Léto, Jazz a Brno. Jazzfest odstartuje už příští týden

Brno – Multižánrový festival Maraton hudby odstartuje v Brně už příští čtvrtek a jeho druhý den bude patřit jazzu. Jazzový maraton zamíří do Sono Centra v pátek 10. srpna, kde od 19:30 nabídne originální pohled do současnosti žánru. Festival poskytne prostor jak nadějné brněnské kapele saxofonisty Marka Kotači, tak i světovým hvězdám z Izraele a USA – pianistovi Yaronu Hermanovi a saxofonistovi Kennymu Garrettovi.

Přidejte svůj názor

Festival JazzFest Brno

Program zahájí domácí Marek Kotača Trio s autorským repertoárem z pera kapelníka a energickou slovenskou rytmikou Kuruc – Korman.

img-responsive

Marek Kotača Trio | foto: JazzFest Brno

Vystřídá je trio pianisty Yarona Hermana, jenž je Brňanům dobře znám a vždy vítán. Stejně jako při posledním koncertě na JazzFestu Brno přijede se svým tradičním hudebním souputníkem, bubeníkem Zivem Ravitzem. Tentokrát k hudebnímu dialogu přiberou ještě třetího do party, basistu Sama Minaieho. V tomto složení se v Brně představí poprvé,“ říká dramaturg Jazzového maratonu Vilém Spilka.

img-responsive

Yaron Herman | foto: JazzFest Brno

O nadupaný závěr se postará americký saxofonista Kenny Garrett. Ten přijede v kvintetu a představí především repertoár z desky Do Your Dance, která propojuje akustický jazz se současnou R’n‘B. Jak název alba napovídá, skladby mají posluchače přimět k tanečním pohybům podobně svobodným, jako je jazzová improvizace. Garrettova instrumentální bravura na pozadí nakažlivě zařezávající rytmiky Holt – Baylor – Bird – Brown uspokojí jak jazzové fajnšmekry, tak ty, kteří si chtějí střihnout svůj swingující tanec. „Kouzlo Jazzového maratonu tkví v tom, že v jednom večeru představí tři naprosto odlišné podoby jazzu,“ říká Spilka.

img-responsive

Kenny Garrett | foto: JazzFest Brno

Vstupenky jsou k dispozici na webu maratonhudby.cz a v běžných předprodejích. Multižánrový festival Maraton hudby Brno letos proběhne od čtvrtku 9. do neděle 12. srpna. Kromě jazzu se návštěvníci mohou těšit na rock, klasiku či folklor. Jedinečné zážitky nabídne také nový cirkus, busking v brněnských ulicích a festival Na prknech, dlažbě i trávě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po čertech velké turné. "Kabáti" oslaví 30 let, chystá se pět koncertů

21.10.2018 17:08 Skupina Kabát příští rok slaví 30 let činnosti ve stejné sestavě. Výročí připomene sérií pěti…

Na posmrtné album rockera Hallydaye se ve Francii čekaly fronty

20.10.2018 04:45 Stovky fanoušků čekaly v noci na dnešek před francouzskými hudebními obchody na posmrtné album…

OBRAZEM: Večer ve Flédě patřil filmovým hitům skladatele Muchowa

18.10.2018 17:41 Aktualizováno Brno – Do brněnského klubu Fléda zavítal ve středu 17.10. oceňovaný skladatel filmové hudby Jan P.…

Slavní zpěváci neskládali písně jen svým láskám.Inspirací jim byl i někdo…

17.10.2018 18:05 Spousta slavných zpěváků napsala řadu písní pro své milované protějšky. Málokdo však ví, že několik…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama