Metalový festival v Josefově přilákal tisíce lidí, výpadek proudu vyřešili pořadatelé se ctí

Jaroměř - Na metalový festival Brutal Assault v areálu pevnosti Josefov, který začal ve středu 8. srpna a končí v noci na neděli, dorazily tisíce fanoušků. Hasiči s policisty od čtvrtka kontrolují dodržování zákazů rozdělávání ohňů.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla.

"Průběh byl hladký, počasí nám přálo. I s tím čtvrtečním výpadkem elektřiny v Josefově jsme se vypořádali se ctí. Zrušené koncerty jsme nahradili, takže všechny kapely, které měly odehrát, odehrály," řekl dnes ČTK Radek Pavlovič z pořadatelské agentury.

Loňský ročník byl z hlediska návštěvností rekordní, přijelo na 20.000 lidí. O rok dříve to bylo zhruba 18.000 návštěvníků. "Přesná čísla k letošnímu ročníku ještě nemám. Řekl bych ale, že jsme na podobných číslech jako v roce 2016. Podle předběžných odhadů dosud festival navštívilo asi 17.000 až 18.000 lidí. Festival ještě neskončil, takže uvidíme," uvedl Pavlovič.

Hasiči na festivalu zasahovali zatím u jednoho menšího požáru, když od pyrotechnických efektů chytly na ploše asi dva krát dva metry tráva a pařez. 

V hradeckém kraji kvůli suchu platí od 25. července zákaz rozdělávání ohňů. Hasiči provedli celkem 17 kontrol zaměřených také na stánkaře a kempující návštěvníky festivalu. "Stánkařům jsme udělili čtyři pokuty v celkové výši tři tisíce korun, šlo spíše o drobnější pochybení. V místech, kde se kempuje, hasiči našli několik grilů. Žádné ale nebyly v provozu, obešlo se to bez pokut. Kontroly budou až do neděle," řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel skladatel Martin Böttcher, autor proslulých melodií z filmů o…

22.04.2019 13:36 Ve věku 91 let zemřel skladatel filmové hudby Martin Böttcher, sdělila dnes agentuře DPA jeho dcera…

Tomáš Klus se dal dohromady s Janáčkovou filharmonií, chystají desku i…

21.04.2019 12:36 Zpěvák Tomáš Klus chystá desku a víc než deset podzimních koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava…

V Paříži začal koncert za obnovu Notre-Dame, orchestr řídí český dirigent

20.04.2019 21:26 Ve dvoraně pařížské Invalidovny dnes ve 21:00 začal koncert za obnovu katedrály Notre-Dame, kterou…

Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty…

19.04.2019 22:52 Aktualizováno Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama