Léto, Jazz a Brno. Jazzfest odstartuje už příští týden

Brno – Multižánrový festival Maraton hudby odstartuje v Brně už příští čtvrtek a jeho druhý den bude patřit jazzu. Jazzový maraton zamíří do Sono Centra v pátek 10. srpna, kde od 19:30 nabídne originální pohled do současnosti žánru. Festival poskytne prostor jak nadějné brněnské kapele saxofonisty Marka Kotači, tak i světovým hvězdám z Izraele a USA – pianistovi Yaronu Hermanovi a saxofonistovi Kennymu Garrettovi.

Festival JazzFest Brno

Program zahájí domácí Marek Kotača Trio s autorským repertoárem z pera kapelníka a energickou slovenskou rytmikou Kuruc – Korman.

img-responsive

Marek Kotača Trio | foto: JazzFest Brno

Vystřídá je trio pianisty Yarona Hermana, jenž je Brňanům dobře znám a vždy vítán. Stejně jako při posledním koncertě na JazzFestu Brno přijede se svým tradičním hudebním souputníkem, bubeníkem Zivem Ravitzem. Tentokrát k hudebnímu dialogu přiberou ještě třetího do party, basistu Sama Minaieho. V tomto složení se v Brně představí poprvé,“ říká dramaturg Jazzového maratonu Vilém Spilka.

img-responsive

Yaron Herman | foto: JazzFest Brno

O nadupaný závěr se postará americký saxofonista Kenny Garrett. Ten přijede v kvintetu a představí především repertoár z desky Do Your Dance, která propojuje akustický jazz se současnou R’n‘B. Jak název alba napovídá, skladby mají posluchače přimět k tanečním pohybům podobně svobodným, jako je jazzová improvizace. Garrettova instrumentální bravura na pozadí nakažlivě zařezávající rytmiky Holt – Baylor – Bird – Brown uspokojí jak jazzové fajnšmekry, tak ty, kteří si chtějí střihnout svůj swingující tanec. „Kouzlo Jazzového maratonu tkví v tom, že v jednom večeru představí tři naprosto odlišné podoby jazzu,“ říká Spilka.

img-responsive

Kenny Garrett | foto: JazzFest Brno

Vstupenky jsou k dispozici na webu maratonhudby.cz a v běžných předprodejích. Multižánrový festival Maraton hudby Brno letos proběhne od čtvrtku 9. do neděle 12. srpna. Kromě jazzu se návštěvníci mohou těšit na rock, klasiku či folklor. Jedinečné zážitky nabídne také nový cirkus, busking v brněnských ulicích a festival Na prknech, dlažbě i trávě.

ROZHOVOR: Bohužel je píseň Yesterday opět aktuální i dnes, říká Michal…

04.10.2021 07:30 Dnes už opravdová legenda Michal Prokop vystoupil se svou neméně legendární kapelou Framus Five a…

Zemřel Alan Lancaster (†72), spoluzakladatel kapely Status Quo

26.09.2021 16:46 Ve věku 72 let zemřel v australském Sydney spoluzakladatel a baskytarista britské rockové kapely…

Související:

Právě se děje

reklama