Čechomor zahraje tři exkluzivní narozeninové koncerty

Praha - Letos skupina Čechomor slaví 30 let. Při této příležitosti nadělí svým fanouškům to nejlepší ze své tvorby. Kromě ostatních koncertů, které Čechomor do konce roku odehraje po celé republice, se během letošního října uskuteční i speciální narozeninové turné Proměny Kooperativa Tour, které má za cíl nejen potěšit své fanoušky, ale také podpořit obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky.

Přidejte svůj názor

skupina Čechomor

Na těchto koncertech zazní písně z mimořádně úspěšného projektu Proměny, který propojuje originálně pojaté lidové písně spolu s komorním orchestrem, a to v nadčasových aranžích punkového muzikanta Jaze Colemana.  V roce 2001 získal Čechomor za album Proměny mnoho ocenění, například tři hlavní ceny Anděl (Skupina roku, Album roku a Skladba roku) a další.  

Čechomor a Martina Pártlová - Proměny (5:25) | zdroj: YouTube


Po sedmnácti letech se na Proměny Kooperativa Tour k Čechomoru opět připojí komorní orchestr Collegium českých filharmoniků, který na projektu v roce 2001 spolupracoval. Tentokrát ale zahraje pod vedením světoznámého polského dirigenta Adama Sztaby, který v minulosti spolupracoval s hvězdami jako je například Sting, Caro Emerald, Dita von Teese. V Polsku je oblíbený i díky svému působení v místní verzi oblíbené soutěže Superstar a StarDance. Koncepce Proměn Adama Sztabu nadchla natolik, že se rozhodl, speciálně pro tyto výjimečné koncerty a ke stávajícímu repertoáru, zaranžovat několik dalších písní Čechomoru, které na turné zazní ve světové premiéře.

Na koncertech vystoupí také hostující zpěvačka Martina Pártlová, která si s kapelou zazpívala mimo jiné i na letošním novém CD Nadechnutí.  

Co na nadcházející turně říkají samotní umělci? „Na spolupráci s Čechomorem se velice těším, je to moje oblíbená česká skupina. Již před lety, když jsem je slyšel poprvé, jsem doufal, že si spolu zahrajeme. Když mě pozvali, abych přijel a oslavil s nimi třicetileté výročí právě třemi koncerty Proměn, neváhal jsem.”, říká Adam Sztaba.   

František Černý dodává: „Všechna tři místa koncertů jsme pečlivě vybírali, aby se k Proměnám co nejlépe hodila. Gong i Bobycentrum jsou unikátní haly s vynikající akustikou, která Proměny nechá skvěle vyniknout. Nejvíc se ale těšíme do Rudolfina, protože na něj máme úžasné vzpomínky. Nejen, že jsme zde Proměny zahráli vůbec poprvé, ale Rudolfinum bylo i místo první klapky filmu Rok Ďábla, na který moc rádi vzpomínáme.

Moc si pochvalujeme také spolupráci s dirigentem Adamem Sztabou, se kterým jsme už odehráli několik koncertů v Polsku. Opravdu je na co se těšit, protože jeho profesionální přístup a hlavně energie, kterou do hudby dává, Proměny vždy obohatí.“

Na koncertech bude Čechomor doprovázet i obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky o. p. s. ®, se kterou skupina dlouhodobě spolupracuje.

„Rádi se zapojujeme do projektů, které dávají smysl. Letos to je dvanáct let, kdy společně s Čechomorem podporujeme Pomocné Tlapky. Dík samozřejmě patří i všem fanouškům Čechomoru, kteří v tom jedou s námi... “, říká generální ředitel pojišťovny Kooperativa, Martin Diviš.

„Právě díky Čechomoru se nám podařilo vychovat již dvanáct asistenčních psů a získat věrné přispěvatele a pomocníky. Jsme za to kapele a generálnímu partnerovi pojišťovně Kooperativa velice vděční”, říká ředitelka Pomocných tlapek Hana Pirnerová.

„Bez Pomocných tlapek si naše koncerty už ani nedokážeme představit. Moc rádi je podporujeme nejen finančně, ale třeba i speciální “čechomorskou kolekcí” reklamních předmětů, které jsme ve spolupráci s Tlapkami vytvořili a během autogramiád si je fanoušci nechávají podepsat. Jsme rádi, že můžeme být součástí tak užitečné činnosti, kterou Pomocné tlapky dělají.“, doplňuje Karel Holas.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Coldplay zahraje v českých a slovenských kinech

13.11.2018 22:01 Praha - Britská popová ikona Coldplay poprvé v historii vypráví svůj výjimečný příběh. V dokumentu,…

Legendární saxofonista Parker představí v Plzni své nové album

12.11.2018 22:07 Světová legenda funku, americký saxofonista Maceo Parker skoro přesně před čtyřmi lety roztančil…

Zemřel skladatel Francis Lai, proslavila ho melodie k Love Story

08.11.2018 16:36 Ve věku 86 let ve středu zemřel francouzský skladatel filmové hudby Francis Lai. Oznámilo to dnes…

Česko se po velkém úspěchu zúčastní Eurovize 2019

07.11.2018 21:10 Písňové soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu se příští rok zúčastní 42 zemí včetně České…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama