chystá i další novinku. Svým návštěvníkům totiž poprvé představí cashless technologii umožněnou použitím RFID čipů na vstupenkových náramcích. Ty návštěvníkům nejen umožní vstup do festivalových prostor, ale zároveň budou fungovat i jako peněženka. Lidé tak budou moci nechat hotovost doma. Přímo na festivalu jim poslouží pouze k tomu, aby si ji na určených dobíjecích stanicích nahráli na náramky.

Již avízované "rande" světových a domácích hvězd jen čeká, kdo jej doprovodí a doprovod to bude opravdu nej. Festival je téměř vyprodán! 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legendární saxofonista Parker představí v Plzni své nové album

12.11.2018 22:07 Světová legenda funku, americký saxofonista Maceo Parker skoro přesně před čtyřmi lety roztančil…

Zemřel skladatel Francis Lai, proslavila ho melodie k Love Story

08.11.2018 16:36 Ve věku 86 let ve středu zemřel francouzský skladatel filmové hudby Francis Lai. Oznámilo to dnes…

Česko se po velkém úspěchu zúčastní Eurovize 2019

07.11.2018 21:10 Písňové soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu se příští rok zúčastní 42 zemí včetně České…

JazzFestBrno oslaví plnoletost čtyřmi premiérami a jedním návratem.…

07.11.2018 15:52 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno zveřejnil první jména z programu 18. ročníku, který se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama