Kapela Support Lesbiens má nový klip a vydává desku!

Skvělá hudební formace Support Lesbiens vydává v pátek 12. října své nové album. Je zcela nabité energií, vášní a uměleckým cítěním. To vše v sobě snoubí i nový videoklip k singlu Ocean, který můžeme stále častěji slyšet i v rádiích.

Přidejte svůj názor

skupina Support Lesbiens
doporučujeme

V nádherném prostředí barokního sálu Colloredo-Mansfeldského paláce v Praze vznikl nový videoklip Support Lesbiens. Singl Ocean, který již mohou posluchači slyšet v českých rádiích, se kapela rozhodla ztvárnit pomocí úchvatného tance.   

Klip je pojat velmi minimalisticky. Snoubí se v něm vášeň, umělecké cítění i čistá energie a radost z hudby. Režie se ujal Ondřej Urbanec, který stojí za skvělými českými klipy jako jsou Anděl či Chci tančit od kapely Mirai, Radioamatér od kapely  Tatabojs.

V klipu tančí Tess Lojkásková a Bret Blair. Ti i své role doslova užívali a šli do toho s maximálním zápalem, výsledná emoce proto evokuje nekonečný oceán, který svou silou pohlcuje vše v okolí. Ladnost pohybů ústředního páru obzvlášť vyniká s využitím zpomalených záběrů.

 „Oceán vnímáme jako synonymum síly, pokory, vznešenosti i klidu. Všechny tyto atributy jsme se snažili promítnout do stejnojmenné skladby, jež je pro nás srdeční záležitostí,“ říká zpěvák Dušan Marko.

„Úplně mě mrazí“ dodává bubeník Radek, když uviděl právě nahrané záběry tanečníků na malé obrazovce od ostřiče.

Okouzlující prostory Colloredo-Mansfeldského paláce a bezchybné ztvárnění muziky skrz tanec vzaly každému dech. "Všechno to společně splynulo v jeden pulsující obraz k písni Ocean přesně tak, jak jsme si představovali,“ neskrývá Marko nadšení z výsledku.

„Nádherný prostor barokního sálu Colloredo-Mansfeldského paláce jsem měl už dlouho v oku, jelikož jsem se tam ženil. S tanečníky jsem spolupracoval už v minulosti, takže jsme měli od začátku jasnou představu, jak by choreografie měla vypadat. Se Supporty jsem na klipu pracoval už potřetí. Mám pokaždé radost, když se s klukama kreativně potkáme nad nějakým projektem,“ říká režisér Ondřej Urbanec.

Skladba Ocean bude součástí nového alba Support Lesbiens s názvem Glow. Půjde o první desku, na které se sólového zpěvu zhostí Dušan Marko, který si nechává říkat Marco. V sestavě tak již v loňském roce nahradil předchozího frontmana Czendu Urbánka.

"Název Glow neboli Záře vyplynul zcela přirozeně. Každá z jedenácti písní září jinou barvou, energií a emocí,“ láká zpěvák, který je také autorem všech deseti anglických textů na albu. Jediný český text přihodil Xindl X, který napsal slova pro píseň Hazardér. Fanoušci už kromě aktuálního Ocean znají i singly Movin' On a Brighter Day.

Píseň Ocean se na konci srpna objevila v playlistech několika českých rádií a během několika týdnů pronikla mezi dvacet nejhranějších domácích skladeb!

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se loučilo se zpěvačkou Věrou Bílou. Romové do rakve házeli cigarety…

23.03.2019 13:34 Aktualizováno V Rokycanech se dnes v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou…

Carlos Santana je fascinován africkou hudbou, představil píseň z nového…

20.03.2019 07:42 Mexický kytarista Carlos Santana představil v pondělí první píseň ze svého nového alba Africa…

Zemřel herec a zpěvák Robert Hlavatý (†50), muzikálový kolega Lucie…

19.03.2019 22:20 Aktualizováno V úterý zemřel český  muzikálový herec a hudebník Robert Hlavatý: bylo mu 50 let. O smrti…

Zemřel Dick Dale. Průkopník surf rocku se stal slavným i díky Pulp Fiction

18.03.2019 13:50 Ve věku 81 let zemřel o víkendu průkopník kalifornského rockového žánru surf rock Dick Dale. Jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama