Legenda 70. let Rod Steward obohatí hudební svět o své třicáté album

Na počátku podzimu se na trhu objeví již třicáté hudební album legendárního interpreta Roda Stewarta. Romantický název Blood Red Roses přináší bezpochyby zajímavé, hravé skladby, které nikoho nepřekvapí svou kvalitou.

Přidejte svůj názor

Rod Stewart

Výrazná a nepřehlédnutelná postava hudební scény 70. let Rod Stewart
(* 10. ledna 1945 Londýn, Anglie vydává již své třicáté album Blood Red Roses. Deska vyjde na sv. Václava, 28. září 2018.
Jak je již u tohoto zpěváka tradicí album je doslova nabito kvalitní skladatelskou prací, brilantní pozorovací schopností, sebereflexivní introspekcí i hravým zvukem, které z Roda udělali jednoho z nejprodávanějších umělců všech dob.

Album bude možno zakoupit ve standardní verzi, která obsahuje 13 skladeb, ale také jako deluxe verzi s 16 skladbami.
Všechny skladby se pohybují ve vodách akustického folku, Motown popu a R&B, ryzího rock’n’rollu, ale i  za srdce chytajících balad.

Blood Red Roses je 13tracková kolekce hluboce osobních písní, která vychází tři roky po bestselleru Another Country, pět let po desce Time a padesát let po podpisu prvního sólového kontraktu.
První vydaný singl Didn’t I má obzvláště citlivou tématiku, pojednává totiž o škodách, které mohou z pohledu rodičů napáchat drogy.
Desku vždy tvořím s pocitem, že jí dělám pro mých pár přátel. Proto je i tahle deska velmi intimní a upřímná” přibližuje atmosféru Rod.

V hudebním světě se Rod Stewart pohybuje již od roku 1962, kdy začínal jako pomocný zpěvák pro kapelu Raye Daviese. O dva roky později posílil skupinu Jimmy Powell & the Five Dimensions coby zpěvák a hráč na harmoniku. Zlom přišel až se skupinou The Faces, která však existovala jen šest let. Poté se Rod vydal na sólovou dráhu a během svého plodného působení stihl nahrát řadu alb. Po celém světě se prodalo na 200 milionů jeho singlů a desek. Za nejlepší bývá označována Every Picture Tells A Story z roku 1971.

Rod Stewart je jedním z mála interpretů, který každou dekádu své kariéry vydal singly, které se umístily na předních příčkách hitparád.
Dvakrát vstoupil do Rock and rollové síně slávy, byl oceněn Grammy a v roce 2016 byl pasován na sira za přínos hudbě a charitě.

Nedávno řekl: "Závěrečná část mé kariéry trvá déle než kariéra některých současných interpretů."

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce lidí v O2 aréně sledovaly Star Wars za doprovodu filharmoniků

15.10.2018 21:55 Česká premiéra promítání prvního filmu ze ságy Star Wars s živým hudebním doprovodem dnes podle…

Mrtvá Amy Winehouseová vyrazí příští rok na turné

13.10.2018 09:21 Na světovou koncertní šňůru příští rok vyrazí hologram britské zpěvačky Amy Winehouseové, která ve…

Dají mu nebo nedají medaili? Poněkud trapný spor o Michala Davida

13.10.2018 08:45 Komentář Petra Šulky – Michal David je nepochybně umělec štěpící společnost. Není u nás nikdo, kdo…

Bowie? Zpívá falešně a postrádá osobnost, zhodnotila kdysi BBC

11.10.2018 10:43 Britská hudební legenda David Bowie s jednou ze svých prvních kapel Lower Third v roce 1965…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama