Kapela Support Lesbiens má nový klip a vydává desku!

Skvělá hudební formace Support Lesbiens vydává v pátek 12. října své nové album. Je zcela nabité energií, vášní a uměleckým cítěním. To vše v sobě snoubí i nový videoklip k singlu Ocean, který můžeme stále častěji slyšet i v rádiích.

Přidejte svůj názor

skupina Support Lesbiens

V nádherném prostředí barokního sálu Colloredo-Mansfeldského paláce v Praze vznikl nový videoklip Support Lesbiens. Singl Ocean, který již mohou posluchači slyšet v českých rádiích, se kapela rozhodla ztvárnit pomocí úchvatného tance.   

Klip je pojat velmi minimalisticky. Snoubí se v něm vášeň, umělecké cítění i čistá energie a radost z hudby. Režie se ujal Ondřej Urbanec, který stojí za skvělými českými klipy jako jsou Anděl či Chci tančit od kapely Mirai, Radioamatér od kapely  Tatabojs.

V klipu tančí Tess Lojkásková a Bret Blair. Ti i své role doslova užívali a šli do toho s maximálním zápalem, výsledná emoce proto evokuje nekonečný oceán, který svou silou pohlcuje vše v okolí. Ladnost pohybů ústředního páru obzvlášť vyniká s využitím zpomalených záběrů.

 „Oceán vnímáme jako synonymum síly, pokory, vznešenosti i klidu. Všechny tyto atributy jsme se snažili promítnout do stejnojmenné skladby, jež je pro nás srdeční záležitostí,“ říká zpěvák Dušan Marko.

„Úplně mě mrazí“ dodává bubeník Radek, když uviděl právě nahrané záběry tanečníků na malé obrazovce od ostřiče.

Okouzlující prostory Colloredo-Mansfeldského paláce a bezchybné ztvárnění muziky skrz tanec vzaly každému dech. "Všechno to společně splynulo v jeden pulsující obraz k písni Ocean přesně tak, jak jsme si představovali,“ neskrývá Marko nadšení z výsledku.

„Nádherný prostor barokního sálu Colloredo-Mansfeldského paláce jsem měl už dlouho v oku, jelikož jsem se tam ženil. S tanečníky jsem spolupracoval už v minulosti, takže jsme měli od začátku jasnou představu, jak by choreografie měla vypadat. Se Supporty jsem na klipu pracoval už potřetí. Mám pokaždé radost, když se s klukama kreativně potkáme nad nějakým projektem,“ říká režisér Ondřej Urbanec.

Skladba Ocean bude součástí nového alba Support Lesbiens s názvem Glow. Půjde o první desku, na které se sólového zpěvu zhostí Dušan Marko, který si nechává říkat Marco. V sestavě tak již v loňském roce nahradil předchozího frontmana Czendu Urbánka.

"Název Glow neboli Záře vyplynul zcela přirozeně. Každá z jedenácti písní září jinou barvou, energií a emocí,“ láká zpěvák, který je také autorem všech deseti anglických textů na albu. Jediný český text přihodil Xindl X, který napsal slova pro píseň Hazardér. Fanoušci už kromě aktuálního Ocean znají i singly Movin' On a Brighter Day.

Píseň Ocean se na konci srpna objevila v playlistech několika českých rádií a během několika týdnů pronikla mezi dvacet nejhranějších domácích skladeb!

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Coldplay zahraje v českých a slovenských kinech

13.11.2018 22:01 Praha - Britská popová ikona Coldplay poprvé v historii vypráví svůj výjimečný příběh. V dokumentu,…

Legendární saxofonista Parker představí v Plzni své nové album

12.11.2018 22:07 Světová legenda funku, americký saxofonista Maceo Parker skoro přesně před čtyřmi lety roztančil…

Zemřel skladatel Francis Lai, proslavila ho melodie k Love Story

08.11.2018 16:36 Ve věku 86 let ve středu zemřel francouzský skladatel filmové hudby Francis Lai. Oznámilo to dnes…

Česko se po velkém úspěchu zúčastní Eurovize 2019

07.11.2018 21:10 Písňové soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu se příští rok zúčastní 42 zemí včetně České…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama