FOTO: Digitální magie anebo audiovizuální umění? Česká filharmonie představuje instalaci Má vlast

Praha - V budově pražského Rudolfina je k vidění audiovizuální instalace s názvem Má vlast – zblízka a nahlas. Projekce triumfálně oslavuje sté výročí vzniku Československa a pro diváky je zcela zdarma. Nenechejte si ujít výjimečnou instalaci, která během 25minutové show propojuje překrásnou hudbu, výtvarné umění, design a architekturu.

Přidejte svůj názor

Audiovizuální instalace Má vlast
img-responsive

Instalace je dnes k vidění v pražském Rudolfinu | foto: INCORP images

Výstava z technické stránky je mnohovrstvá, kromě vizuálně dokonalého obrázku divákům nabízí i zvukový doprovod. Devět velkoformátových ploch doplňují kvalitní reproduktory s nahrávkami orchestru České filharmonie Smetanovy Vltavy a Janáčkovy Sinfonietty.

img-responsive

Má vlast zobrazuje fascinující přírodní bohatství české krajiny | foto: INCORP images

 

img-responsive

Má vlast | foto: INCORP images

Projekce se dělí na dvě části, každá z nich má symbolický charakter o odkazuje na různé aspekty z české historie. První část v podobě Vltavy Bedřicha Smetany symbolizuje nevyčerpatelnou magii české přírody. Ponoříte se do řeky, která je tu vizuální metaforou symbolem českého národa.

img-responsive

Má vlast | foto: INCORP images

Druhá část je spíše abstraktní a před vámi odhalí velkolepý rozmach českého umění v období od první republiky.  Jako ústřední hudební motiv zazní čtvrtá a pátá věta Janáčkovy Sinfonietty. 

img-responsive

Má vlast - abstraktní část | foto: INCORP images

„Přijďte poslouchat a žasnout,“ říkají organizátoři výstavy.  Má vlast – zblízka a nahlas je putovní multimediální instalace, k vidění již byla v Brně a Plzni. V šesti krajských městech máte možnost vstoupit do speciální zatemněné konstrukce a nechat se pohltit 25minutovou videosmyčkou na devíti velkoformátových plochách v rozlišení 4K. 

img-responsive

Má vlast | foto: INCORP images

Výstavu navrhla londýnská agentura 59 Productions, která pravidelně spolupracuje s BBC Proms a s Edinburským hudebním festivalem. V minulosti připravovala projekty pro Guggenheimovo muzeum ve španělském Bilbau nebo pro Operu v Sydney. Mezi její nejviditelnější práce patří vizuální řešení zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Londýně v roce 2012 či návrh a kreativní režie výstavy David Bowieho. 

img-responsive

Má vlast | foto: INCORP images

 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ed Sheeran se vrací do Prahy. Na jeho koncert se chystají desítky tisíc…

22.09.2018 07:05 Praha - V současné době pravděpodobně není na světě prodávanější umělec než Ed Sheeran. Čerstvý…

Proč byl Český slavík zrušen? Ortel to řekl natvrdo, Gott je smířlivější

20.09.2018 22:07 Aktualizováno Praha - Zpěvák Karel Gott označil hudební anketu Český slavík, jejíž letošní zrušení oznámil…

Český slavík letos nebude, organizátoři tápou nad pravidly hlasování

20.09.2018 09:23 Aktualizováno Praha - Hudební anketa Český slavík se letos neuskuteční. Organizátoři chtějí nastavit nová…

Zemřela další hudební legenda. Slavnému rockerovi kapely Harlej bylo 46 let

18.09.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Česká hudební scénu přišla o další legendu. V pouhých 46 letech zemřel zpěvák kapel Harlej…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama