Metalový festival v Josefově přilákal tisíce lidí, výpadek proudu vyřešili pořadatelé se ctí

Jaroměř - Na metalový festival Brutal Assault v areálu pevnosti Josefov, který začal ve středu 8. srpna a končí v noci na neděli, dorazily tisíce fanoušků. Hasiči s policisty od čtvrtka kontrolují dodržování zákazů rozdělávání ohňů.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla.

"Průběh byl hladký, počasí nám přálo. I s tím čtvrtečním výpadkem elektřiny v Josefově jsme se vypořádali se ctí. Zrušené koncerty jsme nahradili, takže všechny kapely, které měly odehrát, odehrály," řekl dnes ČTK Radek Pavlovič z pořadatelské agentury.

Loňský ročník byl z hlediska návštěvností rekordní, přijelo na 20.000 lidí. O rok dříve to bylo zhruba 18.000 návštěvníků. "Přesná čísla k letošnímu ročníku ještě nemám. Řekl bych ale, že jsme na podobných číslech jako v roce 2016. Podle předběžných odhadů dosud festival navštívilo asi 17.000 až 18.000 lidí. Festival ještě neskončil, takže uvidíme," uvedl Pavlovič.

Hasiči na festivalu zasahovali zatím u jednoho menšího požáru, když od pyrotechnických efektů chytly na ploše asi dva krát dva metry tráva a pařez. 

V hradeckém kraji kvůli suchu platí od 25. července zákaz rozdělávání ohňů. Hasiči provedli celkem 17 kontrol zaměřených také na stánkaře a kempující návštěvníky festivalu. "Stánkařům jsme udělili čtyři pokuty v celkové výši tři tisíce korun, šlo spíše o drobnější pochybení. V místech, kde se kempuje, hasiči našli několik grilů. Žádné ale nebyly v provozu, obešlo se to bez pokut. Kontroly budou až do neděle," řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Večer ve Flédě patřil filmovým hitům skladatele Muchowa

18.10.2018 17:41 Aktualizováno Brno – Do brněnského klubu Fléda zavítal ve středu 17.10. oceňovaný skladatel filmové hudby Jan P.…

Slavní zpěváci neskládali písně jen svým láskám.Inspirací jim byl i někdo…

17.10.2018 18:05 Spousta slavných zpěváků napsala řadu písní pro své milované protějšky. Málokdo však ví, že několik…

Skupina Kelly Family pobláznila svět. Život rodiny ale nebyl žádná pohádka

17.10.2018 16:41 Všechny ženy chtěli mít vlasy jako oni a všichni muži si přáli, aby z nich dívky a dámy šíleli jako…

Nový duet Vesny a Vojtěcha Dyka s názvem Láska z Kateřinic

17.10.2018 12:55 Česká dívčí kapela Vesna, za níž stojí textařka a skladatelka Patricie Fuxová, se pomocí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama