Metalový festival v Josefově přilákal tisíce lidí, výpadek proudu vyřešili pořadatelé se ctí

Jaroměř - Na metalový festival Brutal Assault v areálu pevnosti Josefov, který začal ve středu 8. srpna a končí v noci na neděli, dorazily tisíce fanoušků. Hasiči s policisty od čtvrtka kontrolují dodržování zákazů rozdělávání ohňů.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla.

"Průběh byl hladký, počasí nám přálo. I s tím čtvrtečním výpadkem elektřiny v Josefově jsme se vypořádali se ctí. Zrušené koncerty jsme nahradili, takže všechny kapely, které měly odehrát, odehrály," řekl dnes ČTK Radek Pavlovič z pořadatelské agentury.

Loňský ročník byl z hlediska návštěvností rekordní, přijelo na 20.000 lidí. O rok dříve to bylo zhruba 18.000 návštěvníků. "Přesná čísla k letošnímu ročníku ještě nemám. Řekl bych ale, že jsme na podobných číslech jako v roce 2016. Podle předběžných odhadů dosud festival navštívilo asi 17.000 až 18.000 lidí. Festival ještě neskončil, takže uvidíme," uvedl Pavlovič.

Hasiči na festivalu zasahovali zatím u jednoho menšího požáru, když od pyrotechnických efektů chytly na ploše asi dva krát dva metry tráva a pařez. 

V hradeckém kraji kvůli suchu platí od 25. července zákaz rozdělávání ohňů. Hasiči provedli celkem 17 kontrol zaměřených také na stánkaře a kempující návštěvníky festivalu. "Stánkařům jsme udělili čtyři pokuty v celkové výši tři tisíce korun, šlo spíše o drobnější pochybení. V místech, kde se kempuje, hasiči našli několik grilů. Žádné ale nebyly v provozu, obešlo se to bez pokut. Kontroly budou až do neděle," řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Souboj rapperů? Nominace na Grammy ovládl Lamar, těsně za ním Drake

07.12.2018 17:14 Nejvíce nominací na hudební ceny Grammy získal dnes americký rapper Kendrick Lamar. Prestižní sošku…

Zemřel britský zpěvák Pete Shelley, podílel se na punkové revoluci

07.12.2018 10:26 Ve věku 63 let zemřel ve čtvrtek britský zpěvák, textař a spoluzakladatel punkové skupiny Buzzcocks…

Nejlépe placenými kapelami jsou U2 a Coldplay

04.12.2018 21:55 Nejlépe placenými hudebníky na světě jsou v tomto roce irští U2. Čtyřčlenná rocková kapela založená…

100 let od narození Mandely: Konal se monstrózní koncert, zazpívala Beyoncé

02.12.2018 21:40 Aktualizováno Jihoafrická republika si dnes obřím koncertem s řadou světových hudebních hvězd připomněla 100 let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama