Oblíbená kapela Mirai protančí léto, a to nejen ve svém novém videoklipu!

Obrovská radost z hudby, ze života, nespoutanost, nadšení - to vše a mnohem více najdeme v novém klipu v režii Ondřeje Urbance k hitu kapely Mirai Chci tančit. Jedinečné natáčení probíhalu v rodném městě jednoho ze členů této hudební formace.

Přidejte svůj názor

Skupina Mirai

"Život plyne dál, nechci promarnit ho jistotách. Než bych na břehu stál, radši stokrát bych si na dno sáh,“ zpívá se v úvodu skladby pocházející z alba Konnichiwa.

A jak lze v posledních týdnech pozorovat, kapela opravdu nestojí na břehu a nepromarňuje svůj hudební život v jistotách. Nedávno natočila nový videoklip.

Píseň s názvem Chci tančit si posluchače a návštěvníky koncertů kapely Mirai získala chytlavým textem i melodií. Energická, taneční skladba, jež vznikla ve spolupráci s producentem Ondřejem Fiedlerem, má v sobě vše, pro co mají lidé Mirai rádi. Nespoutanou radost ze života i hudby. Stejnou atmosféru se kapele podařilo přenést i do videoklipu, který je jakousi oslavou letní bezstarostnosti.

„Chci tančit je písnička, kterou jsem napsal na absolutně rozpadlou kytaru, co jsem koupil asi za 250 korun na ostravském nádraží. Potřeboval jsem nějaké pádlo, které bych bral k táboráku nebo na akce, aniž bych měl strach, že mu ublížím,“ vzpomíná na vznik singlu zpěvák Mirai Navrátil.

Natáčení videoklipu se ujal  režisér Ondřej Urbanec, jenž s kapelou spolupracoval již na předešlých videoklipech Pojď, zapomenem, Divadlo a Anděl.

Čtyřčlenná skupina ve složení Mirai, Šimon, Michal a Tomáš se ve videoklipu „vydováděla“ na segwayích, koloběžkách, kolech a celé dva dny natáčení si užívala naplno. „Bylo to zběsilé a náročné natáčení, kde se kluci ukázali jako praví artisti, když si na segwayích udělali vlastní „taneční“ choreografii,“ říká Ondřej Urbanec, režisér klipu.

Pro další část videoklipu kapela vyhlásila na sociálních sítích výzvu pro všechny fanoušky, zda by se nechtěli  stát součástí natáčení. Stačilo přijít v určitý den na náměstí do Nového Jíčína,  bydliště Šimona a Michala. Podmínkou bylo pouze černobílé oblečení. „Snažíme se ukazovat naše domácí města, když to jen trochu jde. Předešlý klip Anděl je celý natočený ve Frýdku-Místku, což je koneckonců po letošních cenách Anděl dost andělské město,“ dodal Mirai Navrátil.

Spolu s letním hitem Chci tančit kapela Mirai odstartovala spolupráci se společností Samsung, která si ji vybrala jako nové ambasadory. „Když nás Samsung oslovil, byl to pro nás šok a zároveň zbrusu nová zkušenost. My, kluci ze Severní Moravy, tváří celosvětově známé značky. Děkujeme Samsung za tuto příležitost a také za skvělou podporu při natáčení klipu Chci tančit. Těšíme se na další společné zážitky,“ zaznělo od Mirai.

 Kapela Mirai, jak jsem již zmínili, má před sebou zatím svoji nejnabitější koncertní sezonu a do konce roku ji čeká celá stovka vystoupení.A vedle aktivního koncertování se čtveřice z Moravskoslezského kraje věnuje práci na druhém albu, které by ráda vydala během příštího roku

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metallica zahraje příští rok v pražských Letňanech. Bude i Jožin z Bažin?

24.09.2018 11:51 Praha - Po roce se do Prahy příští rok vrátí oblíbená americká kapela Metallica. Zahraje 18. srpna…

Zpěvačka Kocianová podlehla rakovině, jako vokalistka doprovázela Gotta

24.09.2018 10:48 Bratislava - Zemřela známá slovenská zpěvačka Jana Kocianová, která mimo jiné v sedmdesátých letech…

Olympic, Chinaski či Mig 21. Na podzimní turné vyráží mnoho známých skupin

23.09.2018 14:59 Praha - Na podzim budou Českou republiku na svých turné křižovat mnohé popové kapely. Shodně…

Muslimský rapper zrušil koncert v pařížském Bataclanu, čelí tlaku krajní…

22.09.2018 13:15 Paříž - Rapper francouzsko-alžírského původu Médine ruší své vyprodané říjnové vystoupení v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama