Nový duet Vesny a Vojtěcha Dyka s názvem Láska z Kateřinic

Česká dívčí kapela Vesna, za níž stojí textařka a skladatelka Patricie Fuxová, se pomocí příběhových a atmosférických písní vrací ke slovanským kořenům. Kapela vydá 5. listopadu debutové album Pátá bohyně. Desku nyní uvádí písní a videoklipem s názvem Láska z Kateřinic, na níž spolupracoval Vojtěch Dyk. Ten společně s Vesnou vystoupí na křtu alba v rámci hudebně-taneční show s orchestrem Symphony Prague, která se uskuteční 21. listopadu v Obecním domě v Praze.

Přidejte svůj názor

esna vydává duet Patricie Fuxové a Vojtěcha Dyka, kterým uvádí debutové album

„Píseň Láska z Kateřinic je natočena podle skutečné události osudu mého prapradědečka Josefa Dřevojánka. Ten měl být v roce 1918 zastřelen ruskou armádou v 1. světové válce. Aby svůj život zachránil, nechal se pohřbít do společného hrobu. Po tři dny sbíral síly, vyhrabal se z něj a započal roční cestu za svou láskou napříč Ruskem až do své země. A to se mu podařilo,“ poodkrývá silný rodinný příběh písně Patricie Fuxová.

Natáčení videoklipu Láska z Kateřinic probíhalo na Kouřimsku, kde se nachází staré slovanské hradiště a dle legend je místem, na němž se usídlil Leh, bratr praotce Čecha. Klip natočilo talentované režisérské a kameramanské dívčí duo Czech Vibes. „Natáčeli jsme v kryptě sv. Kateřiny, v penzionu Tomáše Waschingera a také v okolní přírodě. Místa byla nádherná a příběh natolik silný, že natáčení nakonec připomínalo více film než klip. S Vojtěchem Dykem jsme na place strávili téměř 14 hodin,“ doplňuje houslistka Vesny a zároveň autorka scénáře Bára Šůstková.

Vojtěch Dyk a Patricie Fuxová - Láska z Kateřinic (nový videoklip Vesny) (6:31) | zdroj: YouTube


Na debutové desce Pátá bohyně, která vyjde 5. listopadu, bude 12 písní s tematikou přírody, slovanských motivů a ženství. Písně, vycházející z folkloru, propojené s elektronikou a klasickou hudbou, nabízí paletu prožitků reflektující naše kořeny. Žánrově se jedná o směsici popu a folkloru, klasické hudby i příměsi elektroniky s inspirací současnými hudebními směry.

Veřejnost bude mít 21. listopadu 2018 možnost navštívit hudebně-taneční událost Vesna: Show v Obecním domě v Praze, kde se slavnostně pokřtí CD a premiérově, akusticky, zazní písně z nového alba, včetně singlu Láska z Kateřinic.

Během večera se pak diváci mohou dále těšit na performance tanečního týmu diVize, snovou scénografii, módní podívanou, explozi prožitků i rozbití zrcadel, která nám dovolují spatřit vlastní tvář. Vystoupí také řada slavných hostů: Casey Driessen, houslista nominovaný na Grammy za rok 2007, violoncellistka Terezie Kovalová, zpěvačka Věra Martinová a další.

Patricie spolupracovala jako autorka písní například s Lucií Bílou, Ewou Farnou i Václavem Neckářem. Mezi další členky Vesny patří: Bára Šůstková (houslistka a kapelnice), Andrea Šulcová (flétnistka), Olesya Ochepovskaya (klavíristka) a Markétka Vedralová (bubenice).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ed Sheeran prodal v Praze přes 100 000 vstupenek. Na druhý koncert ještě…

21.01.2019 10:17 Nejprodávanější hudební umělec planety Ed Sheeran potvrzuje i v Praze, že jeho živé koncerty patří…

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama